Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чува се свистене при климатроника на стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чува се свистене при климатроника на стило

    Здравейте,

    от време на време се чува едно свистене като пусна климатроника , дали е перката и лесно ли се сменя?

    п.п.За да не пускам втора тема, на студена кола за колко време трябва да почне да духа топло и на АУТО и на колко градуса да го пускам климатроника сутрин?
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

    #2
    Моето започва да духа топло след 3-4 мин. ама е бензин, предполагам, че на дизела повече време ще му трябва. Аз си го държа на 27 гр. и фулл ауто и сам решава къде има нужда да духа и колко силно.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    Коментар


      #3
      Моето започва да духа топло след 3-4 мин. ама е бензин, предполагам, че на дизела повече време ще му трябва. Аз си го държа на 27 гр. и фулл ауто и сам решава къде има нужда да духа и колко силно.
      Моя е на ауто като натисна бутона фул ауто се влючва и снежинката, но като я изключа е само ауто? Така ли трябва да е?
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

      Коментар


        #4
        Да. На Фулл ауто само си решава къде да духа и колко силно, всяка намеса по бутоните изключва фулл аутото и преминава в някакъв полуавтоматичен режим. Явно и има датчик за изпотяване, щото ако ми се изпотят стъклата някъде, доста бързо пренасочва струята и го изчиства. А колкото до снежинката, тя свети ама май компресора не работи постоянно а само когато има нужда.
        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

        Коментар


          #5
          мисля че няма датчик за влага и изпотени стъкла ,просто съвпадение

          Коментар


            #6
            Свистенето колега е от незатворена или неотворена напълно клапа на струята.За това се грижат моторчета на които със времето се износват пластмасовите зъбни колелца.Първо пробвай с обучението им и ако не помогне-трябва да се сменят.Втора ръка са около 50лв едното,но няма да изкарат дълго.Успех!
            STILO-2003-115 HP-JTD Power
            Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

            Коментар


              #7
              Колега,то нови на денсо са 30лв.И са в пъти по добри от лайната на бош
              198mjet Bravo

              Коментар


                #8
                Благодаря,колега!Сигурен ли си,че са по 30лв.?Между впрочем на моите оригиналните пишеше и Bosch и Denso-интересно и учудващо.
                STILO-2003-115 HP-JTD Power
                Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                Коментар


                  #9
                  Да и аз се интересувам, ако може и линк, че аз нещо не успявам да намеря нови такива.
                  Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    От шофиорската страна сам демонтирал 3 моторчета и нагласям на ръка, което е малко кофти...
                    фиат типо 1.4 cat.ie Бахх Маамууу
                    Фиат Стило - 1.8 16V , 133 магарета

                    Коментар

                    Working...
                    X