Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да поговорим за електромобилите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ако си имахме още една Атомна -Белене можеше и да не сме на тъмно
    За екология- що не карат хората да садят дървета в гората
    а псевдо еколози агитират да не се ползва гората под каквато и да е форма .
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #32
      Момчета...слезте на земята-една зарядна станция за електромобил е между 15 и 22 киловата, задължително трифазна. При сегашната нормативна уредба граничи с невъзможното да имате такова нещо в двора си. За живеещите в блокове е ясно, че няма да го имат никога-нито в близкото, нито в по-далечно бъдеще.
      Тесла се зарежда на 135-киловатова станция...
      Няма лошо, ама....бъдете реалисти.

      Коментар


        #33
        Специално Тесла може да се зарежда и от еднофазен шуко контакт, с мощност минимум 2.8 кВт, но зареждането в този случай от 10 до 100% отнема от 20 до 32 ч (в зависимост от капацитета на батерията - от 60kWh до 100 kWh)
        https://www.tesla.com/support/home-c...g-installation

        Ето, смятайте си сами времената за зареждане за всякакви електромобили:
        https://leccy.net/

        Най-голямата Тесла батерия (100кВч) се зарежда на Тесла суперчарджър станция от 10 до 100% за 2 часа и 40 минути... А през това време може да си подремнеш малко, да хапнеш, пак да подремнеш... и пътуването към морето става по-бавно от това с влак
        Последна редакция от Immortal; 26.10.2017, 17:27.

        Коментар


          #34
          Абсурдно е да се зареждат тия чудеса без станция. Всичките могат, но времето за зареждане е много голямо-от 15-16 часа до над денонощие.

          Коментар


            #35
            Добре де, това е ясно електрическа инфраструктура нямаме в БГ това е ясно, ама БО ви го каза много добре за качеството на въздух на Орлов мост в час пик (и то да беше само там), да не би само на него да е гадно там, а всички останали да дишате с пълни бробове щото няма проблем, мирише ама кво да се прави... Мен лично точно това безхаберие най ме дразни, на всички ни вони, на всички децата се разболяват ама иначе няма проблем всеки си мисля "моята кола ли е проблема на тая планета, ще си карам пък другите да му мислят"...
            Държавата поне по отношение на плъг-ин хибридите може да направи нещо, очевидно сме много далече от чисто ел колите.

            Коментар


              #36
              Този проблем е резултат от безхаберното управление на София в последните 10 години и превръщането на кражбата в официална общинска политика. Метромрежата е с 34 спирки, а буферни паркинги има само до три от тях.

              Коментар


                #37
                Де да беше само липсата на буферен паркинг проблема... Всичкото баш гъзар не можеш да ги качиш на градскиОт...
                'Ама не моем батенце, да се качИм у метрОто, че се возим на А8-та, 2000 илядната година да ми връзват пичетата'...

                Коментар


                  #38
                  Сега извъртате темата към екология...
                  Мен персонално, какъв въздух дишате в София ми е през оная работа.
                  Говорим за електромобилите. Аз пътувам през 2 седмици по 1000 км извънградско и за мен какъвто и да е електромобил не ми е интересен. Хибридите също на дълъг път нямат особена разлика от обикновените коли.
                  Който живее в София и кара по 20 км на ден - ОК, става, и аз си карам малката кола до работа и обратно, става и с електрокарче, ама за дълъг път - забравете.

                  Коментар


                    #39
                    А за задръстванията решението е супер просто - въвежда се такса за влизане в центъра и готово.
                    Като в Лондон.

                    Коментар


                      #40
                      Ограничението на автомобилите ще донесе един доста негативен ефект-намаляване на потреблението на горива, от там намаляване на приходите в държавния бюджет от акциз и ДДС. Ако задръстванията са местен общински проблем, с приходите в републиканския б'джет нещата са съвсем други. На практика няма проблем всички големи градове на БГ да преминат изцяло на електротранспорт. В същото време-всички купуват дизелови автобуси, а държавата дори им дава субсидии за това. Дето има една приказка-всяка лисица си има и опашка.

