Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Check engine oil level - Фиат Крома 2.4 2008

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И аз го имам същия проблем. През няколко дни ми светва същата грешка и то на 15-я км. Скоро ще сменям маслото и ще помоля да ми занулят данните.
    Сега мога ли от някъде (без диагностика) да проверя на колко км ми пише, че не съм сменял масло?
    Grande Punto 1.3 75 hp
    Croma 1.9 Multijet 150 hp

    Коментар


      #17
      И аз го имам същия проблем. През няколко дни ми светва същата грешка и то на 15-я км. Скоро ще сменям маслото и ще помоля да ми занулят данните.
      Сега мога ли от някъде (без диагностика) да проверя на колко км ми пише, че не съм сменял масло?
      По спомени фабричният интервал е 50000 км. Мисля, че няма опция без диагностика да видиш интервала. Сменяш и зануляваш и всичко е тип-топ! Успех!
      link

      Коментар


        #18
        И аз го имам същия проблем. През няколко дни ми светва същата грешка и то на 15-я км. Скоро ще сменям маслото и ще помоля да ми занулят данните.
        Сега мога ли от някъде (без диагностика) да проверя на колко км ми пише, че не съм сменял масло?
        Сервизния интервал няма нищо общо с тази тема.

        В тон в тази тема на Опела преди няколко месеца за един ден два пъти му свалях картера.
        Първия път, за да сменя пак уплътнението на маслената помпа, а втория защото след измиване на картера, то датчика реши, че не му се работи. Ама го реши след изминати 20 км, да го...
        Хайде сваляне пак, промиване на датчика и вече отново си е наред.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Не знам дали има отношение, но преди 2 седмици смених маслото и филтрите, след което занулих брояча и не се е появявала тази грешка повече.
          Grande Punto 1.3 75 hp
          Croma 1.9 Multijet 150 hp

          Коментар


            #20
            Кой брояч си занулил,че и на мен ми вади очите от известно време?

            Коментар


              #21
              willow75bg написа: Преглед на мнението
              Кой брояч си занулил,че и на мен ми вади очите от известно време?
              Влиза в системните настройки (с компютъра ) и се зануляват сервизните километри за смяна на масло. При мен седеше на 50 000 км и го занулихме и вече не ми излиза грешката.
              Grande Punto 1.3 75 hp
              Croma 1.9 Multijet 150 hp

              Коментар


                #22
                Благодаря,но за съжаление моята програма не може.

                Коментар

                Working...
                X