Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна
Резултати 221 до 230 от 259

Тема: Да поговорим за електромобилите

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Пожелавам ви по едно такова, ако ще и сиво-синкяво-лилаво да е:

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG-afa1a8128e34d104611c242eb89d886b-V.jpg
Преглеждания:	45
Размер:	149,6 KB
ID:	107292

И ако все още нямате, но видите - покажете го с маркировка, да знаят и другите, че тази кола ви харесва:

Име:	IMG-c47e7c7549aed5d4e2b3e18bedf4b30a-V.jpg
Преглеждания:	51
Размер:	87,9 KB
ID:	107293

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Уф, че голям Приус <3
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Тия дни карах един от ЪП-овете на Спарк, който ме изненада и рязко бързо му падна батерията, а уж е от най-новата партида и би трябвало батерията да е почти нова. Както и да е, закарах я да се зарежда и при влкючване ми изписа на таблото време за зареждане - 4:50 часа. Оставащият пробег беше 7 км, но докато отивах към станцията, изпитах едно много неприятно чувство - какво става, ако батерията реши изведнъж да каже - "край, няма ток"? Не мога да си донеса ток в торбичка или в шишенце, както с гориво. Другият неприятен момент - закарах я на станция с 2 точки за зареждане и късмет, че бяха свободни, ами ако бяха заети? Та който кара спаркове като мен - да има предвид и това.

Фиат фанатик Аватарът на noriaga
    Регистр. на
    21.06.2007
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Тия дни карах един от ЪП-овете на Спарк, който ме изненада и рязко бързо му падна батерията, а уж е от най-новата партида и би трябвало батерията да е почти нова. Както и да е, закарах я да се зарежда и при влкючване ми изписа на таблото време за зареждане - 4:50 часа. Оставащият пробег беше 7 км, но докато отивах към станцията, изпитах едно много неприятно чувство - какво става, ако батерията реши изведнъж да каже - "край, няма ток"? Не мога да си донеса ток в торбичка или в шишенце, както с гориво. Другият неприятен момент - закарах я на станция с 2 точки за зареждане и късмет, че бяха свободни, ами ако бяха заети? Та който кара спаркове като мен - да има предвид и това.
    Ще мине доста време (поне със сигурност в БГ) за да се изгради подходяща инфруструктура, за да станат ел. мобилите толкова практични като тези на горива
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

Тия дни карах един от ЪП-овете на Спарк, който ме изненада и рязко бързо му падна батерията, а уж е от най-новата партида и би трябвало батерията да е почти нова.
    На служебните ЪП-ове батериите ни стигат за по 100-150км извънградско, а са на по 4-5 години вече и се карат г/д всеки ден.

Оставащият пробег беше 7 км, но докато отивах към станцията, изпитах едно много неприятно чувство - какво става, ако батерията реши изведнъж да каже - "край, няма ток"? Не мога да си донеса ток в торбичка или в шишенце, както с гориво. Другият неприятен момент - закарах я на станция с 2 точки за зареждане и късмет, че бяха свободни, ами ако бяха заети? Та който кара спаркове като мен - да има предвид и това.
    На един колега му се случи това, докато беше в едно градче с размерите на село, без зарядни пунктове. Накрая, до колкото си спомням, му бяха прекарали разклонител през прозореца на административната сграда на общината и така я беше заредил за да се прибере. Зарядно от къде беше намерил обаче не си спомням.

А иначе за да минаваш повече разстояние, сложи онази опция, която се настройва от скоростния лост на 3 или 4, забравих и името, на Английски е "Recuperation". Така като отпуснеш газта колата автоматично си закача зарядното към колелата и намаля с него вместо със спирачките. С този режим съм минавал 50км, а пробега е падал само с 30км.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Ще разгледам хубаво скоростния лост следващия път, но досега нямам спомен да съм виждал подобно нещо. Иначе винаги като натисна педала за спиране, колата започва да зарежда и има индикатор (вместо оборотомера) за зареждане и за текущия разход на енергия. Като спира чрез зареждане, се усеща по друг начин спирането. Като мине стигне максимален заряден ток, започват да действат и конвенционалните спирачки, веднага се усеща задействането им.

Ако имаш някоя снимка на лоста с тая функция? Да не би да е за определени модели или да се поръчва по желание?

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    И аз си заредих Теслата.

Име:	Tesla.jpg
Преглеждания:	48
Размер:	150,8 KB
ID:	107299
    Последна промяна от Immortal : 31.05.2019 в 23:47

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Като в рамките на 15 минути зареждане на бърза станция си готов за още 200 км. Реални цифри, а не тези по брошурата.
    Тъй като както се вижда, пуснахме първата зарядна, и вече Лийфовете се зареждат тук - давам следната информация от първа ръка: пълно зареждане на Нисана става за 1.5 часа на възможно най-бързата зарядна станция, съществуваща на пазара. С това зареждане успява да измине около 220 км, карани само из централата и до града и обратно. Нещо ни се разминават числата, не знам твоите какви са, но моите са от практика.

Ще разгледам хубаво скоростния лост следващия път, но досега нямам спомен да съм виждал подобно нещо. Иначе винаги като натисна педала за спиране, колата започва да зарежда и има индикатор (вместо оборотомера) за зареждане и за текущия разход на енергия. Като спира чрез зареждане, се усеща по друг начин спирането. Като мине стигне максимален заряден ток, започват да действат и конвенционалните спирачки, веднага се усеща задействането им.

Ако имаш някоя снимка на лоста с тая функция? Да не би да е за определени модели или да се поръчва по желание?
    Не съм на 100% сигурен, но мисля, че я има на всички модели. Иначе за включване се дърпа лоста наляво и надясно, така е за първа, втора и трета степен, четвърта се включва като издърпаш лоста максимално назад. Виж тази снимка:

Име:	vw-e-up-recuperation-controls.jpg
Преглеждания:	34
Размер:	89,0 KB
ID:	107300

Под "D" има плюс и минус, за това говоря. А това "B" най-отдолу е четвърта степен на тази настройка.

Иначе това не е за спирачката, а по-скоро за газта. Един вид ти заключва педала на газта към скороста. Тоест ако на 1/2 натиснат педал се движиш със 80 км/ч, като го отпуснеш на 1/3, колата намаля на 50 км/ч примерно. Ако пък отпуснеш напълно педала дори и да спускаш скороста сравнително бързо ти пада на 4-5 км/ч. Това е на максималната четвърта степен, ако си на по-ниска ефекта е същия просто при отпускане на газта по-бавно намаля и по-малко зарежда. Идеята на тази функция е почти да не пипаш педала на спирачката и всяко намаляне на скороста да е свързано със зареждане на батерията. Друг начин на употреба е при спускане, да не позволяваш на колата да ускорява до безкрай, но в същото време и да зареждаш батерията.
    Надявам се да съм обеснил нещата, достатъчно разбираемо. Малко е странна тази опция и в началото докато свикнеш ще ти е малко странен този нов стил на каране.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008

Име:	62171630_2379392652125996_7677000625644634112_o.jpg
Преглеждания:	39
Размер:	232,2 KB
ID:	107313

По темата :D
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна

Тема: Да поговорим за електромобилите

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •