Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1.6 оборотите играят и гасне понякога

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А Check engine / Engine fault свети ли ти? Аз мисля да купя скоро мап сензор и да го сменяме. Съвет какъв точно да взема като марка?
    Нищо не свети КОНЮООО за това не ми се отвара компа да не вземат да го прецакат нещо, сега един колега ми е казала да видя клапата за бензинови пари...
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #17
      какво стана колега!?!? При мини от два дена не е гаснала да се радвам ли да плача лииии
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #18
        какво стана колега!?!? При мини от два дена не е гаснала да се радвам ли да плача лииии
        Мм, след чистенето на дросела е по-добре определено - много рядко играят оборотите. И изгасна само веднъж точно след като я взех. От тогава е добре засега, но чека пак си ми светна (може и да е ламбда сонда / мап сензора..)

        Коментар


          #19
          Колега как е положението? Че при мене се появи придърпване , ма не знам само на газ ли е !?!?! отварях и компа даже ми смениха някакъв чип и няма промяна след интервенцията....................
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #20
            Моите обороти също премърдват лекичко, когато е на празен ход. Не стоят постоянни. Един колега имал този проблем и ми обясни, че направил една процедура и проблемът изчезнал. Двигателят му е същият 1.6 103 к.с. Обаче колата е Марея. Та, разкачил акумулатора, след това сложил ключа и дал на контакт, и чакал няколко минути. След това връща от контакт, маха ключа. Закачва акумулатора. Стартира двигателя и проблема с играенето на оборотите изчезнал. Въпросът ми е , тази процедура дали наистина и ако , защо помага или при него е станало случайно? И второ. Ако се приложи на Стило, дали няма да се прецакат някакви настройки по работата на двигателя и автомобила като цяло?

            Коментар


              #21
              Тази процедура работи само при Марея с метални колектори
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #22
                янко написа: Преглед на мнението
                Тази процедура работи само при Марея с метални колектори
                Благодаря. Спести ми главоболия, най-вероятно.

                Коментар


                  #23
                  С тия играещи обороти на загрял двигател,защо не проверите какви показания дава ТПС-а.
                  Трябва да е 0,7В. и с плавно отваряне на дросела,плавно да се вдига волтажа до 4,7-5В.И при рязко затваряне на дросела да закове на 0,7В.
                  Ако показва по-нисък волтаж-по-ниски обороти и обратно.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #24
                    При ппрекъсване почна да записва грешка Р0201 това е проблем в първи инжектор, но го дава и като карам на газ????
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #25
                      При ппрекъсване почна да записва грешка Р0201 това е проблем в първи инжектор, но го дава и като карам на газ????
                      Аз в момента не мога да кажа точно, защото малко след като смених мап сензора ми замина акумулаторът и само вчера я покарах час градско, при което чека си светна пак и изгасна пъти...Тоест явно нямам голям напредък

                      Коментар

                      Working...
                      X