Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа тд 100 масло за скоростите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа тд 100 масло за скоростите

    Абе бяха ми казвали едно време какво е точно ама забравих... 75/90 ли беше полусинтетика май май... Помня че ми беше 1.5 литра (демек 2 туби по 1 л) Заменял съм го от 2/3 г поне... Даже и един път за малко да го сменя ама ми предложиха някакво универсално и отказах! Вземе да ми замръзне зимата....

    #2
    Ако е от по евтиното може и малко по трудно да влизат при големи студове
    иначе като се запали колата и загрее се оправя .
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      kluchar написа: Преглед на мнението
      Ако е от по евтиното може и малко по трудно да влизат при големи студове
      иначе като се запали колата и загрее се оправя .
      То по принцип зимата се чака да загрее едно да не спукаш главата другото е да се размразят прозорците.... Но и лятото е хубаво 1/2м да попафка напразен ход или да покараш малко на 1 няколко стотин метра без газ или с много мално...
      Но въпросът 75/90 ли беше полусинтетика ?????

      Коментар


        #4
        75/90 Синтетика
        80W90 масло на минерална основа
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          kluchar написа: Преглед на мнението
          75/90 Синтетика
          80W90 масло на минерална основа
          Full or Half synthetic ? И GL 5 ?
          По книга каквото то го дават това ще слагаш! Това не е като в двигателя сложи си пълна синтетика и готово. Ако ти е със полусинтетика и сложиш пълна.. може да се износят сегментите дифтунги уплътнениета и др. защото не са направени за пълна. Ама те хората слагат от най-евтиното и после реват... Не е много скъпо сложи си каквото ти е писано да ти са вързани гащите.
          Така казваше един приятел с 156... И най вече марка ???

          Коментар


            #6
            Препоръчвам 75W80, GL-4. Ако кутията ти е с месингови или бронзови синхронизатори и не искаш маслото да ги изяде, не си и помисляй за GL-5. Хубаво и подходящо масло е Ravenol MTF-2. Евтино и подходящо масло е Mannol MTF-4. Аз карам с TOTAL TRANSMISSION GEAR 8 75W80, което се намира още и под името TOTAL TRANSMISSION BV 75W80. Съжалявам че не можах да намеря Равенол, ама като сменях съединителя, бях на зор и само това имаха под ръка в сервиза. Иначе щяха да ми налеят в кутията старата боза.
            Последна редакция от DJPOPA; 16.10.2017, 00:01.
            Dacia Duster 1.6 4WD

            Коментар


              #7
              Препоръчвам 75W80, GL-4. Ако кутията ти е с месингови или бронзови синхронизатори и не искаш маслото да ги изяде, не си и помисляй за GL-5. Хубаво и подходящо масло е Ravenol MTF-2. Евтино и подходящо масло е Mannol MTF-4. Аз карам с TOTAL TRANSMISSION GEAR 8 75W80, което се намира още и под името TOTAL TRANSMISSION BV 75W80. Съжалявам че не можах да намеря Равенол, ама като сменях съединителя, бях на зор и само това имаха под ръка в сервиза. Иначе щяха да ми налеят в кутията старата боза.
              Да сега забих моцуна относно gl 4/5 5 е по добре ама ако нямаш "цветен" метал в кутията... А кой знае на тоя трактор тд 100 кво има вътре? Дърта е колата май ще си е за 4

              Коментар


                #8
                Маслото за скоростната кутия трябва да е с вискозитет 75W90. Експлоатационните нива които покрива също са важни. Не бива да се използва масло GL5. Когато обаче покрива едновременно GL4/GL5 може. Съвременните масла не допускат използването на сяра както преди години. Поне не в големи количества. На много от тях пише, корозионна активност 1a, което си е същото ато при чисто GL4.
                Масло Castrol Syntrans Multivehicle 75W-90 - това е напълно подходящо например.
                ZIC 75W90 - също е подходящо.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Препоръчаното от FIAT масло за скоростна кутия в ръководството на колата е Tutela ZC75 Synth. То е с вискозитет по SAE 75W80. Отделно в графа описание е записано дословно "SAE 75W EP oil. Satisfies standards MIL-L-2105 and API GL-4". Което е явно противоречие, защото Тутелата е GL-5. Това обаче е само на пръв поглед, защото до 1999г Tutela ZC75 Synth e била SAE 75W80 API GL-4. След 1999г маслото е променено и вече е SAE 75W90 API GL-5. Понастоящем рецептурата пак е променена и маслото е SAE 75W80 API GL-5. Другото интересно е, че маслото от пълна синтетика, става полусинтетика след 1999г. Извод-оригинално производителят е препоръчал масло, което към момента на производство на колата, е било пълна синтетика и е отговаряло на SAE 75W80 и API GL-4. Следователно, според моето скромно мнение, трябва да се придържаме към тези изисквания. Може да се сложи SAE 75W90, но трябва да е GL-4.
                  Последна редакция от DJPOPA; 17.10.2017, 11:46.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #10
                    Препоръчаното от FIAT масло за скоростна кутия в ръководството на колата е Tutela ZC75 Synth. То е с вискозитет по SAE 75W80. Отделно в графа описание е записано дословно "SAE 75W EP oil. Satisfies standards MIL-L-2105 and API GL-4". Което е явно противоречие, защото Тутелата е GL-5. Това обаче е само на пръв поглед, защото до 1999г Tutela ZC75 Synth e била SAE 75W80 API GL-4. След 1999г маслото е променено и вече е SAE 75W90 API GL-5. Понастоящем рецептурата пак е променена и маслото е SAE 75W80 API GL-5. Другото интересно е, че маслото от пълна синтетика, става полусинтетика след 1999г. Извод-оригинално производителят е препоръчал масло, което към момента на производство на колата, е било пълна синтетика и е отговаряло на SAE 75W80 и API GL-4. Следователно, според моето скромно мнение, трябва да се придържаме към тези изисквания. Може да се сложи SAE 75W90, но трябва да е GL-4.
                    Пак така са ми казали полу синтетика 75W90 и GL4.. Пък марката ще се види според цената момента и какво има налично в магазина....

                    Коментар


                      #11
                      Ето какво намерих...
                      Но какво е gl 4/5 s????
                      Click image for larger version

Name:	P71102-121036.jpg
Views:	1
Size:	139,5 KB
ID:	2095142

                      Коментар


                        #12
                        АААУУУУ АААЙЙЙЙ ТОВА НЕ, само това не.
                        търси маслата на кома или на фюкс и с двете няма да имаш проблем
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                          АААУУУУ АААЙЙЙЙ ТОВА НЕ, само това не.
                          търси маслата на кома или на фюкс и с двете няма да имаш проблем
                          Споко аз първо питам после вземам. Това някъде шербет ли е ?

                          Коментар


                            #14
                            MANNOL препоръчват точно това масло за нашите кутии. Не е шербет, масло си е. Произвежда се в Латвия, въпреки че марката е немска уж. Но аз бих заложил на твърдо GL-4. Такова е MANNOL MTF-4.
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              #15
                              MANNOL препоръчват точно това масло за нашите кутии. Не е шербет, масло си е. Произвежда се в Латвия, въпреки че марката е немска уж. Но аз бих заложил на твърдо GL-4. Такова е MANNOL MTF-4.
                              Той банков и дайко неще ама....

                              Коментар

                              Working...
                              X