Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламбда сонда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    тая помпа няма ли да я извадиш накрая.
    мога да се обзаложа че та нея пише бош. Ако съм прав ще ти кажа къде е грешката в картинката.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Ами просто не съм стигнал до нея но и нейното време ще дойде тия дни. Ще те информирам за развитието. А ако мога да помоля модераторите ако сметнат за редно да преместят темичката на адекватно място защото нещата взеха друга страна и не мисля че мястото и е в този раздел.
      Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

      Коментар


        #18
        Колега утре ще гледам помпата. На кое да обърна внимание ако е бош както казваш и другото гледам единия щуцер е със гайка или болт на него тоя който е ъглов и не е на щипки. Там маркуча ли вадя или развивам болта/гайката? И също така този маркуч ли е изхода на помпата към филтър-рейка?
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #19
          Колеги как се процедира с този маркуч? Гайката ли да развивам или да мъча самия маркуч да излезе от щуцера?Click image for larger version

Name:	15098779051501666608020.jpg
Views:	1
Size:	196,2 KB
ID:	2095144
          Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

          Коментар


            #20
            Гайката.
            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

            Коментар


              #21
              Така помпата по-дебит май е по-добре от заводска защото изпомпи повече от колкото го дават за теста, обаче проблема остана все още си клати обороти. Мисля че налягането е добре ще се чудя как да го измеря тея дни. Добре да предположим, че и налягането ще е ок, какво и къде да търся вече. Чудя се дали да не е от изсмукването на бензиновите пари да е от канистера, защото преди време както си карам и в колата изведнъж се размирише на бензин в купето и след известно време спре. Течове нямам и мисля тези дни и в тази система да се завра и да видим какво ще стане.
              Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

              Коментар


                #22
                Въпреки, че Бравата вече я ожених въпроса ме гложди с това клатене на оборотите. На колата която взех без да искам пресъздадох проблема. Започна да клати оборотите по абсолютно същия начин. Пеперудите на газта са 2- голяма и малка а ТПС-а е закачен на малката която след като се отвори започва отваряне и на голямата. Да де ама има лек луфт между прехода голяма и малка и на празни обороти обрах този луфт и така отворих голямата клапа малко което реално ТПС не го отчита и се почна това люлеене на обороти. Та според вас възможно ли е ТПС-а на бравата да е бил скапал и от там да и идва тая болежка?
                Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                Коментар


                  #23
                  Много вероятно.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #24
                    Не, такъв ТПС до сега ня към чул са има скапан. Тая кола с тоя мотор клати основно от две неща, скапани дюзи и паразитен въздух.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      Да,аз така реално внесох паразитен въздух, но той в крайна сметка минава през дебитомера и компютъра го вижда не е на 100% паразитен. Общо взето се получава че компютъра вижда че влиза повече въздух по ламбда също го засича обаче тпс-а казва "ми аз пък не съм мърдал". Газовата която беше сложена взимаше сигнал и от тпс-а дали не е възможно там да е бъркало, в смисъл компютъра да засича че тпс-а е леко отворен а той реално да не е?
                      Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                      Коментар


                        #26
                        На тая кола клапата е 100% механична, а тпс е точно като нивомера на бензина.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар

                        Working...
                        X