Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ангренажен ремък: С какви ремъци карате вашите италианки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ангренажен ремък: С какви ремъци карате вашите италианки

    Цели комплекти ли купувате или всичко по отделно? На колко км ги сменяте? От кои марки сте доволни? Попадали ли сте на ментета?
    На мен скоро ми предстои смяна и не знам към какво да се насоча. На предната ми кола, която не беше фиат карах с комплект на INA(ролки + ремък) без водна помпа и така 1 година и 70 000км. Сега си взех фиат крома 1,9 150 к.с. и мисля да сменя всичко, но не съм сигорен кое точно да избера.
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    #2
    ремъци на контитекс
    ролки на ровю
    помпа на хепу
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Някой ползвал ли е ангренажен комплект с водна помпа? Примерно в комплекта на контитек, помпата пак контитек ли е?
      Някой ползвал водна помпа AISIN?Впечетления? Замислям се понеже фирмата е японска, а помпата е на прилична цена. Японците никога не са ме разочаровали от към качество.
      Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
      https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

      Коментар


        #4
        В момента на JTD-то съм с ангренажен комплект DAYCO, канален ремък BOSCH, водна помпа AIRTEX. Такива ми сложиха в сервиза за италиански автомобили. Преди Пунтото го карах с ангренажен комплект INA и най-евтината китайска водна помпа-никакви проблеми. Смених ги с ремък GATES, ролка BREDA и някаква италианска водна помпа-пак никакви грижи.

        Веднъж ми се е случвало да попадна на менте генераторен ремък. Мисля че беше CONTINENTAL, купих го от непознат продавач, защото моите хора нямаха наличен в техния магазин, а ми трябваше спешно. Смениха ми го в сервиза и тръгнах от Варна за Стара Загора. Точно на спускането от баира на с.Каменово (преди Нова Загора), ремъкът сдаде багажа. Светна ми лампата за динамото, температурата на антифриза почна да се вдига рязко и ми веднага ми стана ясно какво се е случило. Спрях, отворих капака, гледам ремъка станал на конци и парцали. Още като ми го монтираха в сервиза и ми казаха, че тоя ремък нещо не им харесва. Ама такова чудо, да изкара само 250км и да се прецака, не съм очаквал. Само да уточня, че карах Форд тогава и при него генератора и водната помпа са на един ремък.
        Последна редакция от DJPOPA; 22.10.2017, 12:43.
        Dacia Duster 1.6 4WD

        Коментар


          #5
          В комплекта Continental ,който взех за ипсилона и водната помпа бе на Конти.
          Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

          Коментар


            #6
            Последните ангренажни комплекти, които съм купувал са били от Gates. Водна помпа не съм сменял никога. Спазвам правилото - ако нещо работи, не пипай.

            П.П.: Според каталога на Айсин (http://partcat.com/aisin), японците не предлагат водна помпа за Fiat Croma.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #7
              Модела е AISIN WE OP08 . Може би го водят за опел или сааб, но става въпрос за фиатския 1.9 JTD 150кс
              Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
              https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

              Коментар


                #8
                Двичко ми е на найко (в цена беше)... Помпата ми даже незная и марката каква и е пише водна помпа но цялата е от метал майстора каза че било много одбре... Тази която е свалиха май е била оригинална и турбината е пластмаса и отвън пак така...
                Който ми познае помпата марката халал да му е
                Click image for larger version

Name:	S71022-214716.jpg
Views:	1
Size:	112,8 KB
ID:	2095098 Click image for larger version

Name:	S71022-214747.jpg
Views:	1
Size:	106,5 KB
ID:	2095099
                Обаче тука от 1/2 седмици нещо като запаля и клекна отвънка до гумата (двигателя) се чува едно сквъцкане като щурец... Само да не е от ангренажа нещо.. Но тоя "щурец" си "щури" и на топла и на студена кола...
                Гледах в нета някой мокрят пистовия ремък и се орпавя аз си поиграх с водичката ама се опръсках и май нищо не направи... Менте кайши ли съм взел майстора ли си остави ръцете (обслужена преди 1 м)

                Коментар


                  #9
                  И аз съм съгласен с Stefanaki коедо не е развалено да не се пипа


                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    То ако остави човек баш водната помпа да се развали, ефектите са много неприятни после. Тя е консуматив и се сменя със смяната на ангренажния ремък и обтегачите. Самата помпа може да е здрава, но на моето Пунто се бяха наранили зъбите на ремъчната й шайба. А това е предпоставка да скъса ремъка. Понякога подбиването на зъбите не се вижда лесно, докато не се смъкне помпата.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      ремъци на контитекс
                      ролки на ровю
                      помпа на хепу
                      Аз съм със същата комбинация, като водната помпа задължително с метални лопатки, че другите се "топят" с времето.
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        Според мен е безмислено да сменяш ролките, а водната помпа не. Нали и тя има лагер. Аз май се насочих към BOSCH пълен комплект (250лв)
                        Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                        https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                        Коментар


                          #13
                          верно ще изревеш.

                          пп само казвам.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Само да попитам.Жената е навъртяла около 10 000км. за пет години с пунтото. Да сменям ли нещо друго освен ремъка/ролки и водна помпа са сменяни предишния път/?

                            Коментар


                              #15
                              vlahkab написа: Преглед на мнението
                              Само да попитам.Жената е навъртяла около 10 000км. за пет години с пунтото. Да сменям ли нещо друго освен ремъка/ролки и водна помпа са сменяни предишния път/?
                              Пистов ремък примерно особено ако е напукан... Тези неща от седене се развалят караш не караш... Един колега си купи кола кара е 6 м основен ремонт на главата и обслужване кара още 3/4 месеца и катастрофира.... Купи си друга същата оная за части да седи (по български) вече гние 5/6 г като ходих на гости и специално гледах чистонравния пистов си седи на двигателя ама напукан отвсякъде ангренажа беше здрав (колко и бог не знае)... Бе каквото и да смениш няма да сбъркаш нищо, че не е карана... Масло антифриз масло скорости... Най добре е течностите да се сменят едногодишно (маслото примерно ако си градско ти го дават агресивно каране дори и по 2 000 на година да правиш) особено ако си бензин маслото ти е по евтино. Но всичко е пари маслото на бензина е 30/40 лв дизела 60/70 лв. Антифриза ти е концентрат 1.5 10/12 лв - 76 градуса бензиновия двигател май и по малко иска.. Ти даваш за винетка 100 и застраховка 200 всяка година...

                              пс: Щом жена е карала сменяй всичко - хахахахаха

                              Коментар

                              Working...
                              X