Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Счупена вътрешна дръжка на фиат крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Счупена вътрешна дръжка на фиат крома

    Вчера при отваряне отвътре на шофьорска врата ФИАТ КРОМА 2007 нещо стана с вътрешната дръжка. Много лесно се дърпа и не иска да отключи вратите и не се отваря вратата. Отвън става отварянето. Търся някакви насоки за ремонт и помощ как се сваля кората и какви са рисковете. Има ли смисъл да се занимавам сам или да търся сервиз? За Варна става дума.

    #2
    Смяната не е трудна,трябва да свалиш кората нищо друго.Дръжката в ахм.ауто е около 60 лв.,аз съм с такава и нямам проблем.Втора ръка е 40-60 лв. ,но не мисля ,че си заслужава.
    Самата кора по спомен ще ти обясня как се сваля,цялата кора има 3 болта,2-та болта се намират под лайстната която продължава след бутоните за ел.стъклата.Самата лайстна е на щипки и се маха с нещо тънко и плоско и напън за да не наранши.След това махаш и бутоните,3-тия болт е като отвориш дръжката има една гумена тапа ,махаш я и развиваш.До колкото помня болтовете бяха шестограми.Други захвати няма,след като си махнал изброените неща пак със същото тънко и плоско нещо подпъхваш между кората и ламарината и на набарване намираш щипките и напъваш една по една за да не ги счупиш.
    След като откачиш всички щипки не дърпай кората понеже трябва да откачиш жилото и още 2 букси мисля имаше за лампичката за алармата и долу ниско осветление.
    Самата дръжка ще я видиш тя е захваната с 2 болта на кората и се сменя цялата с черната част заедно,не само лъскавото е може и само лъскавото,но си се продава комплект и няма смисъл да разглобяваш.

    Успех ,не е толкова трудно колкото изглежда,като на всяка друга кола си е .

    Коментар


      #3
      Ето и линк за дръжките,аз като поръчвах оригиналните бяха изчерпани и съм с тази по-евтината

      http://axm-auto.com/index2.php?brand...122&subcat=187

      Коментар


        #4
        Отидох в сервиз на Фиат - Варна и с купена от мен дръжка от AXM проблема е решен. Благодаря на отзовалите се!

        Коментар


          #5
          Предна лява и задна лява взаимно-заменяеми ли са?
          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

          Коментар


            #6
            George1984 написа: Преглед на мнението
            Предна лява и задна лява взаимно-заменяеми ли са?
            Не зная, на мен ми се наложи да сменям предна.

            Коментар


              #7
              Да взаимозаменяеми са,имат само лява и дясна.

              Коментар

              Working...
              X