Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Постоянно високи обороти (3500) Fiat Brava 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Постоянно високи обороти (3500) Fiat Brava 1.6

    Здравейте, колеги! Вчера колата ми се побърка, след запалване вдига 3500 оборота на свободна и ги държи там. При подаване на газ ги вдига и при отпускане на педала пак заковава 3500. Гледах да не би жилото на газта да не връща, но не е от това. Стъпковият мотор за празен ход сменихме с друг и пак същата работа (имаше кратък момент, в който се чудеше ме прехълцваше на около 1400-1500 и после пак се изстреля на 3500). В крайна сметка откачих стъпковия мотор от буксата и регулиран на ръка колкото да държи около 800 оборота запалих и тръгнах. Няма значение дали колата е на метан или бензин, оборотите са си на 3500. Възможно ли е компютъра да е заминал и да лъже стъпковия мотор? Всичко стана изведнъж, никакви предпоставки да има нещо. Преди 2 дни сменях антифриз, масло и водна помпа, но това няма отношение към проблема, а и си карах 1 ден без ядове. Някой, ако има идеи или предложения ще съм блгодарен да споделите.
    Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

    #2
    Ако си с дросела, на който се намират стъпковия мотор и ТРS -а , то може да се е бъгнал TPS-а. Навремето така правеше и при мен и се оказа точно това. Нов дросел и всичко се оправи.
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      #3
      Същото се случи преди около месец, след смяна на масло и филтри на астрата ми. Оказа се, че като са сменяли въздушния филтър, се е измъкнала някаква тръбичка (обясниха ми, че била за вакуум). След като я вкарахме на мястото ѝ, всичко се оправи. Така че смяната на консумативи, за която си писал, може и да има отношение към проблема. Кривите майсторски ръчички да са разместили нещо, което след малко шофиране съвсем се е откачило. Просто предполагам, не казвам, че и при теб е така.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Здравей колега интересува ме как регулира стъпковото моторче на ръка.И аз имам проблем с високите обороти след почистване на дросела.Не съм откачвал нищо и не разбирам от къде е проблема а не го чистя за първи път така дросела.

        Коментар


          #5
          Залагам че смуче въздух от някъде
          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

          Коментар


            #6
            И аз мисля че може да е това понеже като запуша тръбата от въздушния филтър и намалява обороти.Оглеждах маркуча уж няма сцепено.Като запаля пали на нормални обороти и постепенно се увеличава до 2000.Като подам газ и пусна педала ги задържа на 3000 примерно и трудно сваля.Карах на диагностика казаха че сигурно е стъпковото е смених го барабар със дросела естествено на старо същия проблем.

            Коментар


              #7
              Значи повече там на диагностика недей да ходиш
              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

              Коментар


                #8
                Ами това ще е за последно.Някаква идея от къде може да смуче въздух.Двигателя е 1,2 16v

                Коментар


                  #9
                  Ами това ще е за последно.Някаква идея от къде може да смуче въздух.Двигателя е 1,2 16v
                  Пръсни с вода и ще видиш от къде смуче, ако смуче. Иначе, пробвал ли си да регулираш жилото на газта? Трябва да е една жълтеникава врътка на дросела.

                  Коментар


                    #10
                    На Мареа с газов инжекцион правеше така заради скъсан маркуч на едната дюза.

                    Коментар


                      #11
                      Не е от него пробвал съм.Сега свалях въздуховода не видях никъде спукано или сцепено даже уплътних изхода от кутията на въздушния филтър за да прилепне по хубаво.Скобите са стегнати хубаво не виждам от къде може да идва проблема.Като подам газ и задържа високи обороти все едно не съм върнал газта.Мислех че може да е от Мапа мерих го показва 5.6 на напрежение и 12 на предаването на сигнала.Понеже не бях сигурен все пак взех друг но положението същото.Четох из форумите че се правела настройка на стъпковото и дросела но не знам защо се получи така като не съм разкачал никакви букси (стъпков мотор). Ще пробвам и със пръскане с вода.

                      Коментар


                        #12
                        Преди да направя тази манипулация

                        Коментар


                          #13
                          Извинявам се въпроса но това с пръскането какво трябва да покаже.Ако смуче въздух трябва да дръпне водата ако не греша.

                          Коментар


                            #14
                            не съм разкачал никакви букси (стъпков мотор).
                            Тогава как го сменихте без да разкачите буксите?

                            Извинявам се въпроса но това с пръскането какво трябва да покаже.Ако смуче въздух трябва да дръпне водата ако не греша.
                            Водата я пръскаш там от където подозираш, че може да засмуква въздух. Идеята е водата да запуши дупката и за момент да се променят оборотите на мотора.

                            Иначе, ако не си направил адаптация на стъпковото моторче, почни от там! на 1.2, мисля че се правеше с диагностика, но може да пробваш и по "стария" метод. Откачаш акумулатора на студен мотор за няколко минути, закаш обратно, палиш и я оставяш на празен ход без да пипаш газта, докато не се включи и изключи перката.

                            Коментар


                              #15
                              Правих я тая адаптация няколко пъти без резултат.Пърият път когато чистих дросела по точно един приятел монтьор нямах никакви проблеми .

                              Коментар

                              Working...
                              X