Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1.9 jtd какво масло да сложа ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1.9 jtd какво масло да сложа ?

    Здравейте,
    купих си ново стило на старо 115 к.с. 2004 година на 260 000 км е маслото е ясно, че ще е селения, но двигателя не се чува как работи дали да му сложа пълна синтетика 5w40 или 10w40 полу синтетика. Сега е вкарано от Италия и дали да му сменям водната помпа?

    п.п. На старото стило същия модел, но 2005 година ми е в двора консумативите му смених преди 4000 км ролки ремъци масла водна помпа може ли да взема от него водна помпа . Един дядка с камион почни ме смаза отпред и вместо да го правя го оставих за части а с парите купих това и сега трябва да го обслужа

    Приемам всякакви съвети
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

    #2
    fiat_potrebitel написа: Преглед на мнението
    Здравейте,
    купих си ново стило на старо 115 к.с. 2004 година на 260 000 км е маслото е ясно, че ще е селения, но двигателя не се чува как работи дали да му сложа пълна синтетика 5w40 или 10w40 полу синтетика. Сега е вкарано от Италия и дали да му сменям водната помпа?

    п.п. На старото стило същия модел, но 2005 година ми е в двора консумативите му смених преди 4000 км ролки ремъци масла водна помпа може ли да взема от него водна помпа . Един дядка с камион почни ме смаза отпред и вместо да го правя го оставих за части а с парите купих това и сега трябва да го обслужа

    Приемам всякакви съвети
    За старите части (и аз като тебе едно време с донор ) майстора ми каза че можен но един комплект чисто нови примерно с помпата ще го вземеш за 200 дайко...

    Коментар


      #3
      никога не бих сложил комплект на дайко. лично мнение.
      иначе може са си ги прехвърлиш ако са читави. Не вярвай само на изминатите км. И си провери демфера на КВ.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        никога не бих сложил комплект на дайко. лично мнение.
        иначе може са си ги прехвърлиш ако са читави. Не вярвай само на изминатите км. И си провери демфера на КВ.
        Дайко е за първично вграждане на 2.0жтд двигателите, като ремъците им имат тефлоново покритие и съответно им дават смяната на 10 години или 160к. Което за ремък си е доста добре.
        В този случай няма шанс да сложа нещо различно.

        Последна редакция от BO; 24.10.2017, 13:49.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Слагаш си масло със спецификации, като дадените в книжката. Ако го харчи, можеш да експериментираш. Дали ще е Селения или друга марка си е личен избор.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            Дайко е за първично вграждане на 2.0жтд двигателите, като ремъците им имат керамично покритие и съответно им дават смяната на 10 години или 160к. Което за ремък си е доста добре.
            В този случай няма шанс да сложа нещо различно.
            Брей голям късмет съм издавил... На италианското дайко ако искаш евтино.. Сега колко е дайко вече или е баралайлайко не се знае

            Коментар


              #7
              Мда точно като на пасата. Само че конти правят и те хубави тефлони.
              Иначе колегата да не се радва, той си е със стандартен сто деведесет и кусур зъба ремък.
              А за конти си имам лично мнение, но то не е меродавно.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                Мда точно като на пасата. Само че конти правят и те хубави тефлони.
                Иначе колегата да не се радва, той си е със стандартен сто деведесет и кусур зъба ремък.
                А за конти си имам лично мнение, но то не е меродавно.
                Да не е бял... Аз не карам много ама никак даже няколко стотака на месец.. То това чудо праска 9/10 на сто градско татра такава

                Коментар


                  #9
                  къде ? Във Видин ти дава 9 /100 верно ли?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                    къде ? Във Видин ти дава 9 /100 верно ли?
                    Аз съм от Пловдив къде го видя това Видин...
                    То и на мигистралата толкова харчи- 150/160/170 като кагам
                    Последна редакция от fifo td 100; 24.10.2017, 15:31.

                    Коментар


                      #11
                      Точно миналата седмица зареждах бензинката и дизеляка.
                      Дизеляка ми даде 10.9/100, а бензинката 4.9/100. Е как човек да не си кара бензинката с кеф.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        10 години съм ползвал контитентал ролки и ремъци на старото стило и сега ще сложа такива, водна помпа и масло 5w 40 гледам че до сега само такова са слагали.Маслен въздушен горивен и т.н. и нещо отпред трака викат ако е демферната шайба да взема от старото стило ако не ще му мисля, за смяна на тези неща колко се взима за работа горе/долу

                        от сф до вд карах с 80/90 км/ч ми даде 4.4/100
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2004 г.
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD 115hp 2005 г. - за части

                        Коментар


                          #13
                          Точно миналата седмица зареждах бензинката и дизеляка.
                          Дизеляка ми даде 10.9/100, а бензинката 4.9/100. Е как човек да не си кара бензинката с кеф.
                          Тоя дизел да не е 2.4 ??
                          А бензина 0.75 ли е


                          Новия дизел е икономичен стария хеле тд 100 пафка като змей. Особено ако караш като батман ще чакаш за 8/100. Вън е добре към 6 ама до 120/130
                          Но един ми ревеше с неговата 159 2.4 200 коня.... Нафтата е няма за нищо тая за нищо! 12/13/14 в града мамата си трака икономичен бил дизела, но много пари съм да за нея кво да е правя...
                          Последна редакция от fifo td 100; 24.10.2017, 16:52.

                          Коментар


                            #14
                            fiat_potrebitel написа: Преглед на мнението
                            10 години съм ползвал контитентал ролки и ремъци на старото стило и сега ще сложа такива, водна помпа и масло 5w 40 гледам че до сега само такова са слагали.Маслен въздушен горивен и т.н. и нещо отпред трака викат ако е демферната шайба да взема от старото стило ако не ще му мисля, за смяна на тези неща колко се взима за работа горе/долу

                            от сф до вд карах с 80/90 км/ч ми даде 4.4/100
                            Татко така кара на 5 с 80/90 аз в града карам по бързо хахахаха

                            Коментар


                              #15
                              Ако нямаш фап филтър 5w40,ако имаш 5w30.
                              Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                              https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                              Коментар

                              Working...
                              X