Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да поговорим за електромобилите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ама шоферите като настъпят тролейбуса, защото бързат, усещаш яка тяга. Нищо общо с дизеловите недоразумения.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      Ама шоферите като настъпят тролейбуса, защото бързат, усещаш яка тяга. Нищо общо с дизеловите недоразумения.
      Да не забравяме и БДЖ особено модел електричка там тръгването ставаше на талази- буууууу буууууууууу уввввввв
      Направо все едно някой те подпира отзад
      Преситех се и за едно временните рейсове Чавдар... С двигателя по в салона а отгоре хляб сланина и домати... Още им помня празни ход звука..
      чики чики чики чики а джамовете правиха в такт рвът врът врът вррррр врът врът врът връъъ
      И на потегляне ХРРР ХРРРРРРРРВРРРРРРРР ВРрРрРрРрРррр и пътниците по завоите като мотористи лягахме и се държехме за тръбите вътре ...
      И ония голям волан като тава с чеверме... И чичо Иван като завърти тоя лост горен долен полукръг ляв и десен и пак... колко скорости имаше това чуд как му бяха един господ знаеше



      Нещо и моя фифо чат пат така "квичи" като давам задна ама да де видиме де и първа му се губи по рядко ама...
      Последна редакция от fifo td 100; 29.11.2017, 23:32.

      Коментар


        Ама и терасата отсреща в блока кърти мивки

        Коментар


          Ужас. Това кога и къде е снимано?

          Коментар


            Чак сега е видях хахахахахахаха две в едно....
            Така като гледам и пътниците вътре (и терасата) е в някоя махала.

            Коментар


              Щом и китайците започнаха селектрически кросоувър, значи нещата стават сериозниhttp://auto.dir.bg/news.php?id=26712083
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                Съгласно приетия китайски закон, всеки автосглобител трябва да продава на годишна база минимум:
                1) 10% електроавтомобили от 2019г
                2) 12% електроавтомобили от 2020г
                И добре, че китайския закон беше преди няколко мецеца смекчен, защото при първото му издание от 2016г ограниченията влизаха в сила от 2018.
                Тъй като там електомобилите получават някакви специални ДКН, то късметлиите чакат само 2 месеца за тях.
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  Стара тема, но си заслужава да отговоря.
                  1. Да!
                  2. Дълъг. Гаранцията за покупка на нов ел.автомобил е по-дълга от дизелов или бензинов. Дори на първите приуси, които са хибриди още батериите са им надеждни.
                  3. Това вече е въпрос към дилърите, но вече има паралелки, които подготвят такива кадри.
                  4. Не знам.
                  5. Да, може, като има контакти, които позволяват по-бързо зареждане. Тук се предлагат такива: ***Модерирано***
                  Ще стават все по-масови, все по-евтини и все по-надеждни!


                  Хайде без реклама, моля!
                  Модераторски екип на fiatforum.bg

                  Коментар


                    Значи си идеален за една Тесличка, с която направиха с едно зареждане 1070км.
                    Само оправдания да не си купуваш електричарка. Взимай и носи с шепи ток от АЕЦ-а.
                    Тия приказки за хилядници Тесли ги разказвай на децата
                    Направени са, ама ти видал ли си какви са равни пътищата в САЩ? А аз минавам цяла северна България, която няма 300 м равно, и два пъти Балкана, при силен трафик. Гарантирам, че с най-голямата Тесла повече от 300 км няма да мина.

                    За тока от АЕЦ-а
                    За да сме още по-еко, купиха 3 Нисан Лийф-а в централата. Все още нямаме изградени зарядни станции за тях, и колкото и да е чудно, ги зареждаме от контакта за по 15-тина часа.
                    Оказа се, че дори на територията на АЕЦа няма подходящи лесни и евтини места за монтиране на зарядните колонки, които са по 66 кВт всяка. Налага се да изтегляме кабели от 300 м, да копаем, да озаконяваме... Никак не е проста работа. Пряко съм ангажиран с някои от дейностите, тъй че знам от първа ръка.

