Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДПФ Филтър Крома 1,9 MJET и ремап

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ДПФ Филтър Крома 1,9 MJET и ремап

    Здравейте,
    Ще премахвам ДПФ филтъра,казаха ми че освен него се премахва и катализатора който се намира непосредствено преди ДПФ-а.
    Моля някой колега който е премахвал да сподели дали трябва да се маха и катализатора.

    Освен това мисля да направя и лек ремап.
    Моля ви ако някой е правил ремап на Крома да сподели как се държи колата след ремапа.
    Предварително благодаря.
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

    #2
    Принципно катализатора е по-добре да остане ако се нала неговото премахване този който ще прави ремапа трябва да се съобрази и с него защото може да се получи пренадуване.

    Коментар


      #3
      махат се и двете като се прави софтуерна корекция с която се изключва регенерацията на дпф.
      пръбвай първо така па после масли за чипове.

      пп след примахването обаче има недоттатък ще пушиш и то няма да е малко.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        махат се и двете като се прави софтуерна корекция с която се изключва регенерацията на дпф.
        пръбвай първо така па после масли за чипове.

        пп след примахването обаче има недоттатък ще пушиш и то няма да е малко.
        Не съм съгласен, при мен пушек може да се види и то леко, само при пълна газ на тъмно, когато отзад има фарове. Това е без ДПФ и ЕГР, но с катализатор.
        Либра 1,9 жтд 2000г. LX
        Фиат Крома 1,9 2009г.
        Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

        Коментар


          #5
          Тези с много пушек след ремап да си сменят мапера.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            pi4_s_bravo написа: Преглед на мнението
            Тези с много пушек след ремап да си сменят мапера.
            викаш тия без дпф и катализатор и с мап ако пушат да се сърдят на програмиста.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              80% от дизелите пушат доста след ремап. Колегата ми на работа си ремапна Голфа(1.9 tdi 110hp) ... Страшно е зад него ако я натисне здраво!

              Коментар


                #8
                Може и по двата начиан и с пушек и с по-малко и почти без всичко зависи от желанието на клиента и мапера да е наясно с това кето прави тук обаче има и един друг малък фактор състоянието на двигателя.
                Рзабирасе ако по колата всичко е наред при една добра настройка няма да разберете че леко колата изпушва, но има и други варианти в които ти казват ама ти я ремапна но не върви като на бай иван голфа той късал гумите още при старта защото някои му е ремапнал колата и да се кефи на повече мощност и след 5-6 месеца едва ли ще му купи той съединител маховик и полуоски да не говорим че и турбото заминава по бързичко.
                Затова когато правите подобно нещо е хубаво като вземете да тествате колата след такава интервенция поглеждайте дали не пуши прекалено много не е зле да изпуша по малко да има плавно набиране разбирасе трябва да се усети промяна да няма шутове при достигане на опрделени обороти защото са вредни.

                Коментар


                  #9
                  На кромата за сега не съм махал нищо,но на сестрата пежото 407 2.0 хди 136 к.с. премахнахме дпф-а миналата седмица и спряхме егр-а,не мога да забележа никаква разлика по отношение на пушек.Относно катализатора и при пежото са така ,в един общ корпус ,но ясно се вижда къде е дпф и къде е катализатор,премахнаха само дпф-а ,катализатора си остана на колата.
                  Поздрави!

                  Коментар

                  Working...
                  X