Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за подгряване на антифриза - Fiat Croma

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за подгряване на антифриза - Fiat Croma

    Здравейте, колеги.

    Търсих по другите теми, но не можах да намеря информация специално за Крома.
    Та може ли колегите с Кроми, които имат било фабрично или правена такава инсталация да кажат заслужава ли си.
    Прочетох доста разнородни мнения, наясно съм, че в автомобилите с предвиден подгрев на антифриза алтернатора е по-мощен, че ЕКУ-то си управлява кога да се включват 1, 2 или 3 свещи и т.н., и че ако се монтира отделно и алтернатора не е предвиден за тия свещи, се натоварва много и му се скъсява живота, но пък има по други форуми много хора, които са си пригодили системата и казват че работи добре, затова питам дали някой е правил такива неща на Крома.
    Зимата в задръстванията много бавно загрява и е голям студ в колата, иначе ако се движа дори и на по-ниски обороти си загрява сравнително добре, но основно кисна в задръствания и си мисля дали такава система не би подобрила поне малко нещата.
    Гледах на моята, викам да не би да не знам че има и да са изгорели свещите да кажем, ама не можах да видя нещо подобно, знае ли някой на тоя двигател (от подписа) ако има монтиран подгрев на антифриза къде се намира?

    Поздрави
    Fiat Croma 1.9 16V MJet

    #2
    ми да ти кажа единственото ти решение е да си отпушиш егр а или да го смениш с нов ако твоя е повреден.
    Целта на подгрев на антифриза не е да ти стопли купето а да предпази от спукване на водна магистрала. Предлага се изключително за скандинавски и северни държави.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      На дали има Крома с подгревни свещи на антифриза.
      Свещите са спрени около 2001г.
      По-скоро се монтира калорифер в кутията на парното.
      http://media.snimka.bg/s1/3041/032326093.jpg?r=0

      Банков, това, къде го прочете?!
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #4
        ти не си ли виждал браво с подгрев на антифриза?
        Ама сетисе колко ще ти стопли антифриза топлообменник с две свещи.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Чакай малко, защо смени плочата така бързо?
          Питах те, къде си прочел, за какво служи.
          И свещите са три на брой, не две.
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #6
            добре три да са.
            целта им е да термизират антифриза и до някъде мотора. Защото ако кристализира антифриза от налягането ще пръсне магистрала.
            По новите модели са с електрически подгрев захранван от външната мрежа, но там се термизира и горивото.
            Иначе ЕГР прави по бързото затопляне на антифриза за да имаш бързо парно на дизела.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Тези коли да не са с антифриз Лена, разреден на -7 градуса?!
              А на по-новите, като няма свещи, как нищо не кристализира, гърми, избива, дава фира?
              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

              Коментар


                #8
                говорим за коли произвеждани за скандинавските страни и лапландия
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Да споделя опит от първа ръка.Бившата ми Либра я карах 3 зими без подгрев и накрая сложих тяло от някакъв Ситроен с три свещи.Управление си направих като взех сигнал от подгрева на горивния филтър.Ефект определено има,без подгрев знаете няма загряване,с монтиран такъв с работа само на място сгряваше антифриза доста бързо.Сега даже си мисля да мушна и на Кромата един.

                  Коментар


                    #10
                    Привет, колеги!
                    Аз също карам Крома и се извинявам за намесата в темата, но бих искала да попитам с какъв антифриз сте? Ясно е, че ще е червен, но какъв да е G11/12 или...
                    П.П.
                    Няма да го сменям, а ще доливам само в системата има още, но е доближил минимума!
                    link

                    Коментар


                      #11
                      willow75bg написа: Преглед на мнението
                      Да споделя опит от първа ръка.Бившата ми Либра я карах 3 зими без подгрев и накрая сложих тяло от някакъв Ситроен с три свещи.Управление си направих като взех сигнал от подгрева на горивния филтър.Ефект определено има,без подгрев знаете няма загряване,с монтиран такъв с работа само на място сгряваше антифриза доста бързо.Сега даже си мисля да мушна и на Кромата един.
                      Страхотна идея за свързването.
                      А на колко градуса се активира и прекъсва подгрева на филтъра?
                      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                      Коментар


                        #12
                        Не помня как беше,но за изключването му ползвах датчик от някаква кафе машина на 40гр.

                        Коментар

                        Working...
                        X