                    Коментар


                      Immortal написа: Преглед на мнението
                      Тия приказки за хилядници Тесли ги разказвай на децата
                      Направени са, ама ти видал ли си какви са равни пътищата в САЩ? А аз минавам цяла северна България, която няма 300 м равно, и два пъти Балкана, при силен трафик. Гарантирам, че с най-голямата Тесла повече от 300 км няма да мина.

                      За тока от АЕЦ-а
                      За да сме още по-еко, купиха 3 Нисан Лийф-а в централата. Все още нямаме изградени зарядни станции за тях, и колкото и да е чудно, ги зареждаме от контакта за по 15-тина часа.
                      Оказа се, че дори на територията на АЕЦа няма подходящи лесни и евтини места за монтиране на зарядните колонки, които са по 66 кВт всяка. Налага се да изтегляме кабели от 300 м, да копаем, да озаконяваме... Никак не е проста работа. Пряко съм ангажиран с някои от дейностите, тъй че знам от първа ръка.
                      Е, това, че ви създава на вас проблем не означава, че и на други няма да създава, но те ще имат печалба от цялата тази работа. Като с бензиностанциите точно. Ще копаят, ще опъват трафопостове и ще се закачат към мрежата, само клиенти да има. Аз лично не го мисля това. Изиска ли пазарът зареждачки, веднага ще започнат да се множат като хлебарки.
                      Иначе да, съгласен съм ако целта ти е да минеш по-малко от 300 км с едно зареждане, то ще успееш. Както и обратното. Но ако се съобразяваш с цялото движение около теб и караш с него, най-вероятно ще надминеш спокойно и 400-те. Като в рамките на 15 минути зареждане на бърза станция си готов за още 200 км. Реални цифри, а не тези по брошурата.
                      Последна редакция от BO; 17.04.2019, 18:32.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        А, със сигурност ще почнат да се множат като хлебарки. Да никнат като гъбки по магистрали и пущинаци. Даже, както някои по-умни вече предлагат, може да се използва съществуващата инфраструктура на бензиностанциите. Забраняват дизела след 2-3 години и цистерните за нафта стават цистерни за ток. Само трябва да се изолират добре, че да не прескочи някоя искра към бензиновите цистерни, ма тва не е кой знае какъв проблем.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          Как звучи само " цистерни за ток"!
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            Ами на този етап не! 1. С този живот на батериите, това изобщо не е удачна кола. 2. С тази цена, поне за мен, намирам за повече от глупаво да си я купиш. 3. Понеже съм човек, който мисли за екологията, не ми се мисли колко са "екологични", като се сетя за начина на производство и после рециклирането на батериите! Майко мила! 4. Също смятам, че е доста опасно да се бърка под капака, без необходимите защити, поради наличие на високо напрежение там /въпреки че четох, че вече има готов проект само с ниско напрежение, но не е излезнал още/ 5. Лично аз мисля, че бъдещето е във водородните двигатели /горивните клетки/, поради практическата неизчерпаемост на водорода, а също така и от екелогична гледна точка, както споменах по-горе! Така че засега "Само дизел"!

                            Коментар


                              Глупости са това според мен. Колички на ток с батериики. Няма ли ръмжене от мотора и скоростен лост да си подпираш ръката, значи не е кола, а просто МПС. Електричките са за хора, които приемат колата за превозно средство от точка "А" до точка "Б" и не изпитват кеф от самото пътуване.
                              Лично аз за градско примерно бих ползвал такова нещо, ако ми я подарят, но за по-дълъг път бензина равен няма.
                              Последна редакция от JTR; 11.05.2019, 00:28.

                              Коментар


                                Глупости са това според мен. Колички на ток с батериики. Няма ли ръмжене от мотора и скоростен лост да си подпираш ръката, значи не е кола, а просто МПС. Електричките са за хора, които приемат колата за превозно средство от точка "А" до точка "Б" и не изпитват кеф от самото пътуване.
                                Лично аз за градско примерно бих ползвал такова нещо, ако ми я подарят, но за по-дълъг път бензина равен няма.
                                Едно време на шофьорите им е мирисало и на пръдня от конете и са мислили по същия начин сигурно.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X