Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TD 100 Ел. стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    TD 100 Ел. стъкла

    Така то май не е само там проблема но...
    Прозореца от към шофьора по принцип си се вдигаше бавно особено накрая... Чат пат блокираше, но се оправяше след престой 1/2/3 часа... Но дойде часът в който си остана затворен завинаги.. Рекох си машинката ще да е намерих друга работеща преди да е сложа пробвах на акумулатор ок е . Отворих кората закачих буксата (преди да махна моята машинка) никой няма. А? Бърза проверка с уреди и др. ток има до копчето влиза 13.5 (запалена кола) след копчето излиза 13.5 до машинката на буксата си стига ??????? Релето под жабката цъка.... Другия прозорец си работи....
    Релето ли се базика (прецакано студена спойка)
    Маса ли има загубена???
    Как се оправяше преди като пуснеш и спреш фарове чистачки къси дълги абе с чопкане по таблото както и вратата леко отворена. Бъзикаш си и стане джама...
    Друго какво прави...
    1 Чистачките по някой път като бутнеш перото ма максимум не са на макс, ако пръснеш течност тогава или човръкнеш вентилатора 1/2/3/4 тогава тръгват на най-бързо....
    2 Нещо на топла кола преди рядко сега зачестя, но като дам контакт ( подгрев) свети ключ и не гасне... Повторно и се оправя.
    3 Заден горен стоп/габарит гори за няма и 1/2 дена ама се пука направо. Смених го 1 път изгоря 2 път пак 3 път след 5 месеца ама като го сложих стана лошо като натисна спирачка святкаше на таблото , че са изгорели и двата задни стопа по точно премигваше изгоря заден десен горен и се оправи.
    4 Палиш колата сутринта и вентилатора е изключен ама чат пат ту тръгне ту пре...

    Разрових се из нета и се оказва, че този целия цирк се управлява от реле зад жабката... Ама според това което намирам това нещо (ECU) управлява всичко стъкла чистачки чистачки имоби и др.
    Според други форуми трябва да :
    зад жабката
    трябва да е най-голямото
    трябва да е зелено
    И така като прибавим и едно ухо подадено на свалена жабка стигам до това нещо
    Click image for larger version

Name:	P71004-111018.jpg
Views:	1
Size:	130,5 KB
ID:	2167407
    pa6 gf 20 <
    Което обаче е черно... Има го в нета и като зелето и оранжево и черно ... То ли е??? Защото гугал може и да лъже???
    И то ли контролира всичко ??? Да го сваля огледам да няма хлабава спойка изгоряло нещо клеясало или друго да търся...

    #2
    Click image for larger version

Name:	P71012-150119.jpg
Views:	2
Size:	75,2 KB
ID:	2095058
    Ако е това има друго и да пробвам ако е то де и става така.

    В нета пише че е

    Modulo Central De Alarme Fiat Marea/brava

    А при руснаците

    Блок управления FIAT MAREA

    Коментар


      #3
      Модула на Мареа е под задната седалка.
      Маренго 1.9Jtd-110 2002

      Коментар


        #4
        Модула на Мареа е под задната седалка.
        Кой???
        този дето съм снимал е зад жабката... И от там цъка релето за ел стъклата като натискаш копчетата....

        Под задната седалка имам CD чейджър

        Търси се за ел. стъклата модула/реле

        Според гугал и книжката (ама там е малко бегло представено) е това ама ми трябва потвърждение (от фиатаджии) преди да започна подмяна ремонти и др. да не у**ра нещо което не трябва да се пипа!
        Не ми се ще да пробвам с номера изключи и виж дали е то ако не дайвай другото....

        Коментар


          #5
          Сериозно ли форума на фиат незнаят къде е релето за ел. стъклата ????

          Коментар


            #6
            Моята марея беше 1,6 99 100 16 в,под задната седалка от ляво е нещото което управлява стъкла ,централно ,и други работи,но не съм го разглобявал
            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

            Коментар


              #7
              какво и е нивото на оборудване на тая марея?
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                какво и е нивото на оборудване на тая марея?
                Имаш предвид Климатик климаториник ел. стъкла предни ел. огледала ел. фарове мулти волан една възглавница това ли ???

                Коментар


                  #9
                  янко написа: Преглед на мнението
                  Моята марея беше 1,6 99 100 16 в,под задната седалка от ляво е нещото което управлява стъкла ,централно ,и други работи,но не съм го разглобявал
                  Навсякъде го дават, че е зад жабката и от там цъка като си в купето.. Но дето викаш ти централното като е отключа особено сутринта точно се чува отзад около задните седалки чат пат едно такова като ел .моторче под зор бзззз... Не е редовно кой знае може и то да роди

                  Коментар


                    #10
                    буквичките след модела?
                    абе няма смисъл зад жабката трюбва да е.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      буквичките след модела?
                      абе няма смисъл зад жабката трюбва да е.
                      TD 100 - Marea Weekend (185)...
                      То е ясно че е там, но там няма само едно реле а доста... Това дето съм напипал аз ли е ???

                      Коментар


                        #12
                        Тази крива нива няма оран и няма... Да не говорим за релето... Още малко и неволята ще дойде.....

                        Коментар


                          #13
                          Добреде сериозно ли никой не знае тази кутия за какво е???

                          Click image for larger version

Name:	P71012-150119.jpg
Views:	2
Size:	75,2 KB
ID:	2095234

                          Коментар


                            #14
                            Не те ли човърка да я отвориш и видиш как е вътре ... и някоя снимка няма да е лошо, от страна елементи и страна спойки.
                            Истинския мъж се познава дори когато е гол!

                            Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

                            Коментар


                              #15
                              Не те ли човърка да я отвориш и видиш как е вътре ... и някоя снимка няма да е лошо, от страна елементи и страна спойки.
                              Ми не... Аз търся реле за ел. стъкла... Това е от донор кола... Взема да е отворя да видя

                              Коментар

                              Working...
                              X