Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В Румъния обмислят закон, който да регулира пазара на автомобили втора употреба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Immortal написа: Преглед на мнението
    Да, харесва ми. Аз пеш не ходя.

    И да, краен съм. Всички леви партии проповядват едно - да вземем парите на тези, които работят и да ги дадем на тия, които ги мързи.
    Е няма как да не съм краен. Думата "социал-" предизвиква у мен погнуса!
    Ето колегата се е аргументирал вместо мен.
    Дреме ми, че ти не ходиш пеш, колата не трябва да е на дъното на пирамидата на Маслоу, а трябва да е по към върха. Всеки с доход над минималната с трошка и данък 30 лв, ми не трябва да е така, и ми е все тая дали леви, десни, централни, мангали, зелени, розови и т. Н. ще го въведат, подкрепям от всякъде. И всички тея тровят на воля, щото видиш той не ходил пеш и бил баровец с 20+ годишен трошляк....

    Като бях студент и нямах пари за купон с стола, ходих пеш или с градския, а сега дори и бедните студенти с коли... И стига с тоя мит за бедните българи, като гледам цените в София и не само ами не са бедни българите и много дето могат да си позволят нова кола не го правят щото да не се минат...
    Последна редакция от todorakiggg; 04.11.2017, 16:51.

    Коментар


      #17
      Развитието на икономиките в нашия регион все още е пряко зависимо от степента на мобилност на работната сила. Т.е. възможността да си намериш по-добре платена работа на 30-40-50 км от дома си и да не си толкова зависим от местоживеенето. Продължава обособяването на големи и малки индустриални зони покрай големите градове, където осигуряването на обществен транспорт е изключително нерентабилно заради големите разстояния. Най-дългата автобусна линия в София например е едва 30 км. Притежаването и ползването на лични автомобили няма алтернатива. Ограничаването им ограничава растежа на икономиката. На такъв етап сме. И ще се задържим на него поне още 20-30 години.

      Коментар


        #18
        todorakiggg написа: Преглед на мнението
        Ето колегата се е аргументирал вместо мен.
        Дреме ми, че ти не ходиш пеш, колата не трябва да е на дъното на пирамидата на Маслоу, а трябва да е по към върха.

        И всички тея тровят на воля, щото видиш той не ходил пеш и бил баровец с 20+ годишен трошляк....

        И стига с тоя мит за бедните българи, като гледам цените в София и не само ами не са бедни българите и много дето могат да си позволят нова кола не го правят щото да не се минат...
        "Автомобилът не е разкош, а средство за придвижване"

        Как трови 20+ годишен трошляк на газ?

        Мога да си купя и нова кола. Защо не го правя ли? Щото не съм тъп комплексар, не ми дреме какво карам и
        предпочитам да си харча парите за друго.

        За проблема с тротоарите не са ви виновни колите, а че насраха София. Щото вместо да се строи по полетата около София,
        застроиха всички градинки между блоковете.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #19
          Съгласен съм с по-горния коментар. Българинът го мисли по този начин: колата ми е "необходимост", ама ще я карам има-няма 1 път в седмицата за по 5-10км и ще преча на хората, които реално си вършат работа техните коли да не могат да паркират, но ще взема по-евтина стара кола да не плащам данък, че и без това не я карам много. Ей затова сме затрупани с кошници около блоковете и ги гледам с месеци не мърдат. Дано и тук влезе тоя закон.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #20
            Айде пак колегите с чисто новите мазератита налазиха форума
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #21
              Готов съм да се обзаложа, че Алфата ми, 96 лето, с газов инжекцион, трови по-малко от кое-да-е-же-те-де на няколко години, юро 5.
              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

              Коментар


                #22
                Недей се обзалага, че като нищо ще загубиш.
                При изгарянето на 1 литър дизел се отделят 2,64кг СО2.
                При изхарянето на 1 литър пропан-бутан 1,64кг СО2.

                Fiat Punto 1.3 16V Multijet Euro 5 с разход от 3,5л/100км - изхвърля 9,24кг/100км.
                Това означава, че твоята Алфа с ГИ трябва да гори по-малко от 5,63л пропан-бутан за 100км, за да отдели по-малко от Пунто-то.
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #23
                  Stefanaki написа: Преглед на мнението
                  При изгарянето на 1 литър дизел се отделят 2,64кг СО2.
                  При изхарянето на 1 литър пропан-бутан 1,64кг СО2.

                  .
                  Нещо, много си сигурен в това, което си написал. Дали леко не си се объркал? И друго, само CO2 ли е вредният газ който се отделя? Това с екологичните дизелови двигатели си е чист мит. Дано най-накрая се пренебрегнат корпоративните интереси и ги забранят навсякъде, не само в Париж или някой друг отделен град. Защото дизелът ТРОВИ много.

