Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна маркучи обратна нафта обезвъздушаване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна маркучи обратна нафта обезвъздушаване

    Здравейте колеги ще сменям маркучите за обратната нафта и се чудя трябва ли да обезвъздушавам.Колата е Фиат Мареа 1.9тд100.

    #2
    На 1.7D съм ги сменял без никакво обезвъждушаване, реално ако тече от тях и са напукани така или иначе не е херметически затворено.

    Коментар


      #3
      Здравейте колеги ще сменям маркучите за обратната нафта и се чудя трябва ли да обезвъздушавам.Колата е Фиат Мареа 1.9тд100.
      То не е кой знае колко сложно самото обезваздушаване.... От него може да извадиш до помпата посредством круша за помпане (ако имаш) или на горивния ако имаш за помпане... Чак за обратна няма нужда... То за обратната има реално маркучи между дюзите 4 късички един от умната доза и един от помпата ненужната нафта за в резервоара. Сменяш палиш и тя ще започне да си праша нафтата за към резервоара.
      Размера е два вида 3.5мм и 8 САМО ОРИГИНАЛНИ НАФТОВИ МАРКУЧИ никакви от сектор градина или от местната железария. Малкия е 4/5 лв метъра аз взех мек с плетка отгоре има и корав а големия 8 ми беше 8 лв метъра... Оригиналните (от автомагазина) си пасват и прилепват идеално по щуцерите особено малкия е разтегателен. С менте маркучи може да се спукаш от вадене на въздух

      Коментар


        #4
        Аз маркучи съм сменял на пасата,обаче там нямаще нужда.На фиата се оказа ,че макар и малко има нужда да се обезвъздуши.Запали веднага,но като развих болчето на филтара и имаше малки мехури.С крушата напомпих няколко пъти и вече няма въздух.

        Коментар


          #5
          Аз маркучи съм сменял на пасата,обаче там нямаще нужда.На фиата се оказа ,че макар и малко има нужда да се обезвъздуши.Запали веднага,но като развих болчето на филтара и имаше малки мехури.С крушата напомпих няколко пъти и вече няма въздух.
          Филтъра (горивен) няма нищо общо с обратната нафта... А там по него много обича да се забира въздух

          Коментар

          Working...
          X