Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих зимни гуми Дебица.Дали сбърках?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Купих зимни гуми Дебица.Дали сбърках?

    Карам Сузуки SX-4 s-cross и вчера го "обух" с чисто нови Дебица Фриго НР2,94V,M+S,215/R55/17.ДОТ-07.17г,усилен борд,произведени във Франция(поне така ми казаха).Четох много и различни отзиви,но както се казва:" мачът е свирен".И все пак,ако някой има впечатления,моля да сподели.
    П.П.Цената е 190лв. за гума.

    Преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от pavyan; 26.10.2017, 15:28.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

    #2
    Не си се наиграл, новата гума си е нова.... но защо все пак не погледна оферти и за други марки , има на тази цена bfgoodrich. И все пак за фригото, не е лошо гума, но къде го видяха тоя подсилен борд. Лично имам наблюдения - служебните пикапи бяха с такива. За по-тежки автомобили не става, прекалено мека гума, което не е лошо за по-лекотовоарни автомобили. Иначе на сняг се държат добре, ама ти така или иначе караш "седичи", тай че в кобминация 4х4 едва ли ще те разочароват.

    Коментар


      #3
      vnukata написа: Преглед на мнението
      Не си се наиграл, новата гума си е нова.... но защо все пак не погледна оферти и за други марки , има на тази цена bfgoodrich. И все пак за фригото, не е лошо гума, но къде го видяха тоя подсилен борд. Лично имам наблюдения - служебните пикапи бяха с такива. За по-тежки автомобили не става, прекалено мека гума, което не е лошо за по-лекотовоарни автомобили. Иначе на сняг се държат добре, ама ти така или иначе караш "седичи", тай че в кобминация 4х4 едва ли ще те разочароват.
      Не е Седичи,а следвашия модел от 2017г. и тежи 1215кг.А защо ги взех ли?Защото работя по цял ден-от 8до 8 и нямам време да се занимавам.Та оставих цялата работа по избора на приятел автомонтьор.Той твърди,че последните 10год. е само на Дебица-на личната и няколко служебни коли и няма забележки.За това му се доверих.
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        #4
        Пак казвам не е лоша гума, просто има и други варианти, които "УЖ" нали като по-добри марки. Всичко е много относително щом се опре до даден продукт, а още повече до това как се експлоатира, при какви условия и т.н.

        Коментар


          #5
          На буса са ми Debica. Не чакай чудеса някакви. Общо взето стават.

          Коментар


            #6
            Debica изобщо не са лоши. За тази цена можеше и нещо като Bfgoodrich или Kleber. Най-важното на зимната гума са "ламелите" както им викат (дребните шарки на гумата, които помагат да копае зимата) да не са 1мм както на повечето евтини гуми и като се изтъркат за 1 зима и после на следващата си леш.

            Прикачам на снимката как изглеждат ламелите:

            Click image for larger version

Name:	ламели.jpg
Views:	1
Size:	9,0 KB
ID:	2095114Click image for larger version

Name:	ламели.PNG
Views:	1
Size:	225,9 KB
ID:	2095115
            Последна редакция от mell0; 27.10.2017, 12:22.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              SAVA ESKIMO S3+ MS 195/65 R15 91T зимата карам с такива 2014г. ги купих чисто нови и съм много доволен това ще ми е 4та зима с тях, минавам малко км,лятото слагам летни гуми и ги съхранявам в много добри условия.
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

              Коментар

              Working...
              X