Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРОДАВАМ: Контролер за управление на дневни светлини (DRL-модул) и 2 модела светлини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПРОДАВАМ: Контролер за управление на дневни светлини (DRL-модул) и 2 модела светлини

    Продавам 2 такива модула. Много са елементарни, лесни за употреба и поради липсата на излишни функции - евтини. Представлява една кутийка с размери около 5 х 2 х 1 см, от нея стърчат малко жици, на една от които има предпазител. Немски са, от един цех в Китай.

    Работи така: два кабела се свързват директно към акумулатора, а други два - към нещото, което ще се управлява - може да са LED-дневни светлини, може да е реле за включване на късите или дългите, или кой каквото иска - това да управлява. Когато всичко е свързано правилно, ако са свързани например LED-светлини, принципът на работа е да се следи напрежението на акумулатора. Когато то е под 13 волта, което обикновено е така при неработещ двигател и съответно алтернатор, към светлините няма напрежение и те не светят. Когато двигателят заработи и алтернаторът вдигне над 13 волта, към светлините има напрежение и те светват веднага, без изчакване и без плавно светване. Когато се спре двигателят, след като светлините са светели, напрежението пада под 13 В, кутийката изчаква 15 секунди и светлините гаснат. Това е някаква форма на "изпращане до вкъщи" ("Follow-me-home"). Това време не може да се промени. Изобщо - нищо от настройките не може да се променя от крайния потребител.

    Има един кабел, който по желание може да се свърже към захранването на габаритите или късите. той служи за да покаже на кутийката, че има включени други светлини. Тогава светенето на светлините, захранвани от кутийката намалява наполовина. Все пак наредбите за дневни светлини повеляват те да не светят при включени габарити, така че аз не бих го свързвал тоя кабел. За да гаснат светлините, е добре да се прекарат през реле, което превключва при светнати габарити. Ако някой се чуди, ще му покажа как, елементарно е. Даже релето е направо задължително, защото не съм сигурен колко товар може да поеме тая кутийка. По принцип я продават като за LED светлини, а те рядко са над 1 ампер ток.

    Модулите не са подходящи за автомобили с интелигентни системи за зареждане, при които зареждането не е постоянно, а понякога прекъсва. Затова ги продавам, защото бяха купени за автомобил, за който после установих, че са несъвместими с него, та поне на някого да свършат работа.


    Цена 7 лв. за 1 бр. - тази цена ми покрива разходите за купуването и доставката, нямам за цел да спечеля нещо.

    Утре (ако не забравя) ще направя и клип как работи.

    Тел. ми е 0898516706

    #2
    Няколко пъти ги тествах тия модули на различни коли, ама така и не направих клип :/ Но пък работят идеално, чак ме изненадаха.

    В момента нямам, че ги продадох двата, които имах, но пък съм поръчал още 5 от китайците, а един вече е запазен. Остава само да пристигнат, така че който има нужда - да ми звъни.

    Коментар


      #3
      Пристигнаха и новите, така че ако някой иска - имам. В събота ще се опитам да направя едно клипче как работят.

      Коментар


        #4
        Ето как работят тези контролери, като отбелязвам, че снимах само включването и изключването им. Не съм снимал какво става, когато по жълтия кабел се подаде +12 В, защото по принцип в изискванията за дневни светлини е записано, че задължително трябва да гаснат при включване на къси, а не да намаляват наполовина, както прави този контролер. При гасене на двигателя, напрежението на акумулатора пада под 13 Волта за около 5-8-10 секунди, след което започва отброяването на още 15 секунди от самия контролер, преди светлините да изгаснат.

        Тестовият автомобил е АР 147.

        Коментар


          #5
          Продавам също и светлините, които са снимани в горното клипче, купих ги от китайците за мен, само че в крайна сметка се ориентирах към друг модел. Ето картинка как изглеждат:



          Светят бял цвят, консумацията им е около 90-100 милиампера, светят доста добре и има едва доловимо затопляне след 24-часов тест за непрекъсната работа, т.е. охлаждат се много добре. Корпусът им е дебел, алуминиев. Има налични крепежни елементи за захващане.

          Цена: 16 лв.


          Цена за комплект тези светлини + контролер от горните - 20 лв.
          ------------------------------------------------------------------------------------------
          ------------------------------------------------------------------------------------------

          Продавам още един комплект дневни светлини, друг модел, по-широки. Тези светят още по-хубаво и ярко, консумация около 180 мА. Тези също са минали 24-часов тест за издържливост и също като другите - няма никакво нагряване, което да заслужава да се отбележи. Разделени са на 2 половини: едната свети разпръснато наблизо, другата свети по-насочено, все едно като дълги светлини. Много са ярки, дори и през деня се забелязват от доста далеч. Също са "облечени" в дебел алуминиев корпус.

          Ето ги:



          Цена: 16 лв

          Цена за комплект тези светлини + контролер от горните - 20 лв.

          -------------------------------------------------------------------------------------------
          -------------------------------------------------------------------------------------------

          Тези дни ще направя клип и на втория модел как свети .

          Коментар


            #6
            Ето втория модел светлини, монтирани на Фиат Идеа:

            Click image for larger version

Name:	IMG_20180513_134444.jpg
Views:	1
Size:	87,9 KB
ID:	2097597

            Click image for larger version

Name:	IMG_20180513_134432.jpg
Views:	1
Size:	107,7 KB
ID:	2097598

            Click image for larger version

Name:	IMG_20180513_134420.jpg
Views:	1
Size:	94,0 KB
ID:	2097599

            Коментар


              #7
              2 контролера имам в момента, ето един клип как работи на Фолксваген Пасат, в комплект с LED светлини от модела с 6-те светодиода:



              Това, че гаснат при включване на къси, не е функция на контролера, а се прави с допълнително реле, което изключва при габарити.

              Коментар


                #8
                Налични ли са контролери?А дневни светлини?

                Коментар

                Working...
                X