Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на крушка на късите на Фиат Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на крушка на късите на Фиат Крома

    Колеги как се сменя крушката на късити на Крома? Развих кръглата капачка на фара, бръкнах отзад но успях да извадя само кабела... Самата крушка мъчих да я въртя, дърпах я но не излиза?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    май има скобичка.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      май има скобичка.
      Така е колега, със скобичка е. Просто очаквах двойна скоба, която с натискане се отваря, а тази е малко по различна
      Прикачени файлове
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Така е колега, явно си успял да я смениш...при мен се случи същото...скобата е с ушики за самия фар...
        link

        Коментар


          #5
          при мен е същата схема. само дето място няма. Сигурен към че на изпит за генеколози ги карат да сменят крушка на алфа.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Смених я да. Трябва само да се откачи и леко да се премести гърлото на резервоара за течността за чистачки След смяната крушката си свети, обаче на таблото продължава да ми свети грешка за изгоряла крушка.. трябва да я трия ли ?
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              бягай на номера отзад
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Не е заради тях - за тях си пише check plate number light, а и наскоро ги сменях и си светят и двете
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  Колега, при мен си изгасна след запалване, но може да направиш следното...разкачаш и закачаш отново, може да се оправи! Мисля, че не е нужно да се трие!
                  link

                  Коментар


                    #10
                    Провери си и габаритите.
                    Fiat Croma 1.9 16V MJet

                    Коментар


                      #11
                      valtera_ написа: Преглед на мнението
                      Провери си и габаритите.
                      Прав се оказа колега. И габарита е изгорял и заради това си свети лампата на таблото.
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        Колеги някой сменял ли е ш.....я габарит от към пасажерската страна? Махнат кората, която е под капака между двата фара, развих му капачката отзад на фара, но до габарита нямам почти никакъв достъп. Махнах крушката на дългите, напипвам го габарита, но няма вадене. Дърпах, въртях.. ц крушката е набита в някаква кафява капачка до колкото успях да видя, но не знам как да я извадя.
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #13
                          Само с дърпане се вади- хващай за кабелите и тегли здраво. Иначе отпред чек за изгоряла крушка на късите не светва.
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            noriaga написа: Преглед на мнението
                            Смених я да. Трябва само да се откачи и леко да се премести гърлото на резервоара за течността за чистачки След смяната крушката си свети, обаче на таблото продължава да ми свети грешка за изгоряла крушка.. трябва да я трия ли ?
                            На Крома няма индикация за изгоряла крушка на фар.
                            Има за задните светлини, мигачите, габаритите и осветлението на номера. За късите и дългите няма.
                            Още нещо изгоряло имаш, затова свети. Като си на контакт, би трябвало да ти изпише конкретно.

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа: Преглед на мнението
                              На Крома няма индикация за изгоряла крушка на фар.
                              Има за задните светлини, мигачите, габаритите и осветлението на номера. За късите и дългите няма.
                              Още нещо изгоряло имаш, затова свети. Като си на контакт, би трябвало да ти изпише конкретно.
                              Да колега, не си прочел явно всички мнения - свети лампата заради габарит... просто съвпадение е било, че съм имал и изгоряла крушка на късите.

                              Само с дърпане се вади- хващай за кабелите и тегли здраво. Иначе отпред чек за изгоряла крушка на късите не светва.
                              Мерси колега - ще дърпам яко дано не стане фал
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар

                              Working...
                              X