Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си дизел за пръв път .Стило жтд ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    fuel injekcion написа: Преглед на мнението
    Да за бега
    Разбрах често срещано , сега ми светна триъгълник с удивителен ...брех чувал съм че имат
    Яко Електроника ама чак толкова ..
    Ами да ти кажа зависи с какво го сравняваш ако се замислиш нямат толкоз много електроника
    моят съвет е да намериш една диагностика по читава и ще си изясниш повечето неща а не да се чудиш това сега от къде се появи.

    Коментар


      #17
      Събота неделя ако искаш може да я закачим да я разгледаме.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        Събота неделя ако искаш може да я закачим да я разгледаме.
        Така , днес си оправих диагностиката и очудващо за мен имаше грешка само ЕГР изчистих я и не я записа повече ама ше го затапя , лошо обаче айрбега като го закачих имаше 10 грешки от лоша маса до късо съединение айрбег като три от грешките грам не се чистят .Също колата я взех на неизвестни км защото таблото не показваше ,298000 показа на лаптопа според мен не са кой знае колко ако са реални , проблем за 1000 км каране имам със айрбег и триъгълник светещ когато иска на таблото оранжев с удивителен .
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #19
          Като ти светва триъгълника не ти ли изписва нещо на дисплея? И не писука ли? EGR-а освен да го затапиш трябва и да го спрете софтуерно.

          Коментар


            #20
            Zeroone написа: Преглед на мнението
            Като ти светва триъгълника не ти ли изписва нещо на дисплея? И не писука ли? EGR-а освен да го затапиш трябва и да го спрете софтуерно.
            Да, като светне триъгълника, трябва да изпише нещо и на дисплея, но за затапването на ЕГР-а не е задължително да се спре софтуерно. Поне аз не се сещам да съм го спирал, а и как се спира? Светещ триъгълник може да ти дойде и от недобра маса на някоя крушка, така, че виж какво точно ти изписва на дисплея.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #21
              Грешките на айрбега кави са които останаха свети ли лампата на бега.
              За егр-а може да го затапиш и без софтуерно изключване ако продължава да дава грешка което ще се случи най вероятно и те притеснява може и софтуерно да се изключи, но по никакъв начин неби трябвало затапването да влияе и работата на двигателя и вървежа на колата.
              След като си оправил диагностиката може да пробваш да пуснеш тест на клапата за меко гасене давидш дали ще се движи и колко най-вероятно губиш някъде вакуум и затова е тромава в ниските обороти и клапата не се задейства.

              Коментар


                #22
                със сигуртост селеноида е за профилактика.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #23
                  [QUOTE=S_BANKOV;1350735]със сигуртост селеноида е за профилактика.[/Q колеги още не съм разбрал как се прави с лаптопа тест , правих си на мареата на бензиновата ще се науча , иначе соленойд е електромагнитния клапан за вакуум...може ли да ми обясните как да го оправя , колата понякога гасне и по добре но рядко .
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте , малко да повдигна темата , стилото е перфектно 5000 км вече минахме и е супер единствен проблем на колата , ЕГР на мултиекускана седи само на 1 процент отворен , и понякога затваря понякога не затваря все грешка записва ( да му сложа ли една ламаринка да го затапя ) клапата за меко гасене я смених и вече работи , странно обаче там около нея на долу по скоростите все е леко влажно леко омаслено и вода сякаш от конденз , стилото от 2000 оборота се изстрелва стига да го настъпя я долу ..дали трябва да е така или да дърпа по лекичко нз според мен късно се изстрелва..дали има проблем с нещо ? И последен проблем леко сълзи от единия маркуч за парното който е странен няма някаква скоба да го махна или стегна ами как ? Светла понякога за високо налягане на маслото и триъгълник. ..как да го оправя нз , а айрбега записва грешки за пасажера прекъснат връзка , лоша маса
                    Последна редакция от fuel injekcion; 26.03.2018, 18:36.
                    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                    Коментар


                      #25
                      Да, сложи му ламаринка, но я направи от неръждавейка. Бях сложил на моето една от тенекия за мед и изгоря, а колата направо загуби мощност и взе да пуши като парен локомотив. Сега уж съм с по-здрава, но не знам колко ще ме изкара.
                      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                      Коментар


                        #26
                        dabadaba написа: Преглед на мнението
                        Да, сложи му ламаринка, но я направи от неръждавейка. Бях сложил на моето една от тенекия за мед и изгоря, а колата направо загуби мощност и взе да пуши като парен локомотив. Сега уж съм с по-здрава, но не знам колко ще ме изкара.
                        имам перфектна ламаринка , дали от ЕГР е малко слаба до 2000 оборота...
                        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                        Коментар


                          #27
                          Аз на моето проблема с пасажерския еърбег го реших с емулатор от един човек от София за 50 кинта. Режеш буксата под седалката, запояваш трите кабела от емулатора към тези на буксата, включваш под седалката и забравяш за светещи индикации и писукания. :D
                          Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                          Коментар


                            #28
                            Аз на моето проблема с пасажерския еърбег го реших с емулатор от един човек от София за 50 кинта. Режеш буксата под седалката, запояваш трите кабела от емулатора към тези на буксата, включваш под седалката и забравяш за светещи индикации и писукания. :D
                            С този емулатое после работи ли или е колкото да не свети на таблото ?
                            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                            Коментар


                              #29
                              Не работи разбира се ти дефакто го разкачаш от системата и го лъжеш че е ОК.

                              Коментар


                                #30
                                fuel injekcion написа: Преглед на мнението
                                имам перфектна ламаринка , дали от ЕГР е малко слаба до 2000 оборота...
                                Тцъ, ама ако ти е скучно в събота драсни да я разгледаме. Соленоида гледа ли го?
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X