Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 28

Тема: Ангренажен ремък: С какви ремъци карате вашите италианки

Фиат маниак Аватарът на George1984
    Регистр. на
    16.10.2017

Ангренажен ремък: С какви ремъци карате вашите италианки

Цели комплекти ли купувате или всичко по отделно? На колко км ги сменяте? От кои марки сте доволни? Попадали ли сте на ментета?
    На мен скоро ми предстои смяна и не знам към какво да се насоча. На предната ми кола, която не беше фиат карах с комплект на INA(ролки + ремък) без водна помпа и така 1 година и 70 000км. Сега си взех фиат крома 1,9 150 к.с. и мисля да сменя всичко, но не съм сигорен кое точно да избера.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    ремъци на контитекс
    ролки на ровю
    помпа на хепу
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Регистр. на
    16.10.2017
    Някой ползвал ли е ангренажен комплект с водна помпа? Примерно в комплекта на контитек, помпата пак контитек ли е?
    Някой ползвал водна помпа AISIN?Впечетления? Замислям се понеже фирмата е японска, а помпата е на прилична цена. Японците никога не са ме разочаровали от към качество.

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    В момента на JTD-то съм с ангренажен комплект DAYCO, канален ремък BOSCH, водна помпа AIRTEX. Такива ми сложиха в сервиза за италиански автомобили. Преди Пунтото го карах с ангренажен комплект INA и най-евтината китайска водна помпа-никакви проблеми. Смених ги с ремък GATES, ролка BREDA и някаква италианска водна помпа-пак никакви грижи.

Веднъж ми се е случвало да попадна на менте генераторен ремък. Мисля че беше CONTINENTAL, купих го от непознат продавач, защото моите хора нямаха наличен в техния магазин, а ми трябваше спешно. Смениха ми го в сервиза и тръгнах от Варна за Стара Загора. Точно на спускането от баира на с.Каменово (преди Нова Загора), ремъкът сдаде багажа. Светна ми лампата за динамото, температурата на антифриза почна да се вдига рязко и ми веднага ми стана ясно какво се е случило. Спрях, отворих капака, гледам ремъка станал на конци и парцали. Още като ми го монтираха в сервиза и ми казаха, че тоя ремък нещо не им харесва. Ама такова чудо, да изкара само 250км и да се прецака, не съм очаквал. Само да уточня, че карах Форд тогава и при него генератора и водната помпа са на един ремък.
    Последна промяна от DJPOPA : 22.10.2017 в 11:43
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат фанатик Аватарът на Brevetti
    Регистр. на
    23.02.2007
    В комплекта Continental ,който взех за ипсилона и водната помпа бе на Конти.
    Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Последните ангренажни комплекти, които съм купувал са били от Gates. Водна помпа не съм сменял никога. Спазвам правилото - ако нещо работи, не пипай.

П.П.: Според каталога на Айсин (http://partcat.com/aisin), японците не предлагат водна помпа за Fiat Croma.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Регистр. на
    16.10.2017
    Модела е AISIN WE OP08 . Може би го водят за опел или сааб, но става въпрос за фиатския 1.9 JTD 150кс

Двичко ми е на найко (в цена беше)... Помпата ми даже незная и марката каква и е пише водна помпа но цялата е от метал майстора каза че било много одбре... Тази която е свалиха май е била оригинална и турбината е пластмаса и отвън пак така...
    Който ми познае помпата марката халал да му е
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	S71022-214716.jpg
Преглеждания:	45
Размер:	112,8 KB
ID:	104154 Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	S71022-214747.jpg
Преглеждания:	44
Размер:	106,5 KB
ID:	104155
    Обаче тука от 1/2 седмици нещо като запаля и клекна отвънка до гумата (двигателя) се чува едно сквъцкане като щурец... Само да не е от ангренажа нещо.. Но тоя "щурец" си "щури" и на топла и на студена кола...
    Гледах в нета някой мокрят пистовия ремък и се орпавя аз си поиграх с водичката ама се опръсках и май нищо не направи... Менте кайши ли съм взел майстора ли си остави ръцете (обслужена преди 1 м)

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    То ако остави човек баш водната помпа да се развали, ефектите са много неприятни после. Тя е консуматив и се сменя със смяната на ангренажния ремък и обтегачите. Самата помпа може да е здрава, но на моето Пунто се бяха наранили зъбите на ремъчната й шайба. А това е предпоставка да скъса ремъка. Понякога подбиването на зъбите не се вижда лесно, докато не се смъкне помпата.
    Fiat Multipla 105JTD

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Ангренажен ремък: С какви ремъци карате вашите италианки

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •