Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1.6 оборотите играят и гасне понякога

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1.6 оборотите играят и гасне понякога

    Здравейте,

    Колата е Фиат Стило 1.6 с ГИ Фобос. При напълно загряла кола (90 градуса), когато не съм в движение (на светофар или просто спряла) оборотите играят като понякога падат и до 500-600. За 30 секунди го прави поне 10 пъти (все едно се дави). От скоро започна и да гасне - на втора скорост и обороти към 1500, натискам съединителя и гасне. Прави го и на бензин и на газ, затова си мисля, че газта няма общо. Забелязах, че и когато настъпя по-рязко газта първо забива предницата и след това започва да ускорява. Обслужена е преди 1000 км, маслото е Selenia 10w40, ако има значение. Ще я карам на майстор, това е ясно, просто в следващата седмица нямам възможност. Четох и други теми, но не намерих такава с точно същите симптоми и модел като моите.

    Някакви идеи какво да гледаме? Да изчистя дросела?

    П.С. Чека светна (Engine fault) преди месец може би и не сме я закачали, защото майстора каза, че е ламбда сондата заради газта. Вярвам му на 100%, но все пак като отида ще я закачим. Отделно от това ми изписва сутрин като запаля Low Oil pressure, а на щеката маслото е до половината.

    Благодаря предварително
    Последна редакция от x10n; 23.10.2017, 16:03.

    #2
    И аз съм така, само че сутрин дава hight coolant temperature..... пробвах с чистене на дросел дари друг почти няма подобрение.... или ламбда или компа май
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      И аз съм така, само че сутрин дава hight coolant temperature..... пробвах с чистене на дросел дари друг почти няма подобрение.... или ламбда или компа май
      Казаха ми и други възможни проблеми - освен дросела, може да се види и стъпковото моторче и някакви въздуховоди да няма спукани и да дърпа въздух от там (цитирам дословно, не разбирам особено...)

      Коментар


        #4
        виж за въздуховоди, но тази кола стъпков мотор няма всичко е в дросела той е електрически и се ръководи от компа.......... Факт е че имаш същите симптоми 1:1 само дето при тебе грешката сутрин е друга
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          я вземи си купи един контактен спрей и напръскай всички букти в коша.
          откачи масата на компрекора на климатика временно за проба както и виж дали е наред фриуей шайбата на алтернатора.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            я вземи си купи един контактен спрей и напръскай всички букти в коша.
            откачи масата на компрекора на климатика временно за проба както и виж дали е наред фриуей шайбата на алтернатора.
            това за какво!?
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              я вземи си купи един контактен спрей и напръскай всички букти в коша.
              откачи масата на компрекора на климатика временно за проба както и виж дали е наред фриуей шайбата на алтернатора.
              Не разбирам от коли и предпочитам да не пипам - днес бях при Васко в Сухата река (Диабло Моторс). Ще му ги кажа тези неща утре...Иначе я закачи и естествено при него не го правеше същото - работеше почти нормално - каза, че вижда грешка в мап сензора и се разбрахме утре сутринта да му я закарам като започнат пак да падат оборотите. Иначе не знам каква е идеята за компресора на климатика и не знам как се сети за нея, но лятото при пуснат климатроник наистина при тръгване се чуваше нещо като бучене/стържене, когато климатикът е пуснат, което колкото и да не разбирам ми се струваше, че е от компресора...

              Много благодаря за съветите, надявам се утре да имаме някаква яснота. А относно Васил - изглежда супер точен, видях, че ти си го препоръчал в една друга тема... Ще пиша утре вечер какво е станало.

              Коментар


                #8
                мда. Добър механик е. Бялото стило твое ли е ?
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                  мда. Добър механик е. Бялото стило твое ли е ?
                  Не, моето е тъмносиво с багажник отгоре. Точно преди 20 минути му го оставих..

                  Коментар


                    #10
                    Не, моето е тъмносиво с багажник отгоре. Точно преди 20 минути му го оставих..
                    Айде чакам и аз да видим
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      Взех я одеве и промяна няма - само грешките са изчистени и е изчистен и дросела. Майсторът ми каза, че мап сензорът е за смяна и по всяка вероятност е от него...Та продължаваме с драмата

                      Коментар


                        #12
                        Взех я одеве и промяна няма - само грешките са изчистени и е изчистен и дросела. Майсторът ми каза, че мап сензорът е за смяна и по всяка вероятност е от него...Та продължаваме с драмата
                        Е как е рсзбрал че за смяна???? Имало е грешка или?
                        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                        Втората......пак същата!
                        (_-_)______////_______(_-_)
                        Punto75-Вече на жената!
                        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                        Коментар


                          #13
                          Е как е рсзбрал че за смяна???? Имало е грешка или?
                          Дам, такава грешка записвал компютъра.

                          Коментар


                            #14
                            Хм при мене от гасненето никакви грешки.......
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              Хм при мене от гасненето никакви грешки.......
                              А Check engine / Engine fault свети ли ти? Аз мисля да купя скоро мап сензор и да го сменяме. Съвет какъв точно да взема като марка?

                              Коментар

                              Working...
                              X