Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не може да запали след намокряне на двигателя!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не може да запали след намокряне на двигателя!

    Здравейте колеги. Проблема е следния в неделя на 07.10.2017 година ми се наложи да правя ремонт на колата на открито, при което заваля дъж,намокри двигателя и сега колата не пали. Колата е фиат пунто 1,2 мотора 75 коня - бензин/ газ. Въпроса е следния - помислих си че е нормално след като се е намокрил двигателя да не иска да пали, но вече 3 ти ден да не е исъхнал е подозрително. Симтома е следния. Влизам в колата давам на контакт, прави си самодиагностика всички лампи угасват и след 5 секунди светва лампата на инжекцията и колата не иска да запали. Някакви идеи? Пак да напиша че двигателя беше намокрен в частност къдете са кабелите, но от дъжд, а не от обилно миеене с маркуч.

    #2
    а ти какво ремонтира и какво пропусна да закачиш.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Наложи ми се да сменям антифриза, но ме заваля дъжда и намокри двигателя около бубините.

      Коментар


        #4
        бобаната сваля ли я?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Не съм барал нищо. Надявам се на това , че като изсъхне ще се оправи от самосебе си. Довечера мисля да играе сешуара. Ще ми е полезно да разбера как мога да проверя буината дали е изгоряла за да я проверя без да я заменям с нова.

          Коментар


            #6
            пробвай някой да върти а ти пипни кабелите.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Ти сериозен ли си? 10 киловолта удряли ли са те? Даите други предложения.

              Коментар


                #8
                това беше шега естествено. свали я и я огледай с лупа за пукнатина. огледай и кабелите и лулите.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за съвета, това звучи доста по логично и не толова болезнено.

                  Коментар


                    #10
                    Прегледах я обстойно. Имаше вода по свещите. Подсуших ги и нищо не се промени ще чакам до края на седмицата да видя дали ще се оправи.

                    Коментар


                      #11
                      Огледай навсякъде където има кабели - ниско напрежение.
                      Компютъра не може да светне лампата на инжекцията поради мокри свещи
                      понеже не проверява високото напрежение.

                      Потърси начин да издухаш всички конектори на кабелите със сгъстен въздух.
                      Например импровизирай духалка от някаква прахосмукачка.
                      Или пък със пистолет за горещ въздух. Обаче на ниска температура.
                      Важно е не толкова да е топъл въздухът колкото да е силна струята.
                      Първо се пробвай на нещо което прилича на конектор - намокри го и виж за колко
                      време ще го изсушиш със сгъстен въздух.

                      Откачи внимателно всеки подозрителен куплунг и продухай двете му части по 4-5 минути.
                      Отдолу по двигателя също огледай за някакви жици със куплунг.
                      Bravo 1.6 / 16

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря ти за съвета. Това което направих преди, като видях водата по свещите с компресор за помпене на гуми издухах водата. Със сешоар доизсуших влагата в леглата на свещите и нищо не се промени. Но ще видя както предложи да търся някъде със ниското напрежение да видя какво се случва. Прегледах и бушоните междувременно и тези отпред в ляво и тези в жапката - всички са здрави.

                        Коментар


                          #13
                          Click image for larger version

Name:	7387 - Копие.jpg
Views:	1
Size:	149,3 KB
ID:	2095056
                          Проблема е решен, благодарение на съвета на колегата Riki888. Прегледах всички кабели и връзки за слаби токове и накрая след разместване на буксата на релето оградено с червено всичко се оправи. Явно при обезвъздушаването на парното съм дръпнал куплунга надолу и не е давало контакт. След това мое премеждие да ви посъветвам ако не е наложително да не миете двигателя на студено, освен ако нямате друга кола за 5 или 6 дни докато изсъхне. А ако все пак имате здрави нерви и искате да си ги пробвате си прегответе компресор за да издухате водата от местата където се е събрала и сешуар за да изсушите всички кабелни свръзки и се молете всичко след това да бъде наред. Отделно да ви посъветвам да си сменяте антифриза задължително при наличие на ръжда в системата, защото иначе ще имате мойте ядове да ви замръзва изпарителя да ви загрява колата, а после няма чистене тази ръжда и се налага смяна на маркучите, ако не успеете да прочистите със вода , въздух и късмет. Благодаря на всички за активността. Желая ви безаварийно каране. Надявам се темата да е полезна и да сме помогнали и на други в неволята им.

                          Коментар


                            #14
                            За миене на мотора купих един спрей на вюрт,някакъв за почистване,това чудо ме изуми как събаря всичко
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар

                            Working...
                            X