Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да поговорим за електромобилите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел. моторът заедно с инвертора често достигат над 90% КПД сумарно.
    Заряда на батерията с прав ток отива отива към 85% КПД.
    Така, че напълно нормално е общото КПД да е 70%.
    А от контакта с какво КПД идва?
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      От производството до извършването на работата (включвайки всички загуби), електричарките са с около 50% по-ефективни.
      Или изследванията дават обща ефикасност на горивото около 13-17%, докато на ток 22-25%.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        Като сметнем цената на батерията и експлоатационния период, разходите надхвърлят в пъти икономията от това КПД. Инфраструктурата няма скоро да е готова да посрещне нуждите от големи количества електроенергия за зарядните станции, както и консумацията от домакинствата за зареждане на всички електромобили. С две думи - не сме готови за изцяло електрифициране на автотранспорта.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          Че не сме готови така е, ама не мога да разбера това плюене, не съм чел някой насила да са го накарали да си купи такава, или гроздето кисело...
          Аз пък щото съм от простите, тея дето хал хабер си нямат от коли, с най голямо удоволствие ще се кача на една теслА .
          Бъдете спокойни в БиГе-ту нов внос дизел на по 300К ще има поне още 20 години след официалната забрана на ДВГ.

          Коментар


            todorakiggg написа: Преглед на мнението
            Че не сме готови така е, ама не мога да разбера това плюене, не съм чел някой насила да са го накарали да си купи такава, или гроздето кисело...
            Аз пък щото съм от простите, тея дето хал хабер си нямат от коли, с най голямо удоволствие ще се кача на една теслА .
            Бъдете спокойни в БиГе-ту нов внос дизел на по 300К ще има поне още 20 години след официалната забрана на ДВГ.
            Ох, успокои ме! Тъкмо си мислех, дали да си взема пак дизел. Ама и все ми е наум, как ще подкарат тракторите в кооперацията на батерии, когато забранят ДВГ.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              todorakiggg написа: Преглед на мнението
              Че не сме готови така е, ама не мога да разбера това плюене, не съм чел някой насила да са го накарали да си купи такава, или гроздето кисело...
              Аз пък щото съм от простите, тея дето хал хабер си нямат от коли, с най голямо удоволствие ще се кача на една теслА .
              Бъдете спокойни в БиГе-ту нов внос дизел на по 300К ще има поне още 20 години след официалната забрана на ДВГ.
              Ще ни принудят да си купуваме електрички. Факт е, че при въвеждането на всяка нова технология, първо тя не е доразвита и естествено на нея се гледа с недоверие. Също е факт, че въвеждането на електричките няма да намали като цяло вредните емисии в природата, просто ще ги концентрира на друго място. За да има някакъв ефект от цялата тая дандания, трябва да се зареждат само от соларни или вятърни електроцентрали. И въпреки това, цената която ще плащаме за батерии и вредните емисии отделяни за производството и рециклирането им, едва ли ще е по-щадящо за природата. Но това си е мое мнение и не го налагам на никой.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                На мен тези сумарни КПД-та, дето ги е дал ВО ми изглеждат височки, ама може и да са толкова - не съм специалист. Във всеки случай, КПД-то не е толкова важно. Важни са цената и замърсяването. Например, ако регулирано се зареждат от АЕЦ, КПД-то ще е трагично, ама и цената, и замърсяването ще са никакви.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  Най-висок КПД сумарно има двигател на метан, конструктивно съобразен с това гориво. При метана имаш добив, пренос и компресиране. Нямаш преработка.
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    И 100% да е ефективността на добива на гориво, 80% като го загубиш в термална ефективност и празен ход, нищо не става.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      И 100% да е ефективността на добива на гориво, 80% като го загубиш в термална ефективност и празен ход, нищо не става.

                      Е то щото на електроцентралите КПД-то е много убаво
                      Най-високо е на ТЕЦовете - около 40%.
                      На АЕЦ е 33%, а на слънчевите е между 10 и 20%.
                      Следват загуби по преноса, загуби при трансформация, загуби при зареждане и разреждане на акумулаторите (химични и термични), КПД на самите мотори (механични)...
                      Колко от заряда на батерията на електромобил отива за охлаждане на самата батерия при ползване?!
                      Балонът с електромобилите вече започна да се пропуква, както казах.
                      Въпрос на 1-2-3 години е да се сгромоляса напълно.

                      И само за информация - електрически камиони масово са се произвеждали още по време на втората световна война. Ако бяха много убави, от тогава щяха да са се развили да летят

                      Коментар


                        Immortal, сподели тогава каква енергия се вкарва, за да поддържаш необходимото налягане и температура в продължение на това огромно количество време, за да произведеш 10 кВтч енергия под формата на петрол. Щом ще смятаме тоталното КПД от вкарана енергия, докато преместим една кола на 2 метра.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Immortal написа: Преглед на мнението
                          Балонът с електромобилите вече започна да се пропуква, както казах.
                          Въпрос на 1-2-3 години е да се сгромоляса напълно.
                          Абе че е балон, балон е. Че и аз не съм им особен привърженик, не съм. Ама си мисля, че някак леко ще ни накарат да ги ползваме и да не искаме. Просто това е "модерно" и доходоносно за производителите. А законотворците в ЕС са същите дупедавци като нашите.
                          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                          Коментар


                            След като в момента излизат разработки на бензинови мотори е ясно, че никой не залага на електричество. Още повече ще е луда работа за един прицеп да бъде на ток. Доста от фирмите си работят върху водород и за момента пускат нещо електрическо да са в играта.
                            Ясно е, че е балон, но трябва и той да се надуе и след това да се спука. Все пак икономиката трябва да върви и да се прибират парите на хората, по един или друг начин.

                            Коментар


                              Абе няма да е толкова леко, щото въпросът не опира просто до постепенното повишаване на "някои разходи", с което ни работят от дълго време. Като човек вече наистина тръгне да си купува електрическа кола, основният въпрос става "къде ще я зареждам". И отговорът за 90% от българите в градовете е, че няма къде. Усилието е толкова голямо, че практически води до отказ от атомобил. Ми, няма да ни навият лесно.
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар


                                Нали въвеждат надедби и в гаражите на новите блокове да има зареждачка ако са повече коли.
                                Държавана не нечели нищо от въвеждането на електро коли едва ли въздуха ще е по чист сед 10 години.
                                В София преди Кремиковци замърсяваше. Сега го няма Кремиковзи и стотици заводи и пак има замърсяване .
                                Трябваше солания ток да е евтин а то се оказа скъп.
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X