Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампа за маслото на Фиат Седичи дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампа за маслото на Фиат Седичи дизел

    Привет.Днес на обяд запалих колата и тръгнах и след около 30 секунди се размига лампата за маслото,мига равномерно също около 30 секунди и угасна.Изгасих колата, запалих на място и се повтори същото.Маслото ми се е вдигнало на максимума и имам извести съмнения ,но искам и да чуя и някое друго мнение.Довечера ще пробвам да видя на лаптопа ще ми покаже ли нещо в процес на мигане на лампата.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

    #2
    DPF имаш ли? Ако да, вдигнето на маслото може да е станало заради често регенериране.
    Компа смята процента на нафтата в маслото в зависимост от бройката на пълните и не пълни DPF регенерации и обикновенно след като реши, че е станало над 10% почва да мига.

    Коментар


      #3
      подуши ли го?
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Има DPF и моите съмнения сочат към това което е казал колегата s_bankov.За момента я погледнахме и няма записани грешки.Довечера ако имам време ще я погледна пак с МЕС.Според мен маслото има мирис на нафта но не съм сигурен.Докато си играхме в почивката да я гледаме с един телефон на третото палене светна сервиза и колата угасна и докато мигаше сервизният ключ не запали.Подадох колтакт наново и ключа спря да мига и запали,карах я из града и си върви нормално като пак след малко започва да мига и после угасва.
        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

        Коментар


          #5
          Просто е дошъл сервизният интервал, който ти казва да сменяш маслото на двигателя.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Просто е дошъл сервизният интервал, който ти казва да сменяш маслото на двигателя.
            Маслото в момента е на около 8000 км.До момента е сменяно три пъти на по 15000км и никога не е зануляван интервала защото никой незнае как става.Имам регистриран МЕС и там съм пробвал и нищо не се получава.Моля ако имаш идея на тази кола как е процедурата да помогнеш.Досега не се е случвало такова чудо и утре в обедната почивка ще погледна какво пише из компа на колата че имам спомен за някакви 50000км.
            Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

            Коментар


              #7
              Занулява се в ЕКУ-то на двигателя с диагностичен софтуер, както си се ориентирал.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Проблемът се оказа изтекъл сервизен период.След зануляване всичко е наред.Благодаря за насоките.
                Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                Коментар


                  #9
                  супер. А как го занули. каква е процедурата?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Обикновенно на MES-a е последното меню на F7. и може да въведеш дата километри и да нулираш.

                    Коментар


                      #11
                      Както е казал колегата по горе зануляване то го направих с МЕС но след доста псувни и помощ от приятел.Имам ЕЛМ327 WI FI през който не мога да направя обратна връзка от лаптопа към колата и нищо не се получи,мога само да гледам какво има из компа на колата.Обадих се на приятел който извади някакъв друг ОБД адаптер с кабел и всичко си дойде на мястото.В момента има 50000 км сервизен пробег в обратно броене и 20000 масло от нулата нагоре.Не мога да си обясня нещо и то е как със същият ЕЛМ мога да нулирам самоадаптациите на Бравата която кара синът ми, но там преди него ползвам трипинов кабел към адаптера.Незнам как се получават тези неща, но важното е че се получи.Поздрави.
                      Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                      Коментар


                        #12
                        milen11 написа: Преглед на мнението
                        Както е казал колегата по горе зануляване то го направих с МЕС но след доста псувни и помощ от приятел.Имам ЕЛМ327 WI FI през който не мога да направя обратна връзка от лаптопа към колата и нищо не се получи,мога само да гледам какво има из компа на колата.Обадих се на приятел който извади някакъв друг ОБД адаптер с кабел и всичко си дойде на мястото.В момента има 50000 км сервизен пробег в обратно броене и 20000 масло от нулата нагоре.Не мога да си обясня нещо и то е как със същият ЕЛМ мога да нулирам самоадаптациите на Бравата която кара синът ми, но там преди него ползвам трипинов кабел към адаптера.Незнам как се получават тези неща, но важното е че се получи.Поздрави.
                        Комуникацията на двата фиата е съвсем ръзлична можеби заради това въпреки че китайчетата събират ELM327 от каквото им падне и има много различни сглобки и версии които не работят много добре.

                        Коментар


                          #13
                          Здравей колега
                          Аз съм със същия двигател...1,9-120к.с. Седичи
                          И ми се случи същото.......
                          Палиш..лампата гасне нормално и след време започва да мига(45-50сек.)
                          и пак гасни.
                          Днес смених маслото и пак периодично ми намига .
                          Трябва да се нулира със софтуер ли ?

                          Коментар


                            #14
                            rumen59 написа: Преглед на мнението
                            Здравей колега
                            Аз съм със същия двигател...1,9-120к.с. Седичи
                            И ми се случи същото.......
                            Палиш..лампата гасне нормално и след време започва да мига(45-50сек.)
                            и пак гасни.
                            Днес смених маслото и пак периодично ми намига .
                            Трябва да се нулира със софтуер ли ?
                            Да,трябва да се занули сервизният период на маслото,написал съм го и в другата ти тема.Търсиш помощ от приятел и го занулявате.Ако го оставиш така нищо няма да се случи ,но просто ще те дразни.
                            Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря

                              Коментар

                              Working...
                              X