Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 21

Тема: Масло автоматична ск. кутия Крома 1.9 mJet

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    Още две масла, които са хомолгирани ATF AW-1:

1. Addinol ATF XN Plus
    2. Fuchs Titan ATF 4400

Второто го има тук на много прилична цена: http://www.moto-masla.com/product/12...f-4400-1l.html
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат DJPOPA написа: Преглед на мнението
    Още две масла, които са хомолгирани ATF AW-1:

1. Addinol ATF XN Plus
    2. Fuchs Titan ATF 4400

Второто го има тук на много прилична цена: http://www.moto-masla.com/product/12...f-4400-1l.html
    Не бих казал, че и двете масла са подходящи в случая.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    Дали са подходящи не зная. Казах само, че са хомолгирани по AW-1, каквото изискване пишат по някои чуждоезични форуми на Фиат и други марки, ползващи тази кутия. Единствено за Ravenol-а е конкретно написано, че е за тази кутия.

В партсфайдърите на различните производители на масла, излизат различни модели, които уж стават. Едното е този Mannol, който е посочил колегата, макар да няма никаква информация в спецификациите му, че е подходящ за тая кутия. Втората препоръка на партсфайндъра е това http://mannol.de/en/?action=accessor...atic%20Special , в спецификацията на което е написано, че е за кутии Aisin Warner, ама на тубата пише Тойота.
    Fiat Multipla 105JTD

Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Да, това е правилното масло за тази кутия.

И двете масла не са предназначени за тази кутия по принцип. Равенола в случая е единственото абсолютно точно масло, което се препоръчва от производителя.

Главния недостатък на тази кутия е, че не се сменя маслото, а и не е предвидена за смяна на маслото. Под предвидена визирам, че филтъра е "вграден" и не може да го смениш лесно.
    И точно поради причината, че реално маслото не се сменя и особено филтъра, за това има по-чести проблеми с нея.
    Благодаря много за отговорите на всички. Като цяло се насочихме към Равенол. Продукти на Манол съм ползвал, но не ми вдъхват доверие за тази скоростна кутия.

Към BO. Този филтър, за който спомена, в коя точно част на скоростната кутия се намира и продава ли се като резервна част или само се почиства. Смяната ще бъде в специализиран сервиз, но все пак е хубаво да имаме някаква предварителна информация. Ще ми бъде полезно и ако някой все пак знае колко литра събира. В един от каталозите са посочени 7.7л, което ми се вижда доста.
    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    много малко толгова е 7.7
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат RoMeO_156_GTA написа: Преглед на мнението
    Към BO. Този филтър, за който спомена, в коя точно част на скоростната кутия се намира и продава ли се като резервна част или само се почиства. Смяната ще бъде в специализиран сервиз, но все пак е хубаво да имаме някаква предварителна информация. Ще ми бъде полезно и ако някой все пак знае колко литра събира. В един от каталозите са посочени 7.7л, което ми се вижда доста.
    Филтъра се намира вътре в кутията закачен за помпата и да, продава се като резервна част.
    Но за да го смениш, това означава, че трябва да свалиш кутията от колата и да я разглобиш.
    Има няколко вида смени на маслото, съответно и различно количество ще ти трябва. Тази, която се практикува масово е само източване на количеството, което се намира в "картера". За една смяна ще са ти необходими 4л масло (~3.5л). Въпросните 7-8 литра няма как да ги смениш без да разглобиш кутията, или без да завъртиш маслото през машина закачена на охладителния тракт.
    Средно положение без машина е да закачиш прозрачни маркучи на изхода на охлаждането ѝ, да запалиш колата и в момента в който видиш балончета (въздух от помпата), да изключиш двигателя. При този вид смяна са необходими още около 2 литра масло. Демек около 5л.
    Последна промяна от BO : 05.10.2017 в 09:09
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Благодаря много за изчерпателните отговори. Бяха ни доста полезни!
    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    31.07.2015
    А някой може ли да ми препоръча сервиз в Стара Загора, Хасково или Пловдив. За пълна смяна с филтър.

Фиат маниак Аватарът на George1984
    Регистр. на
    16.10.2017
    Автомата с 5 или 6 предавки е в книжката дават различни спецификации за 2ете. С 5 предавки май има само в бензиновите мотори, но не съм сигурен.
    - Special lubricant for 5 seed automatic transmissions with limitedslip torque converter.Specification FIAT 9.55550-AV1 - TUTELA CAR GI/VContractual TechnicalReference N. F333.I05
    - Special lubricant for 6 speed automatic transmissionswith limitedslip torque converter.Specification FIAT 9.55550-AV2 - TUTELA CAR GI/VContractual TechnicalReference N. F333.I05
    Количеството са го дали 6.110(●)–
    (●) Total quantity of oil in the gearbox.
    Аз ти препоръчвам масло от тук http://www.fiatforum.bg/showthread.p...B0%D0%B9%D1%82
    За масло ти препоръчвам това - https://www.ato24.de/en/liqui-moly-t...-atf-1800.html - Ако колегите са прави и ти трябват 7,7литра вземаш една туба от 5л + 3х1л = 49,50е + 3х11,25е = 83,25е или 163,75лв
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	thumbnail_detail_1403791099855_ctx-1.jpg
Преглеждания:	13
Размер:	18,5 KB
ID:	106286
    Другото е както казаха колегите https://www.ato24.de/en/ravenol-atf-t-ws-lifetime.html - 2 туби по 4 литра = 2 х 41,95е = 83,90е или 165,04лв.
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	ravenol-atf-t-ws-lifetime-4l.jpg
Преглеждания:	11
Размер:	35,0 KB
ID:	106287
    Най-късно до края на ноември сме се събрали (даже мисля много по-рано). Цените са близки, но според Германците лики-моли са номер 1. Ако се включиш в поръчката ще си 100% сигурен, че сипваш качествено масло в кутията си. В България дори да купиш оригинално е много вероятно да се различава от това в Германия. Повечето компании ( не само за маслата) имат 2 производствени линии. Така да се каже... една 1во качество за белите държави и една 2ро качество за останалите. За почти всичко е така, като почнеш от бомбони и стигнеш до автомобили.
    ПП: По книжка дават на всеки 30 000км проверка на нивото и доливане при нужда.
    Последна промяна от George1984 : 30.10.2018 в 00:02

Кара Фиат
    Регистр. на
    22.08.2018
    Здравейте,
    Някой може ли да ми препоръча сервиз за смяната на маслото на автоматична кутия.
    Аз проверявах в Дунев спорт и ми обявиха цена от 650 лв, което ми се видя множко.
    Благодаря предварително.
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Масло автоматична ск. кутия Крома 1.9 mJet

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •