Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да поговорим за електромобилите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръчка в колата и бензин и караш Марея с Ино и Шес ... Не се връзва много, поне да беше V8 атмосферка да те разбера, пък то ...
    Хахахахаха

    Всяко нещо с времето си бих казал аз и определено на ДВГ му изтича времето във вида, в който го познаваме.

    Глупости са това според мен. Колички на ток с батериики. Няма ли ръмжене от мотора и скоростен лост да си подпираш ръката, значи не е кола, а просто МПС. Електричките са за хора, които приемат колата за превозно средство от точка "А" до точка "Б" и не изпитват кеф от самото пътуване.
    Лично аз за градско примерно бих ползвал такова нещо, ако ми я подарят, но за по-дълъг път бензина равен няма.

    Коментар


      Глупости са това според мен. Колички на ток с батериики. Няма ли ръмжене от мотора и скоростен лост да си подпираш ръката, значи не е кола, а просто МПС. Електричките са за хора, които приемат колата за превозно средство от точка "А" до точка "Б" и не изпитват кеф от самото пътуване.
      Лично аз за градско примерно бих ползвал такова нещо, ако ми я подарят, но за по-дълъг път бензина равен няма.
      Еми влезни в новия век човек.... Ако искаш ръмжене - вземи си колонки и си пусни някой W16. Аз не се кефя честно казано на ръмженето, а на вземането на завои, ускорение, спиране, изпреварване и повярвай, че и най-скапаната електричка след 3-4 години ще спука гъза на някоя бензинка, щото и сега го правят - пример Tesla, i3 и т.н. За по-дълъг път хората са направили дизела и камионите, автобусите, щото харчат по-малко, ама почети малко и пак пиши.
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        todorakiggg написа: Преглед на мнението
        Ръчка в колата и бензин и караш Марея с Ино и Шес ... Не се връзва много, поне да беше V8 атмосферка да те разбера, пък то ...
        Хахахахаха

        Всяко нещо с времето си бих казал аз и определено на ДВГ му изтича времето във вида, в който го познаваме.
        То е ясно, въпросът е кога ще изкарат твърдите батерии и а-ли с пробег над 1000 км. И от там вече край - няма Дубай, няма петрол...дано се озъзнаят нашите и направят енергоизточници.
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          todorakiggg написа: Преглед на мнението
          Ръчка в колата и бензин и караш Марея с Ино и Шес ... Не се връзва много, поне да беше V8 атмосферка да те разбера, пък то ...
          Хахахахаха
          Значи само V8 атмосферките имат ръчки издават звук моторите като подадеш газ?

          todorakiggg написа: Преглед на мнението
          Всяко нещо с времето си бих казал аз и определено на ДВГ му изтича времето във вида, в който го познаваме.
          Да, така е! Точно това не ми харесва.

          tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
          Еми влезни в новия век човек....
          Влезнал съм, не се притеснявай!

          tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
          Ако искаш ръмжене - вземи си колонки и си пусни някой W16.
          Това е все едно да не отидеш на концерт, защото и вкъщи можеш да си го слушаш на слушалките.

          tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
          че и най-скапаната електричка след 3-4 години ще спука гъза на някоя бензинка, щото и сега го правят - пример Tesla, i3 и т.н.
          Както ти каза, те и сега си го правят, но това какво общо има с написаното от мен?

          tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
          ама почети малко и пак пиши.
          Живея в държава, в която 1/3 от новите колите са на ток и всеки ден се срещам с десетки електрички. Освен това съм карал ел. коли и то съм навъртял 1000-2000км с такива. Просто, не ги чувствам като истински коли. Да, като ги настъпиш километража почва да се вдига бързо, да устойчиви са, все пак нова технолигия, но просто няма тръпка. Остави тръпката, аз и никакъв усет за скорост и ускорение нямам. Човек, който никога не е карал нещо по-ново и луксозно първия път като се качи в кола, която хем е добре шумо изолирана, хем няма звук от двигателя може да изгуби всякаква ориентация. Или може би само аз съм така Не знам, но лично аз не се виждам скоро време да давам 2 щайги с пари за кола без двигател с вътрешно горене.
          Последна редакция от JTR; 14.05.2019, 17:38.

          Коментар


            Ей тука една интересна статийка:

            https://automedia.investor.bg/a/2-novini/38251-ucheni-elektromobilite-sa-po-mrasni-ot-dizelite?fbclid=IwAR1nYFIXadWwByzJzuOa0KliD9H7lCo4 3-Fbhks1ji75pOCgzv5tHrA2gsg

            Коментар


              Хахахаха, ам от немски учени аз друго не съм очаквал. Иначе нафтата се само призвежда от някъде си и за нейното производство не се отделят никакви ама никакви вредни газове, а после като гори е още по екологична...
              Ха ха ха ха

              Коментар


                Батерията е башка. Според мен тя сметката е проста: 40% от тока в немско идва от кюмюр+10% загуби по мрежата и ей го на: по-мръсно от изправен дизелов двигател.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  Токът идва от контакта бе, какъв кюмюр?
                  Това, че цялата старозагорска област е отровена от ТЕЦовете е съвсем друго. Отработеното ядрено гориво също е едно много екологично нещо.
                  Те колите щели да ползват само вятър, слънце и вода...

                  П.П. В Германия делът на кюмюра е сравнително малък, в другите държави е много по-голям и почти навсякъде надхвърля 50%.

                  Коментар


                    In nuclei veritas!
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар



                      На газ става ли?

                      Коментар


                        Пожелавам ви по едно такова, ако ще и сиво-синкяво-лилаво да е:

                        Click image for larger version

Name:	IMG-afa1a8128e34d104611c242eb89d886b-V.jpg
Views:	1
Size:	149,6 KB
ID:	2098466

                        И ако все още нямате, но видите - покажете го с маркировка, да знаят и другите, че тази кола ви харесва:

                        Click image for larger version

Name:	IMG-c47e7c7549aed5d4e2b3e18bedf4b30a-V.jpg
Views:	1
Size:	87,9 KB
ID:	2098467

                        Коментар


                          Уф, че голям Приус <3
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            Тия дни карах един от ЪП-овете на Спарк, който ме изненада и рязко бързо му падна батерията, а уж е от най-новата партида и би трябвало батерията да е почти нова. Както и да е, закарах я да се зарежда и при влкючване ми изписа на таблото време за зареждане - 4:50 часа. Оставащият пробег беше 7 км, но докато отивах към станцията, изпитах едно много неприятно чувство - какво става, ако батерията реши изведнъж да каже - "край, няма ток"? Не мога да си донеса ток в торбичка или в шишенце, както с гориво. Другият неприятен момент - закарах я на станция с 2 точки за зареждане и късмет, че бяха свободни, ами ако бяха заети? Та който кара спаркове като мен - да има предвид и това.

                            Коментар


                              Тия дни карах един от ЪП-овете на Спарк, който ме изненада и рязко бързо му падна батерията, а уж е от най-новата партида и би трябвало батерията да е почти нова. Както и да е, закарах я да се зарежда и при влкючване ми изписа на таблото време за зареждане - 4:50 часа. Оставащият пробег беше 7 км, но докато отивах към станцията, изпитах едно много неприятно чувство - какво става, ако батерията реши изведнъж да каже - "край, няма ток"? Не мога да си донеса ток в торбичка или в шишенце, както с гориво. Другият неприятен момент - закарах я на станция с 2 точки за зареждане и късмет, че бяха свободни, ами ако бяха заети? Та който кара спаркове като мен - да има предвид и това.
                              Ще мине доста време (поне със сигурност в БГ) за да се изгради подходяща инфруструктура, за да станат ел. мобилите толкова практични като тези на горива
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар


                                Тия дни карах един от ЪП-овете на Спарк, който ме изненада и рязко бързо му падна батерията, а уж е от най-новата партида и би трябвало батерията да е почти нова.
                                На служебните ЪП-ове батериите ни стигат за по 100-150км извънградско, а са на по 4-5 години вече и се карат г/д всеки ден.


                                Оставащият пробег беше 7 км, но докато отивах към станцията, изпитах едно много неприятно чувство - какво става, ако батерията реши изведнъж да каже - "край, няма ток"? Не мога да си донеса ток в торбичка или в шишенце, както с гориво. Другият неприятен момент - закарах я на станция с 2 точки за зареждане и късмет, че бяха свободни, ами ако бяха заети? Та който кара спаркове като мен - да има предвид и това.
                                На един колега му се случи това, докато беше в едно градче с размерите на село, без зарядни пунктове. Накрая, до колкото си спомням, му бяха прекарали разклонител през прозореца на административната сграда на общината и така я беше заредил за да се прибере. Зарядно от къде беше намерил обаче не си спомням.

                                А иначе за да минаваш повече разстояние, сложи онази опция, която се настройва от скоростния лост на 3 или 4, забравих и името, на Английски е "Recuperation". Така като отпуснеш газта колата автоматично си закача зарядното към колелата и намаля с него вместо със спирачките. С този режим съм минавал 50км, а пробега е падал само с 30км.

                                Коментар

                                Working...
                                X