Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гумите закачат в подкалниците

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Това, че пише, че са съвместими е малка лъжа от тоя калкулатор. Значи повече от +10 вече не би трябвало да са съвместими, даже аз повече от +5 не бих си сложил. Но щом се решил да си играеш да нагряваш подкалници и да подлагаш фланци и шайби, няма лошо.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #17
      Когато писах тема, за размер на джанти, необходимо ЕТ и размер гуми, ако имаше такава активност в темата проблем нямаше да има Ще стане, сигурен съм. Ако трябва и гумите ще сменя, това не е технически проблем, че да ме тормози.
      Ако знам помагам, ако не знам питам - лична сентенция!

      Коментар


        #18
        Така, за хората, които имат или ще имат подобен проблем... По метода с фланци не стана при мен. Това, което бях решил да раздуя малко подкалника също не става, защото зад пластмасата има ламарина, която не позволява такива манипулации. Окаеза се, че полезен ход нямам. Поръчах нови зимни гуми от магазина, поне аз повече експерименти няма да правя. Това като информация за тези, които може да се сетят да опитат същото
        Ако знам помагам, ако не знам питам - лична сентенция!

        Коментар


          #19
          Супер. Това е полезен ход. Да вземеш гуми, които се допускат за съответният автомобил. Най-малкото няма да имаш проблеми, като се напълни със сняг и лед. А за старите не се притеснявай, ще ги продадеш и надявам се, няма да си се набутал.
          Аз, ако не знам нещо или искам да пробвам нещо, което не знам, питам. Не е срамно. не може да знаем всичко. Все някой ще даде правилен съвет.

          Коментар


            #20
            Аз питам за всичко... И за гумите питах ама... Гумите, които ще сваля са страхотни и още ме е еяд за тях. Имат около 8,3mm грайфер и са нови. Затова се борих до последно Не стана. Сега поръчах чисто нови и като ги сложа ще пусна старите за продажба. Закачат малко, почти сугурен съм че може да се измисли нещо, но да кажем че аз съм дотук с експериментите
            Ако знам помагам, ако не знам питам - лична сентенция!

            Коментар


              #21
              И аз като сменях гуми сега гледам че по краищата зимните са ми леко изядени, то не изядени ми направо като парченца отчекнати и може да ги откъснеш. Иначе грайфер има поне 5-6мм. И при мен опира в подкалника при пълен завой и то по-малката гума и не мога да си го обясня.
              Летните ми са: 185/60/15 (603мм) - не опират
              Зимните: 185/65/14 (
              596мм) - опират... баси мистерията
              И двата комплекта са оригинални джанти за Браво/Брава
              Ще изкарат и тая зима и ги мятам в коша. А бронята другото лято ще я мъча, че нямам условия. Преди години я повдигахме с шайби уж и издърпахме напред колкото може, но сигурно е виснала пак.

              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #22
                Товарния индекс има значение. Ако са усилени са по-високи, убедих се сам.
                Ако знам помагам, ако не знам питам - лична сентенция!

                Коментар

                Working...
                X