                  Коментар


                    #24
                    Ако имаш други данни, то сподели ги. Ако може и източника ти на информация.
                    Съгласно споделените от мен данни се определят СО2 емисиите на всички автомобили. Така е определила съответната законова разпоредба.
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #25
                      slonikon написа: Преглед на мнението
                      Айде пак колегите с чисто новите мазератита налазиха форума
                      Не колега, ама поне съм взел бензин euro5 и си имам катализатор, а не както повечето изтърбушени кошници + това си карам колата всеки ден, защото освен себе си возя и друг човек на работа. Никога не се заседява да пречи, а когато ме няма е в гараж и си плащам. Ще кажеш имам възможност, затова си купувам, ами не е точно така. Значи Фиата е в пъти по-евтин и реално за тези пари, за които си купих моя, може да си купиш някое изпърдяно БМВ, както правят повечето хора. Всички мислят как да си купят кола от по-луксозните марки, но никой не мисли, че няма пари за тая работа и после ходят 2 месеца да ядът лютеница с хляб. Също така всеки казва 100 коня му били малко, не можел да се движи. Е че ти какво искаш бе братле, булид ли ?? Да не би да се състезаваме по улиците. Всеки тръгнал да взима коли по 200 коня, обаче мозъчето не им стига и затова се трепят като мухи. Тук в тая държава колата е поставена на почит, а не като средство за придвижване. Не ти трябват 200 коня да се придвижваш, ама на сульо му трябват да може да си избие комплексите и да трепе невинни хора.
                      Последна редакция от mell0; 05.11.2017, 14:13.
                      Fiat Bravo II 1.4 16v
                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                      Коментар


                        #26
                        Stefanaki, как ще коментираш следното:
                        За бензинови двигатели, покриващи Евро 5, ограничението за азотни оксиди е 0.060гр/км, а за дизелови - 0.180гр/км?
                        А колко ли е в действителност, к-вото азотните оксиди, отделяно от автомобил с Г.И, бил той, и Евро 1?
                        Защо зад дизела в задръстването ми люти на очите, и едвам дишам? Защо като го вкарам в гаража, все едно ще умра, а го гася веднага?
                        Защо зад автомобили с Г.И. това не се наблюдава, колкото и голямо да е задръстването и бавно да върви? Защо никога не ми мирише в гаража така отровно и гадно, и си заключвам спокойно колата?
                        Та дори и баба Темпра, с обикновената газ, която работи на смес едно-към-гьотере?!
                        Не всичко е CO2...
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #27
                          Tempras написа: Преглед на мнението
                          Stefanaki, как ще коментираш следното:
                          За бензинови двигатели, покриващи Евро 5, ограничението за азотни оксиди е 0.060гр/км, а за дизелови - 0.180гр/км?
                          Откога Алфа 96 лето е Евро 5?
                          Питам защото ти искаше срванение между "Алфа, 96 лето, с газов инжекцион, с кое-да-е-же-те-де на няколко години, юро 5".
                          Tempras написа: Преглед на мнението
                          Защо зад дизела в задръстването ми люти на очите, и едвам дишам? Защо като го вкарам в гаража, все едно ще умра, а го гася веднага?
                          Може би, защото не е Евро 5 и е remap.
                          Tempras написа: Преглед на мнението
                          Не всичко е CO2...
                          Пределно ми е ясно, че не всичко е СО2, но за съжаление нямам други данни за сравнение.

                          Какво за теб е тровене - СО2, NOx или нещо съвсем друго?
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #28
                            Ми не мога да се съглася, че не бива например да имам кола само за събота и неделя, а да ходя на работа с градски транспорт, да кажем. Просто не е правилно. Даже е по-правилно да се ходи с градски транспорт.
                            Освен това пак ти казвам: ако, въвеждайки нещо подобно, държавата ми каже "Гарантирала съм ти минимален доход като на чехи, румънци и пр. значи трябва да можеш да живееш при същите правила", аз съм ОК. Сега обаче разликата е 2 пъти, не 10%, не 20%, а два пъти. Това е точно разликата между кола 100 коня и кола 200 коня. Гледам, че и според теб не е едно и също.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #29
                              Да, тестът с работещ мотор в гаража е най-реален. Изправен и добре настроен КАРБУРАТОРЕН двигател на газ без катализатор се изтрайва по-дълго, отколкото дизел с работещ катализатор.
                              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                              Коментар


                                #30
                                Stefanaki написа: Преглед на мнението
                                Откога Алфа 96 лето е Евро 5?
                                Питам защото ти искаше срванение между "Алфа, 96 лето, с газов инжекцион, с кое-да-е-же-те-де на няколко години, юро 5".

                                Може би, защото не е Евро 5 и е remap.

                                Пределно ми е ясно, че не всичко е СО2, но за съжаление нямам други данни за сравнение.

                                Какво за теб е тровене - СО2, NOx или нещо съвсем друго?
                                Дизеловото гориво и LPG имат съвсем различно изгаряне.
                                Ето, че се съгласи, че не е правилно да ги сравняваме само по CO2.
                                Тровенето за мен е комплекса от отрови, които дизела бълва.
                                След Евро4 и дпф, е значително по-поносим, наистина.
                                Приятел има Audi Allroad 3.0 TDI 2009г., което трябва да е Евро 5, не съм проверил, но по година съотвества да е.
                                Мирише си доста люто зад него, нищо че ДПФ-а си работи, а за дюзи извади над 2 бона - нови.
                                И не е съвсем коректно да сравняваш Пунто 1.3 мжет 75 коня с моята почти 150 коня газовица.
                                Дори изобщо. Като да сравняваш малко предприятие и Кремиковци.
                                Да, продължавам да предпочитам да си паркирам Евро 1 на газ в гаража, спрямо Евро 5 дизелак.
                                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                                Коментар

                                Working...
                                X