Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло автоматична ск. кутия Крома 1.9 mJet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    RoMeO_156_GTA написа: Преглед на мнението
    Към BO. Този филтър, за който спомена, в коя точно част на скоростната кутия се намира и продава ли се като резервна част или само се почиства. Смяната ще бъде в специализиран сервиз, но все пак е хубаво да имаме някаква предварителна информация. Ще ми бъде полезно и ако някой все пак знае колко литра събира. В един от каталозите са посочени 7.7л, което ми се вижда доста.
    Филтъра се намира вътре в кутията закачен за помпата и да, продава се като резервна част.
    Но за да го смениш, това означава, че трябва да свалиш кутията от колата и да я разглобиш.
    Има няколко вида смени на маслото, съответно и различно количество ще ти трябва. Тази, която се практикува масово е само източване на количеството, което се намира в "картера". За една смяна ще са ти необходими 4л масло (~3.5л). Въпросните 7-8 литра няма как да ги смениш без да разглобиш кутията, или без да завъртиш маслото през машина закачена на охладителния тракт.
    Средно положение без машина е да закачиш прозрачни маркучи на изхода на охлаждането ѝ, да запалиш колата и в момента в който видиш балончета (въздух от помпата), да изключиш двигателя. При този вид смяна са необходими още около 2 литра масло. Демек около 5л.
    Последна редакция от BO; 05.10.2017, 10:09.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Благодаря много за изчерпателните отговори. Бяха ни доста полезни!
      Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

      Коментар


        #18
        А някой може ли да ми препоръча сервиз в Стара Загора, Хасково или Пловдив. За пълна смяна с филтър.

        Коментар


          #19
          Автомата с 5 или 6 предавки е в книжката дават различни спецификации за 2ете. С 5 предавки май има само в бензиновите мотори, но не съм сигурен.
          - Special lubricant for 5 seed automatic transmissions with limitedslip torque converter.Specification FIAT 9.55550-AV1 - TUTELA CAR GI/VContractual TechnicalReference N. F333.I05
          - Special lubricant for 6 speed automatic transmissionswith limitedslip torque converter.Specification FIAT 9.55550-AV2 - TUTELA CAR GI/VContractual TechnicalReference N. F333.I05
          Количеството са го дали 6.110(●)–
          (●) Total quantity of oil in the gearbox.
          Аз ти препоръчвам масло от тук http://www.fiatforum.bg/showthread.p...B0%D0%B9%D1%82
          За масло ти препоръчвам това - https://www.ato24.de/en/liqui-moly-t...-atf-1800.html - Ако колегите са прави и ти трябват 7,7литра вземаш една туба от 5л + 3х1л = 49,50е + 3х11,25е = 83,25е или 163,75лв
          Click image for larger version

Name:	thumbnail_detail_1403791099855_ctx-1.jpg
Views:	1
Size:	18,5 KB
ID:	2098007
          Другото е както казаха колегите https://www.ato24.de/en/ravenol-atf-t-ws-lifetime.html - 2 туби по 4 литра = 2 х 41,95е = 83,90е или 165,04лв.
          Click image for larger version

Name:	ravenol-atf-t-ws-lifetime-4l.jpg
Views:	1
Size:	35,0 KB
ID:	2098008
          Най-късно до края на ноември сме се събрали (даже мисля много по-рано). Цените са близки, но според Германците лики-моли са номер 1. Ако се включиш в поръчката ще си 100% сигурен, че сипваш качествено масло в кутията си. В България дори да купиш оригинално е много вероятно да се различава от това в Германия. Повечето компании ( не само за маслата) имат 2 производствени линии. Така да се каже... една 1во качество за белите държави и една 2ро качество за останалите. За почти всичко е така, като почнеш от бомбони и стигнеш до автомобили.
          ПП: По книжка дават на всеки 30 000км проверка на нивото и доливане при нужда.
          Последна редакция от George1984; 30.10.2018, 01:02.
          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

          Коментар


            #20
            Здравейте,
            Някой може ли да ми препоръча сервиз за смяната на маслото на автоматична кутия.
            Аз проверявах в Дунев спорт и ми обявиха цена от 650 лв, което ми се видя множко.
            Благодаря предварително.
            Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

            Коментар


              #21
              Здравейте колеги да се включа и аз, вече на два пъти подменям-подменям подчертавам маслото на кутията защото е желателно това да се прави на около 35 000 км. изтакате 4л. и слагате 4л. цялата процедура е за около 30 мин. със приказките но да имате и канал - подемник и ел.помпа. Няма такова животно дето да не се сменя маслото. До животно е гаранцията на колата или 150 000 км. макар че производителя препоръчва първа подмяна на 70-80 хил. Маслото е за 6 степенен автоматик с вискозитет мисля че беше 6/при 100 градуса т.е нисък, маслото да е GI/VI TUTELA е около 40+ лв. Най - препоръчително и сигурно отивате в OPEL и искате маслото на GM там е 30/1л аз карам такова вече 65 000 км. Успех на всички
              FIAT CROMA-2 1,9jtd ; PEUGEOT 307 : Всеки шофъор може да кара бързо, но малко са тези който могат да карат бавно

              Коментар

              Working...
              X