                      Коментар


                        #41
                        Immortal; написа:
                        1350080Аз пътувам през 2 седмици по 1000 км извънградско и за мен какъвто и да е електромобил не ми е интересен.
                        Тия километри в едната посока ли са и на един път ли ги минаваш без почивка. Да приемем ,че правиш средна скорост от 80км/ч, за което ще са ти необходими 13 часа без почивка. Ако си в нормална държава и тръгнеш на път с нормален съвременен електромобил, който естествено предварително си заредил, използвайки вградения трип планер, ще получиш маршрут примерно с два/три фаст чарджа по 40мин (готов изчислен, който да следваш) като цялото разстояние ще вземеш за 14 и 1/2 -15 часа. Не ми изглежда много страшно. А заряда си го следиш през това време как върви докато си пийваш кафето или се разхождаш из мола/магазина (щото примерно кауфланд си изграждат чарджъри на паркингите).
                        Основно средния дневен маршрут, който изминава един средностатистически автомобил е 10-тина км. Тук да питам как си ползваш телефона - зареждаш го до 100%, след което чакаш батерията да се изтощи напълно или всяка вечер е на заряд. Същото е и с електроавтомобилите - обикновено си зареждаш през нощта от контакта, а в белите държави има дори и изводи по улиците - от колко до колко часът да зарежда, с каква скорост, до колко процента - сам избираш.
                        От къде идва тока - ако си фен на Илон - от пауъруал-а ти, захранван от соларния ти покрив. Иначе от нискотарифния ток (щото в 22 -23 часът вечерта като спадне потреблението, не можеш да цъкнеш копчето на централата и да я изключиш), ако си на зор- от фастчарджъра.
                        Но няма да се плашите, тук ще се карат дизели минимум 20 години след като ги забранят в цяла европа. Кеф ти от червената нафта, кеф ти трансформаторно масълце, зимата може и бензинец с двутактово масло. Няма страшно, тоя въздух да не го дишаш ти и децата ти я. Хвърляш дпф-а и ти бутват картата да харчи по-малко и жулиш.
                        Горе пишеше че в батериите енергията се складира химически. Ами петрола не е ли химически складирана енергия.
                        Като си говорим за електроавтомобили в средния клас, в момента пазарът е доста динамичен. Освен модел 3 на тесла са налични шевролет болт ев, новия е-голф, второ поколение нисан лийф, фокус електрик и други. Тук става очевидно кои ще са следващите губещи автомарки - тези които продължават да развиват ДВГ.
                        Живота на батерията - към момента примерно и болт ев и нисан лийф и е-голф са с гаранция на батерията 160 000 км или 8-10години. Един съвременен двигател с вътрешно горене, построен с планирано остаряване деяни около 250к км.
                        Който се интересува, в ютуб има много клипове от собственици на електромобили какво е да притежаваш такъв автомобил в действителност.

                        Коментар


                          #42
                          Няма логика да се гори кюмюр за да се произвежда ток, та да се зареждат електромобили... щото това е дереджето в България. Да се разсъждава за електромобилите като нещо изолирано от цялата икономическа и въобще национална инфраструктура е несериозно. Да, електрическата енергия е екологично, но добиването и не е... или поне не съвсем, за сега. Освен това, зад цялата тази истерия прозира едно зле прикрито лицемерие - никой не споменава какъв е общия дял на замърсяването с азотни, серни и въглеродни оксиди причинен от леките автомобили. Значи могат да ми лангъркат камиони през цяла Европа (вместо да ползват ЖП транспорт), а на леките коли се нагледаха... Айде холън!
                          И другото - държавната политика. Знаете ли, че цените на автомобилите се формират буквално едно към гьотере от производителите?! Някой може да е виждал из нета снимките на десетки хиляди нови автомобили, които не са продадени и гният, но в никакъв случай не се продават под обявената продажна цена (!!!) Та, това е ултра цинизма и гаврата с потребителите от страна на глобо-корпорациите. Когато си изчисляват разходите и себестойността, вътре се включват и въпросните десетки хиляди коли, които няма да бъдат продадени, т.е. когато някой си купи нова кола, той заедно с нея си купува и още 1/4 до 1/3 от друга кола, която няма да бъде продадена.
                          На това отгоре, най-големите замърсители САЩ и Китай, на които се дължат 70% от парниковите газове, имат скромните 40% от общите вноски по споразумението за климата, което даже Тръмп не подписа...
                          Та на този фон, еко призивите и патос по автофорумите ми се струва леко неуместен, още повече, че няма нито държавен стимул, нито инфраструктура, нито пък кой знае колко изгоден вариант за електромобил.
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            #43
                            Immortal написа: Преглед на мнението
                            Говорим за електромобилите. Аз пътувам през 2 седмици по 1000 км извънградско и за мен какъвто и да е електромобил не ми е интересен.
                            Значи си идеален за една Тесличка, с която направиха с едно зареждане 1070км.
                            Само оправдания да не си купуваш електричарка. Взимай и носи с шепи ток от АЕЦ-а.

                            Има един планер, който може да използваш.
                            Хората пишат, че е изключително точен и може да разчиташ на него, за да видиш как да се придвижиш с електричарката ти.
                            Та на пръв поглед излиза, че с една П100Д си е напълно възможно да стигнеш до всяка точка на България.
                            Само Петрич-Добрич е малко на кантар.
                            Последна редакция от BO; 27.10.2017, 13:46.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #44
                              Как мислите, каква ще е цената на тока, когато електротранспорта стане масов?
                              И как влияе бързото зареждане на живота на батериите?
                              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                              Коментар


                                #45
                                Цената ще се вдигне със сигурност - високо търсене, висока цена.
                                Ам уж не влияе бързото зареждане на теория ама сигурно има влияние на практика и е негативно.

                                Коментар

                                Working...
                                X