Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алфа 147 1.9 мжтд С4, 170 коня грешка Р0235 пренадува

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алфа 147 1.9 мжтд С4, 170 коня грешка Р0235 пренадува

    Така, в събота на тракия ми светна моркова на таблото а вика мотор контрол нанайси. Влезе в авариен режим и с преминахме в режим есенна разходка с възможност за снимки на магистралата. Педала на газта не реагира оборотите ограничени скоростта и тя.
    Как да е. Стигам в Хасково и звънкам на Явор. Развалям му съботната разходка с малкия и идва да ме закачи на компа.
    Гледаме Р0235 а турбината направила пик 3 бара при 3200 оборота и температура на мотора 88 градуса.
    сега
    всички вакуум маркучи са сменени
    селеноида е проверен и е като нов
    акутатора при засмукване с уста се мести ама то това нее баш правилния начин за проверка.
    гайката не е пипана
    мапа е изправен и чист.
    Айде сега кажете къде е зайчето, че аз за повече храсти да ровя не се сещам.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    #2
    Много ли я натисна та да светне? какво не е оригинално по колата и какво липсва в изпускателната система иначе максималното налягане го дават 2,5бара между 3-4000 об. при натоварване с пълна газ.
    като над 2.65бара ще се разхождаш и снимаш спокоино това е при оригиналният софт. Ако е пипан вече е друга бира, само веднъж ли го направи?

    Коментар


      #3
      ми не много от 140 до към 200.
      софта е коригиран само в часта вихрови клапи и егр които са премахнати.
      всъщност го направи два пъти.
      първо сретна чека загасих проверих масла и антифриз че предната седмица излезе от трапанация и нямаше проблем освен чека. после обаче при ускорение до 180 и пак загуби козите.
      на прибиране не съм я мъчил то е мудна. някакси залепянето го няма.
      още нещо на място при натискане на газта турбината надува до към 1600 1700 при цел от 1350
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Ако имаш възможност премери дали е реално това налягане дори и на място принципно за мен е нормално да го вдигне 1600-1700 при пълна газ на място.И пак помисли дали има нещичко наскоро сменено по датчици данеби да бърка нещо компа ми е мисълта ако ли не при тази ситуация да прегледаш гометрията на турбото акутатора може да не прави пълният си ход.

        Коментар


          #5
          При HDI съм имал такъв проблем с пренадуване - оказа се скапан(постоянно отворен) вакуумен клапан, към който е вързано турбото. Като минеше 3000 оборота поведението на колата ставаше същото като това, което си описал. Не знам дали при въпросният JTD мотор е така изпълнено.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV откри ли зайчето?

            Коментар


              #7
              ми най вероятно търсенято ще продължи в събота. Сега сме на етап теоритична подготовка.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                На 4-та предавка от 1000 оборота слагаш графики на искан и реален надув, плюс % отваряне на клапана за геометрията при 100% педал на газта до 4к оборота. Ако нямаш поле за тест е допустимо и на 3-та.
                И с тези параметри се мисли най-добре след това.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  ааааа баш те за това ще е в събота.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    ми такова не издържах до събота.
                    след три идентични теста по начина по който ги е описал Боби, с различни криви и нищо общо между тах разбрах че проблема е от нещо механично.
                    Последва сваляне на турбинката отделяне на топла от студена част и кво да видим гняс, кал, смрад, мизерия и мъка при геометрията. Последва почиствате със спрей и компресор и сега турбината се върти само с подухване.

                    Та така зайчето е било в турбалан.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Браво ако си забелязал акутатора преди и след почистването какъв ход има ще може ли да споделиш би била плезна информация.

                      Коментар


                        #12
                        около 2 см. но плавно без придръпвания.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар

                        Working...
                        X