Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да поговорим за електромобилите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ей го - на! Само след години ще се реши проблемът с пробега:

    https://money.bg/auto/kamionat-na-te...0-sekundi.html

    Знаех си аз, че съзнателно укриват технологии, а всъщност с 2-3 батерии за гсм могат да теглят влак оттук до Каспичан!
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      Имало все пак и нещо хубаво свързано с ел колите - рекламите
      https://www.youtube.com/watch?v=0krxAdYyQco
      https://www.youtube.com/watch?v=qwql_0_skJM
      https://www.youtube.com/watch?v=9Q24UxF-6ns
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        Immortal написа: Преглед на мнението
        Явно си доста млад.
        Аз когато съм взимал книжка, беше така.
        Твърде ПРОТИВ предимството на пешеходците пред това на автомобилите съм, и мога да се аргументирам.
        Аз също мога да се аргументирам
        -хубаво е да се помни , че преди всичко сме хора и основния ни уред за предвижване са краката. Така ни е създала природата.
        -пешеходците не ходят на курсове и нямат книжки за пешеходци.
        -градската инфраструктура е предназначена на 1-во място да служи хората, не на автомобилите.
        -има хора които са трудноподвижни, незрящи, инвалиди, глухи и т.н. . Тях да вземем да ги затворим някъде, че току виж тръгнали да пресичат на пешеходна пътека.
        -когато си в задръстване , не трябва да казваш "Тия къде са тръгнали" , а "НИЕ къде сме тръгнали".
        -пешеходецът ли представлява опасност за автомобила или автомобилът за пешеходеца.

        Не е добре да се мисли по тоя начин и така да се делим, щото следващата стъпка е да се разделим на скъпи коли. Ти с 20 годишния таралясник що не ми даваш предимство на кю седмицата. Аз съм по-бърз и по-голям - ти ще чакаш.Като цяло автомобилът дава доста грешно усещане за сигурност и надмощие, но когато го разбереш , обикновено е твърде късно. И шофьорите и пешеходците са хора и няма да е зле да се държим човешки помежду си.

        Коментар


          -пешеходецът ли представлява опасност за автомобила или автомобилът за пешеходеца.
          ...
          Аз съм по-бърз и по-голям - ти ще чакаш.Като цяло автомобилът дава доста грешно усещане за сигурност и надмощие, но когато го разбереш , обикновено е твърде късно.
          ...
          И шофьорите и пешеходците са хора и няма да е зле да се държим човешки помежду си.
          По твоята логика - на ж.п. прелезите трябва да спират влаковете, и да дават път на автомобилите?!? Щото влаковете представляват опасност за автомобилите.

          И да, по-бързия и по-големия спира и тръгва по-трудно и с цената на много повече ресурси. Нали уж искаме чист въздух в градовете?!?

          Относно човешките взаимоотношения - ами и аз това казвам. Аз, в случаите когато съм пешеходец (учудващи и за самия мен - доста често) - когато ми се налага да пресичам, винаги изчаквам да минат автомобилите. ВИНАГИ! Досега нищо не ми е станало.

          Коментар


            Immortal написа: Преглед на мнението
            По твоята логика - на ж.п. прелезите трябва да спират влаковете, и да дават път на автомобилите?!? Щото влаковете представляват опасност за автомобилите.

            И да, по-бързия и по-големия спира и тръгва по-трудно и с цената на много повече ресурси. Нали уж искаме чист въздух в градовете?!?

            Относно човешките взаимоотношения - ами и аз това казвам. Аз, в случаите когато съм пешеходец (учудващи и за самия мен - доста често) - когато ми се налага да пресичам, винаги изчаквам да минат автомобилите. ВИНАГИ! Досега нищо не ми е станало.
            Колега сравнението ти е нелогично с влака и автомобилите и не съм съгласен. Има си закони, които трябва да се спазват и колкото и да ти иска никога няма автомобилите да са с предимство пред пешеходците, това не сме го измислили аз и ти. Щом идваш от далече и примерно караш с 50 км/ч (не случайно е максимално допустима скорост в града) и следва пешеходна пътека, би следвало да имаш в напредвид че трябва да намалиш, така че сравнението с изкачащия пешеходец не е уместна. Друг е въпроса, че в Бг повечето маркировки са изтъркани, вследствие трудното им забелязване, табели които отсъстват, трафика в следствие бързото изнасяне - сравнението което по-горе си дал с пресичащите в това време и т.н. Все пак правилата за движение са еднакви на всякъде по света, така че не виждам смисъл да обсъждаме , проблема е в нас естествено, няма толерантност, не се спазват правила и от там ето проблемите. Мисля че смесваме две тотално различни неща - правила и безобразие по пътищата.

            Коментар


              Принципа на работа на двигател и колата като цяло...

              Коментар


                Да не разводняваме тази тема с разни допълнителни страсти, но в частност с пешеходците и свързано с електромобилите, малко е кофти като някой заблеян си върви по средата на улицата (най-често паркинг) и ти зад него безшумно чакаш да вземе да се махне. И на 99% от случаите винаги се стряскат, без значение дали сам се е обърнал и те е видял или случайно му подсвирнеш да вземе да се помести.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Поразчистих темата от най-големия спам.
                  Нека се придържаме към електромобилите и всичко свързано с тях.
                  Ако искате отворете друга тема за пешеходците и ЗДВП и всички произтичащи недоразумения и безумия свързани с тази тема. Съгласен съм, че има какво да се напише, обсъжда и сподели, но тази тема не е мястото за това!
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    Конкурент или враг на Мъск http://m.webcafe.bg/article/1475049557
                    ДВГ срещу електро-малко статистика http://m.webcafe.bg/article/1176902053
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      Това хората са го написали, не аз.
                      http://www.dnevnik.bg/tehnologii/201...ok_kolkoto_za/

                      Коментар


                        Щях да го пускам линка и ме изпревари.
                        Така си е - безплатен обяд няма.
                        Mного мощност, ама трябва да се произведе и докара.

                        п.с http://it.dir.bg/news.php?id=26635024 -Графенова батерия се зарежда за 12 минути
                        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                        Коментар


                          Вятърът духа, слънцето свети, океанът се бунтува, а вие се притеснявате от къде ще вземем енергия. Я по-сериозно.
                          Само първите 3 петролни компании да се преориентират изцяло към алтернативни източници на електричество, то и танкерите ще станат електрически.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            искаш да кажеш акумолатори?
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                              искаш да кажеш акумолатори?
                              Приятел това не се за тебе... С твоето каране ще е*еш мамата на инвертера или роторите за нула време. Ще търсиш ел. техник или стругар после.

                              Коментар


                                е аз кво да направя че съм се учил на служебна волга. Съдба.
                                Иначе като имам мерак за електромобил, срещу 1.60 лв ми минава бързо. Още повече че винаги са имали благоразумиего да не ми дават да карам аз тролея.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X