Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна лампа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна лампа

    Имам нужда от помощ как да сменя прикачената лампичка на окачения таван в банята?
    Click image for larger version

Name:	lampa2.jpg
Views:	1
Size:	37,8 KB
ID:	2167409Click image for larger version

Name:	lampa1.jpg
Views:	1
Size:	55,8 KB
ID:	2167408
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    #2
    Би трябвало да завъртиш вътрешната гривна в която и да е посока. Тя се държи на 3 зъбчета на 120 градуса. След това ще можеш да смениш крушката.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Има отвор като за отверка между двете окръжности - там ли се мушка отверка и завърта?
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #4
        Аз съм го правил на ръка. Натискаш вътрешната гривна леко нагоре и тя заедно със стъклото се завъртат, за да се откопчаят тези зъбчета(крачета). Ако не стане пробвай и с отверката. Общо взето се отваря както капачките на фаровете на ситроен, те нямат резба - напасваш крачетата на капачката със жлебовете и завърташ.
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Буташ нещо остро (нож/отвертка) и просто изкарваш вътрешната част.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Не потдава на завъртане. С отверка пробвах да изкарам надолу вътрешната част и леко потдава, но иска доста сила или е нещо друго, а не искам да я чупя. Пак ще пробвам довечера да я изкарам надолу вътрешната част с отверка и повече сила.

            Едит: Успях да намеря такава на магазин в нет-а и изглежда се вади може би цялата с дърпане надолу, не само върешната част - http://led-bulgaria.com/Тяло-за-луни...?но-бяло
            Малко ме е страх с окачен цял гипсокартон таван.
            Последна редакция от wwalker; 10.10.2017, 10:19.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Е нали трябва по някакъв начин да монтираш луничката за отвора. Естествено, че ще може да я извадиш цялата от тавана, но това няма да ти помогне да смениш крушката.
              Взимаш първия остър нож от кухнята и на 3-4 пъти леко полека излиза. Какво му се чудиш толкова не мога да те разбера.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                Аз съм го правил на ръка. Натискаш вътрешната гривна леко нагоре и тя заедно със стъклото се завъртат, за да се откопчаят тези зъбчета(крачета). Ако не стане пробвай и с отверката. Общо взето се отваря както капачките на фаровете на ситроен, те нямат резба - напасваш крачетата на капачката със жлебовете и завърташ.
                Долу-горе така се оказа. Натиснах стъклото, над което има скоба, която като освободи, хванах вътрешния кръг и завъртях, докато 2-та чопа отидоха на отворите и падна.
                Благодаря на включилите се.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                  Общо взето се отваря както капачките на фаровете на ситроен, те нямат резба - напасваш крачетата на капачката със жлебовете и завърташ.
                  Хахаха, що пък точно за Ситроен се сети? Че то и на Фиатите е така - поне на Крома.

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа: Преглед на мнението
                    Хахаха, що пък точно за Ситроен се сети? Че то и на Фиатите е така - поне на Крома.
                    Ам на крома не съм сменял крушки
                    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                    Коментар


                      #11
                      wwalker написа: Преглед на мнението
                      Долу-горе така се оказа. Натиснах стъклото, над което има скоба, която като освободи, хванах вътрешния кръг и завъртях, докато 2-та чопа отидоха на отворите и падна.
                      Благодаря на включилите се.
                      Все пак в Китайската народно демократична република има повече от едно производство на лунички, явно съм свалял от другия модел
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар

                      Working...
                      X