Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на крушка на късите на Фиат Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И какво се получи като издърпа яко, че и при мен дойде време за подмяна на габаритите
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    Коментар


      #17
      Някой да даде съвет за смяна на крушката на номерата. Изгоряла е и се опитах да махна целия плафон, но ми опира в номера. Аз ли бъркам или трябва да махна задния номер?
      Grande Punto 1.3 75 hp
      Croma 1.9 Multijet 150 hp

      Коментар


        #18
        Здраси Колега,

        при нашите две коли се получава същото нещо и най-удачния съвет, който получих е:
        да не се вади плафона, а да се клекне/легне под бронята и отвътре да се извади само фасунката с крушката.

        Вече го права само на едно коляно, чрез опипване намирам фасунка, обикновенно се извърта на единия край за да се освободи и така.

        При Кромата не знам, дали не е плътно там с пяни и всевъзможно подплънки, но може да погледнеш и ако имаш място ще е най-лесното решение.

        Успех!
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #19
          Някой да даде съвет за смяна на крушката на номерата. Изгоряла е и се опитах да махна целия плафон, но ми опира в номера. Аз ли бъркам или трябва да махна задния номер?
          Привет, колега!
          Не е нужно да махаш номера. Леко го повдигаш където подпира и плафончето излиза. Малко си е играчка, но става. Преди това пробвай с почукване, че понякога се оправя, т.е. има слаба връзка. Лявата лампа ли е дала фира?
          link

          Коментар


            #20
            Благодаря ви колеги! Утре ще пробвам вашите съвети. Иначе да, лявата даде фира и доста я блъсках със същата надежда, но уви...ще се сменя.
            Лека вечер и наздраве !
            Grande Punto 1.3 75 hp
            Croma 1.9 Multijet 150 hp

            Коментар


              #21
              Така и направих. Повдигнах, където опираше и си изленза без проблем. Беше ме страх да не се счупи, но както се казва в една песен " всичко е точно" :D
              Grande Punto 1.3 75 hp
              Croma 1.9 Multijet 150 hp

              Коментар


                #22
                Здравейте! Не искам да отварям още една тема относно габарити, затова използвам тази. Преди две седмици след дъжд ми светна лампа за изгорял габарит (right sidelight). Няколко дена след това се оправи само, не съм правил нищо по колата, но преди 3 дена пак след дъжд ми светна отново и не спира. Вчера свалих светлините на номера, десен габарит заден, десен габарит ляв, напръсках всичко с контактен спрей, както и буксата на десния фар, но не се оправя. Дългите си светят идеално, но на габарит до крушката не идва ток (купих и нова крушка, въпреки, че старата не беше изгоряла). Бушоните ги проверих, няма проблем при тях. Направи ми впечатление, че кабелите на предния габарит се оголват при допит - изолацията се разпада. Някой може ли да предложи някакъв съвет?

                Коментар


                  #23
                  Колега купи си канбус габарити и няма да се разпада изолацията.По скъпи са но има ефект
                  198mjet Bravo

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте колеги, Изгоря ми крушката на дълга светлина Fiat Croma 2006. Няма място за да влезе цяла длан там, камо ли да се смени.
                    Според вас може ли да се свали самия фар и така да се смени крушката на спокойствие?

                    Коментар


                      #25
                      Дългия е най-лесния за смяна. Просто откопчаваш скобите и вадиш крушката. Фар да се сваля е много трудоемко.
                      Grande Punto 1.3 75 hp
                      Croma 1.9 Multijet 150 hp

                      Коментар

                      Working...
                      X