Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вероятен проблем с ЕКУ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вероятен проблем с ЕКУ

    Привет на всички,

    Накратко - от събота имам следния проблем. Придърпа закратко и светна чека. Следващите няколко километра нямаше проблем. Прочетох ЕКУ-то, записана беше грешка за неработеща бобина №2 - по-точно бобина №2 прекъсва. Изтрих я. След няколко часа пак излезнах с автомобила и 10км нямаше проблем. После обаче, когато беше вече хубаво загряла по задръстванията почна да прекъсва отново. Немога да преценя на 2 цилиндъра ли беше или на 3! Но се осети осезаем спад в мощноста и вибрации - подозирам, че е била на 2 цилиндъра. На моменти се оправяше и тръгваше нормално. На Цариградско шосе като се явно поохлади, проблема почти изчезна!
    Днес ще подменя и двете бобини защото са на 153 000км и 11г. Автомобила е от чисто нов при мен. Ще пиша и какъв ще е резултата.
    Не съм се сблъсквал с този проблем, но като чета във форума с новите ЕКУ-та има чести дефекти. Ако проблема се окаже в ЕКУ - какво бихте ме посъветвали? Някой срещал ли е такъв проблем на Панда 2 4х4 - нейното ЕКУ е малко по различно - кода му е IAW 59NF.S8?

    Някакви предположения защо на студен двг е ок, а се проявява на топъл проблема? Ако наистина е бобина както казва диагностичния софтуер, донякъде се връзва, защото при повишаване на температурата изолационните съпротивления на бобините падат.

    Автомобила е от подписа.

    Поздрави.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    #2
    При теб бобините не са единични, а 2х2 в отделен корпус. Затова предполагам се усеща, т.к. реално губиш 2 цилиндъра. При цени от 20лв. за двойка бобини няма какво да му мислиш.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      О да бобините ще бъдат подменени днес с оригинални. Малко са по-скъпи но това е без значение. Евентуален проблем с ЕКУ-то ме притеснява.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Бобина от този тип се хваща супер лесно. Измерваш съпротивлението на студен двигател между буксата и всяка бобина в корпуса, записваш си. Като загрее и почне да прави същите проблеми - гасиш, вадиш кабелите и пак измерваш съпротивлението. Здрава бобина няма да си мени съпротивлението между студена и загряла. На 1.6 16V имаше 2 бобини за оригинално вграждане, които съответно даваха около 5 КОма Беру и около 10 КОма Шампион, чисто ориентировъчно и при теб трябва да очакваш нещо подобно от здрава бобина.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          Другия вариант за проба е да разменбиш двете бобини и да видиш дали сменя бобината в съобщенията за грешки, ако не ги сменя отиваш към ЕКУ.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Другия вариант за проба е да разменбиш двете бобини и да видиш дали сменя бобината в съобщенията за грешки, ако не ги сменя отиваш към ЕКУ.
            Да така е. Мислех вчера да го направя, но се отказах пак заради ЕКУ. Ако в бобината наистина има проблем, е твърде вероятно да го повреди. Затова ще ги подменя. Интересува ме обаче в случай че нещата опрат до ЕКУ, какво да правя? Къде и при кого?

            Ако някой знае такава панда на части също ще е полезна информация.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              99.9% е ЕКУ. Размени бобините и го потвърди.
              Вариант - втора употреба ЕКУ + "зануляването" му при ключар, за да го сложиш на твоя автомобил, без да сменяш други неща.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                мда аз съм на същото мнение.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Ок. Ама тези ЕКУ - та някой знае ли причината за повреждането им? Ако е бобина рискувам и другия канал да гръмне. Явно изходите нямат защита.
                  Ами утре вече ще е ясно дали съм за ЕКУ.

                  https://www.kijiji.it/annunci/ricamb...88362/97921913

                  Това е моето ЕКУ. Ако някой продава изправно да казва, че май натам отиват нещата.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Добре де човек, сменяш я с нова бобина за 20 лв. и нищо не рискуваш. За чеп ли ти е скъпа бобина, оригинална и т.н. И без това тук цените с в пъти нагоре, дай сега да надуваме още... например в чехия на магнети марели идва 14лв. крайна клиентска в наличност, а на теб ти трябва най-вече да се убедиш, че не е проблема в компютъра - защо да го правиш с най-скъпото на пазара, като тези коли да не кажа излизат от завода с най-евтините възможни части?
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      Danchojn написа: Преглед на мнението
                      Ок. Ама тези ЕКУ - та някой знае ли причината за повреждането им? Ако е бобина рискувам и другия канал да гръмне. Явно изходите нямат защита.
                      Ами утре вече ще е ясно дали съм за ЕКУ.

                      https://www.kijiji.it/annunci/ricamb...88362/97921913

                      Това е моето ЕКУ. Ако някой продава изправно да казва, че май натам отиват нещата.
                      На 99% проблема е точно в крайните транзистори за управлението на бобините.
                      В малък случай проблема е в студени спойки. Това може да го провериш и сам или да се обърнеш да кажем към човека известен в този форум, който масово прави ЕКУ-тата на Стило.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Добро утро на всички.

                        Вчера подмених бобините - и двете. Странно ми се видя че свалих бобини марка Шампион, при положение че италианците си имат Магнет Марели.
                        Тази сутрин за 15км нямаше проблем хем минах и хубавото задръстване на Сточна гара, което започва все по отрано....
                        Засега въпроса остава отворен все пак. Да минат два, три дни тогава ще съм сигурен. Старите бобини които са 153 000км по километраж и незнайно колко моточасове в задръствания са доста опушени . С новите колата тръгна по-добре определено. Може би и те трябва да се подменят регулярно на 50 - 60000км, за да няма главоболия.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Днес също нямаше проблем. Май ми се размина.

                          Въпрос! Някой знае ли дали ЕКУ следи тока през крайните си стъпала? От една страна, ако беше толкова умен да го следи, нямаше да гори. От друга страна, ако го следи ще знае там ли са му бобините. Мисълта ми е дали мога да буферирам тези "проблемни" изходи. Лесно ще стане, само че незнам дали ЕКУ-то няма да се разпищи че му няма бобините, защото тока през крайните транзистори ще стане практически никакъв или поне много по-малък.

                          Поздрави.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            На Брава 1,6 метални колектори не исках ключето да взема сигнал от високоволтовите кабели и го свързах директно към бобината,Колата си работеше нормално,но записваше грешка бобина,след като махнах кабела от там спря да я записва
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар

                            Working...
                            X