Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нож за пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нож за пунто МК2

    Колеги споделете някои идеи за широк нож на JTD -то , нещо леко и симпатично , без тежък и селски тунинг , от къде да си намеря и стават ли от алтернативни коли ( примерно на лагуната ножа става на вектра ) ?

    #2
    Здравей колега, чел съм по английските форуми, че от Astra G и от Stilo ножа става, но трябва са си прецениш дали ще ти хареса.
    Това е снимка от Астра https://www.fiatforum.com/gallery/da...m/P1000961.jpg
    Това е от Стило https://www.fiatforum.com/gallery/data/500/SDC10585.JPG
    Поздрави!
    ===/////===
    Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
    Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

    Коментар


      #3
      Също така се продават универсални ножове и си режеш колкото искаш и както искаш, стига да си сръчен.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #4
        Аз си имам нож , но той е отвътре зад бронята и е късичък , смисъл от фар до фар и искам по дълъг , който обхваща цялата броня

        Коментар


          #5
          за какво ти е? Опитваш се да си потрошиш картера ли?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Какво общо пък има широкия нож с картера и защо да го потроша ?

            Коментар


              #7
              тия ножове не са за красота. слагат се с цел и вършат определена функция.

              Малко ще ти подскажа, малкия 10 см спойлер на старото браво на задния капак оказва натиск от 40 кг при скорост от 100 км/ч. умишлено е сложен отзад. Айде сега се сети кво ще стане ако такъв спойлеп се сложи отпред на кола с предно предаване, още повече на това айродинамично кубче.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                тия ножове не са за красота. слагат се с цел и вършат определена функция.

                Малко ще ти подскажа, малкия 10 см спойлер на старото браво на задния капак оказва натиск от 40 кг при скорост от 100 км/ч. умишлено е сложен отзад.
                Еха.....някаква снимка дали има на тоя спойлер на тая кола, че ми стана адски интересно кое може да продуцира цели 40кг натиск......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  Ники ще потърся данните и ще ти ги пратя.
                  спойлера е стандартния за браво
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    По скоро поста ми е израз на съмнение в тия резултати.......40 кг натиск е адски много за само 100кмч, за тва трябва огромно крило с поне 1 квадратен метър площ.....
                    На Алфа 156, големия оригинален спойлер като тоя на снимката не генерира и 5 кг натиск при над 150кмч, така че за да направи 40кг някаква добавка отзад на Браво е нужно само и единствено чудо божие по мое мнение.......
                    Имах такъв спойлер на алфата - захваща се за задния капак - направих закопчалката на капака да затваря капака при 5 кг натиск - слагам 5кг тежест и ключалката щраква - подкарах с 150 - не се затвори.....значи не оказва дори 5 кг натиск......
                    Тези добавки се слагат най вече за да намалят драга и повдигането на задницата при висока скорост......
                    Прикачени файлове
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      Виж ся колега , принципно ножа се слага там за да обира отдолу закачания от високи бордюри , ниски гърбици и т.н. и предпазва бронята от драскане , пукане и чупене ( до колкото е възможно ) , това е всичко , което върши ножа , тия фантасмагорий за притискателни сили на широк нож под предната броня ги няма , а и какво да притиска като е под колата .... а това за картера трети ден се опитвам да го асимилирам в главата си и не успявам , може и в мен да е причината , няма проблем всеки да изкаже мнението си , аз за това и пиша за да питам .

                      Коментар


                        #12
                        Павлин_Хаджиев написа: Преглед на мнението
                        Виж ся колега , принципно ножа се слага там за да обира отдолу закачания от високи бордюри , ниски гърбици и т.н. и предпазва бронята от драскане , пукане и чупене ( до колкото е възможно ) , това е всичко , което върши ножа , тия фантасмагорий за притискателни сили на широк нож под предната броня ги няма , а и какво да притиска като е под колата .... а това за картера трети ден се опитвам да го асимилирам в главата си и не успявам , може и в мен да е причината , няма проблем всеки да изкаже мнението си , аз за това и пиша за да питам .
                        Виж ся колега, ножа по нашите ширини може да се слага за тия неща, но принципно "ножове"(сплитер е точната дума), се слагат точно за да се създаде притискане - с нещо такова се намаля количеството на въздух което влиза под колата и който по принцип създава повдигаща сила......некъв калъф Вентури го е открил тоя принцип преди доста години и независимо дали го считаш за фантасмагория, тва нещо е цяла наука.......
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #13
                          На Алфа 90 ножа е на пружини,пада при отределена скорост,без него колата люлее и не е стабилна
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            Павлин_Хаджиев написа: Преглед на мнението
                            Виж ся колега , принципно ножа се слага там за да обира отдолу закачания от високи бордюри , ниски гърбици и т.н. и предпазва бронята от драскане , пукане и чупене ( до колкото е възможно ) , това е всичко , което върши ножа , тия фантасмагорий за притискателни сили на широк нож под предната броня ги няма , а и какво да притиска като е под колата .... а това за картера трети ден се опитвам да го асимилирам в главата си и не успявам , може и в мен да е причината , няма проблем всеки да изкаже мнението си , аз за това и пиша за да питам .
                            Като се откърти тая склуптора с висока скорост и мите под колата ще го асимилираш.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар

                            Working...
                            X