Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна само на шарнир на Браво 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна само на шарнир на Браво 2

    Колеги,

    При носача на Бравото има възможност да се смени само шарнира. Купих си шарнир с болтове, а старият е занитен за носача. Знам, че на последните Стилота носачите са пак така. Даже на кутията на болта си пише, че е за Стило.
    Някой да даде съвет как да махна стария шарнир от носача, ако го е правил? В смисъл: тия нитове колко са здрави?
    Налага ли се да се разпробива допълнително или болтовете на новия шарнир пасват точно?

    Благодаря предварително!

    Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #2
    Не е ли с болтове поне в комплекта го продават с болтове
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Разпробиваш нитовете и монтираш.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #4
        флекса бате, после чук и и монтираш обратно.
        ако идеята ти е да го направиш пред блока, забрави. трябва ти подемник ако не искаш да сваляш носача.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Сменях вече. Свалих носача, отрязах нитовете и сложих новия. На място си е мъка с премахването на нитове без подемник.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #6
            Накрая смених целия носач, щото като свалих гумата и видях, че задният тампон е цъфнал. Сега се чудя дали все пак да сменя болта и тампона и да прибера носача в мазето. Ама е ляв и даже и при това жалко окачване сигурно ще изкарам над 60000.
            А, получи се съвсем леко изкривяване на волана. Не повече от сантиметър спрямо хоризонталата. Да я водя ли на реглаж? На мен не ми пречи. Бравата беше с много повече.

            П.С. Между другото, продадоха ми неразглобяем носач за Стило. Ми повече доверие вдъхва тая чугунена отливка.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              Запази стария и го ремонтирай като се наложи. Смешно е да кажеш, че новия афтърмаркет носач ще изкара 'поне 60000'.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                slonikon написа: Преглед на мнението
                Накрая смених целия носач, щото като свалих гумата и видях, че задният тампон е цъфнал. Сега се чудя дали все пак да сменя болта и тампона и да прибера носача в мазето. Ама е ляв и даже и при това жалко окачване сигурно ще изкарам над 60000.
                А, получи се съвсем леко изкривяване на волана. Не повече от сантиметър спрямо хоризонталата. Да я водя ли на реглаж? На мен не ми пречи. Бравата беше с много повече.

                П.С. Между другото, продадоха ми неразглобяем носач за Стило. Ми повече доверие вдъхва тая чугунена отливка.
                а дали са еднакви ? и дали не идва от там изкривяването?
                И що не звънна да избием стария тампон и да набием нов и да мотираме шарнира?
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Ако минеш на /Реглаж/маже да се оправи волана
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Абе щото ми беше спешно. Ако бях пропуснал момента, щеше да отиде за незнайно кога. Ама то пак не е късно да я свършим тая работа.
                    Иначе на Бравата афтърмаркет носачите изкараха повече. Всъщност може и още да е с тях. Като я продадох бяха на около 65000 и със сигурност си бяха ОК. Вярно, че там по-мекото окачване щади доста конструкцията, ама все си мисля, че и тия ще изкарат над 50000. При сегашния ми темп на каране това са към 3 години. Те тампоните ще се спекат за толкова време.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      slonikon написа: Преглед на мнението

                      П.С. Между другото, продадоха ми неразглобяем носач за Стило. Ми повече доверие вдъхва тая чугунена отливка.
                      Това което са ти продали е за Стило 2003-2005г и не е коректно от страна на фирма,магазин и т.н...
                      Назад във времето е пробвана тази интервенция/и обратната/ и дори и минимални разлики си ги има и оказват влияние...
                      LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                      LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                      LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                      Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                      Grande Punto 1.2 LPG

                      Коментар


                        #12
                        Абе свършило вече. Ще гледаме какво ще стане и ще пиша тук, ако има проблем.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #13
                          mitaka_71 написа: Преглед на мнението
                          Това което са ти продали е за Стило 2003-2005г и не е коректно от страна на фирма,магазин и т.н...
                          Назад във времето е пробвана тази интервенция/и обратната/ и дори и минимални разлики си ги има и оказват влияние...
                          Aа имах подобен случай с мареята. Явно ми бяха продали носач за браво и волана се беше доста изкривил. На реглаж нещата се оправиха, но майсторът доста се чудеше защо толкова голяма разлика се беше получила
                          .
                          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                          Коментар


                            #14
                            В интерес на истината, навремето смених десния носач с (на външен вид) правилния такъв. Тогава воланът отиде почти на 45 градуса, колата дърпаше зловещо нанякъде, като го пуснеш, изобщо беше пълен кошмар. Ходих на реглаж - 3 пъти я качваха на стенда, докато я оправят. Сега тия 2-3 градуса по никакъв начин не ми пречат, колата си върви в пътя и хич не ми се пипа.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #15
                              Aа имах подобен случай с мареята. Явно ми бяха продали носач за браво и волана се беше доста изкривил. На реглаж нещата се оправиха, но майсторът доста се чудеше защо толкова голяма разлика се беше получила
                              .
                              Няма как с носач от Брава да нагодиш геометрията на предницата. Такъв страничен наклон излиза, че за 1к ще изтъркаш целите гуми, да не говорим за поведението на колата.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X