Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.8 16V - Тропане в двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Да, без "или"-то.
    Обаче има ново двайсет.
    Зопоих кабелната обувка на главното захранване на газовата уредба и тропането намаля драстично .
    А след малко по дълговременно шофиране спира да тропа изобщо.
    И колата започна да върви.
    Дойдоха ми петичките за валовете и се чудя дали изобщо мотора е зацепен както трябва.
    С новото масло е по добре.Маслото е Мотул 10W40.
    Последна редакция от hifi_stereo; 15.11.2017, 17:36.
    Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

    Коментар


      #32
      Следващият път опитай с 5W40, но и обърни повече внимание на източника, а не на марката.
      Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

      Коментар


        #33
        и кво викаш напълниха са тия повдигачи най накрая, а?
        Ай дано като отваряхте мотора някой да се е сетил да ги изпразни преди монтажа ако са старите.
        Относно петите внимавай много какво си взел чя за 1.8 113 коня 131 коня и туинспарк си приличат изключително много разликата е само два зъба.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #34
          Да явно се понапълниха.Днес е чух едвам едвам тихичко да пречука малко докато е студена.
          Не вярвам някой да си е направил труда да ги изпразни.Съмнявам се изобщо да са сваляни валовете с повдигачите.
          Те мотора не изчистиха та кво остава за другото.Има една зелена пластмасова тръба която са пльоснали върху Компа и маркуча за разширителния съд също .
          То аз съм за е$$не ама .Трябваше да я закарам направо в София.
          Ами според продавача петите са за този мотор 192А4.000 .
          Ето тези са:
          https://www.aliexpress.com/item/Engi...311.0.0.KGkSDG

          Евтинки са ама то в тях направата на модела и надписването са най-скъпата част.
          Като реша да правя нещо ще я докарам на белега на коляновия вал и ще ги наложа на валовете .
          Ако паснат, паснат.Ако не съм се минал с 16 долара .
          Е ако всичко е зацепено както трябва.Засега се отлага отварянето.То освен гарнитура и капак трябва да търся.
          Мисля да сипя кастрол другия път.Но малко ме е страх за 5W40 .Ако го гори кво праим?
          Още ме е страх да я настъпвам.Карам я до 3000 -3500об максимум.В повечето време е в рамките на 2200 - 2500об.
          Повече ме радва как тегли на 4та и 5та.
          А и тоз тракшън контрол не дава да я настъпваш в това хлъзгаво време.Веднага му спира кранчето на мотора.
          Умен автомобил
          Последна редакция от hifi_stereo; 16.11.2017, 23:30.
          Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

          Коментар


            #35
            С тоя белег на колянов вал пак нищо не правиш, трябва да си вземеш часовник, който мисля се завиваше на първи цилиндър и се докарва часовника да ти покава "0" като показания /мисля беше горна мъртва точка/ и тогава слагаш петите и зацепваш, на мотор с вариатор въобще не гледай пъпки, маркери, белези и т.н., защото нищо няма да зацепиш като хората и мотора ще играе като ръченица.
            punto HGT

            Коментар


              #36
              Послушай го, казва ти го от личен опит.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #37
                И индикатора ти показва нула а белега е между два зъба... кво правим? Защо по този сложен начин трябва да се сменя консуматив като ангренажния ремък? Корекцията при зацепването е един зъб и разтоянието от зъб до зъб е около10-12 мм. на кой зъб зацепваме, и бяга ли нулата на индикатора и зашо се слагат тогава белези?
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #38
                  lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                  И индикатора ти показва нула а белега е между два зъба... кво правим? Защо по този сложен начин трябва да се сменя консуматив като ангренажния ремък? Корекцията при зацепването е един зъб и разтоянието от зъб до зъб е около10-12 мм. на кой зъб зацепваме, и бяга ли нулата на индикатора и зашо се слагат тогава белези?
                  Дидича го е написал,чети внимателно
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар


                    #39
                    Чета внимателно за да трупам мнения и за да убивам времето ама сепак не мога да разбера защо конструкторите слагат белези, защо търговците не продават коли към комплекта с инструментите да има и един индикатор и легендарните купени петички или поне в комплекта за смяна на ремък и ролки не добавят индикатор а някакви пласмасови фиксаторчета /не всички производители/. И последно някои майстори с един дълъг болт минаващ вертикално м/у двете колела и 2 по големи шайби застопоряват колелата. Ай лека.
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #40
                      За да не си давам колата на такива майстори преди 9-10 г. си купих пети, и ми се изплатиха отдавна
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #41
                        lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                        Чета внимателно за да трупам мнения и за да убивам времето ама сепак не мога да разбера защо конструкторите слагат белези, защо търговците не продават коли към комплекта с инструментите да има и един индикатор и легендарните купени петички или поне в комплекта за смяна на ремък и ролки не добавят индикатор а някакви пласмасови фиксаторчета /не всички производители/. И последно някои майстори с един дълъг болт минаващ вертикално м/у двете колела и 2 по големи шайби застопоряват колелата. Ай лека.
                        Надявам се тоя клип да ти отговори на всички въпроси https://www.youtube.com/watch?v=aHSOs-tEY1g , невидях никъде да се гласят белези, защото пак ще се повторя - ангренаж се сменя само с часовник и пети.
                        Ето ти още един https://www.youtube.com/watch?v=6Vk-6JGpcYE , на който ясно се виждат на какви показания трябва да се нагласи часовника, пак невидях да се гласят белези на ремъци, шайби и т.н., а защо ги е поставил производителя немога да ти отговоря.
                        Ай лека и от мен.
                        punto HGT

                        Коментар


                          #42
                          е чак пък индикаторен часовник.
                          и един шублер или права отверка вършат работа.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #43
                            Отвертка и станиол м/у чукчето и наковалнята и когато се освободи станиола до ГМТ треа да е 1.5 милиметра...за двутактовите моторетки Балкан. Симсон.чезета, емзета...ханс тръбич
                            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                            Коментар


                              #44
                              И аз си мислех за шублер .Имам един дигитален 150мм-ов.
                              Иначе трябва да се обърна към стругаро-фрезист за часовника.
                              А защо развиват болтовете на вариатора?
                              Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                              Коментар


                                #45
                                Търся също така сервиз или човек в Пловдив или Пазарджик и региона , който може да измери налягането на маслото и компресията
                                на двигателя .
                                Предпочитам да са мерили и преди .
                                Пишете на ЛС .Ще си платя колеги.
                                Имам уред за компресията но нямам идея на този мотор без жило за газта как се мери.
                                Последна редакция от hifi_stereo; 21.11.2017, 17:23.
                                Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                                Коментар

                                Working...
                                X