Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно търся Двигател за Фиат Пунто 1,20 16 v 82 к.с

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешно търся Двигател за Фиат Пунто 1,20 16 v 82 к.с

    Здравейте, март месец си купих като за първа кола въпросното Фиатче. Смених масла, филтри, носач, накладки, стартер. Купих я за 1750 лв + още 1000 за въпросните части защото съм жена и попадам на много кадърни майстори. В последствие в един прекрасен ден си карам, светофара свети червено пуснах я на без скорост и просто загасна. Уж се оправи и след няколко дни гледам темепературата на водата на червено, спрях сипах й вода изчаках я да се охлади,запали покарах я още 2 3 дни пак гаснеше на без скорост,но като ме бутат си палеше. На 4 тия ден излизам карам загасна отново на Орлов мост, бутнаха ме и запали. Реших да се прибирам защото вече й нямах доверие и незнаех къде ще ме остави. Точно на ХМС отново я пуснах без скорост и просто загасна вовеки, запична да пуши, а стрелката на температурата не беше помръдвала след първия път. Виках майстори и ми казаха, че нямало бензин сипах й в една туба бензин. После въпросния ми каза моли се да не е бобина, след 1 седмица ми каза,че проблема е в някакъв датчик и след още една седмица се оказа,че двигателя е прегрят. Искаха ми 600 лева за поправка на стар двигател за който нямам гаранция дали ще отцелее или не и колко ще му е живота... Директно им казах,че до сега съм набила много пари и си я прибрах с пътна помощ. Те ме посъветваха да я дам на скраб щяла съм да взема 250 лв. Пфф няма как! Оказа се,че мой роднина се занимава с коли поне няма да ме ръси за работа,но ме предупреди,че ремонта ще ми струва доста. Обясни ми,че този двигател е отварян най-вероятно от предишния собственик който я е закрепил да я набута на някой балък като мен. Разбрахме се да търсим двигател 2ра употреба. Надявам се да има съвестни хора и не ми набутат поредния боклук. Държа ако взимам нещо дори да излезе скъпо да си заслужава и най-вече да работи. Моля да пишат само сериозни хора!
    p.s КОЛАТА Е 2000 г. !
    Последна редакция от iliqnnna; 29.09.2017, 11:07. Причина: забравих да напиша годината на колата

    #2
    За един прегрят двигател да го сменяш нещо не ми се връзва .
    Пак процедурата е съща отваряне на употребявания-нов двигател.
    Може ако е само това да смениш гарнитура шлаиф на главата.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Колата ти иска само смяна на гарнитура на главата която гарнитура е 20 лева плюс престъргване на глава 20 лв .и 2 лв гарнитура на капака. Самата ти разгледай цвета на свещите и ще видиш че една ще се различава коренно от другите.
      П.П. Сериозен съм-виж ми профила...към него трябва да добавя и Голф 3 -94г. подарен ми от сестра ми roogdi
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        При прегряване, ревизия на двигателя. Смяна на сегменти(преверка на цилиндрите дали са в номинал), шлайф на глава, нова гарнитура, смяна гумички клапани и проверка клапани. Направиш ли това ще си обратно на пътя и няма да имаш проблеми. Като цена на частите, зависи от клапаните около 300 лв., защото се сменя и маслото и антифриза и масления филтър и за горния капак силикон- Виктор Реинц и уплътнение. Вече другото което бих препоръчал при такъв ремонт е да се видят семерингите на коляновия вал и горе на валовете, ама те са по 5лв някъде, но е хубаво да се сменят, че се спичат. Няма смисъл от нов двигател.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #5
          айде сега да ивясним нещата

          1. гарнитурите са 4 бр. сменят с нови цена общо около 100 лв
          2. шлайф на глава за 20 лв звучи чудесно но не и истинко. правят се три челни шлайфа плюс засължителна проверка с надуване това струва 100 на лв. реално
          3. масло и антифриз нови заедно с филтрите още 100 лв.
          4. нови болтове още 60 лв.
          5 труд нормално би било за такъв ремонт да се вземе от 180 до 250 лв.
          6. ако се налага допълнително неща по ремъци ролки водни помпи термостати радиатори и датчици отделно се смятат.

          а сега моля някой да ми обясни как като сваля главата да проверя сегментите.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Досега на която и кола да съм сменял гарнитура при МАСТОРИ а те са /припасвали /клапани винаги после резултата е намалена мощност– поне аз така си мисля
            Вие с тези ремонти и цени ще откажете момичето въобще да си прави колата а да е даде за части и да търси друга
            Последна редакция от kluchar; 30.09.2017, 19:36.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              просто не искам да гоментирйм твоя пост.
              да свалиш глава и да не притриеш клапаните е чисто ромска работа.
              а намалената мощност няма нищо общо с клапаните а е свързано с зацепването на мотора.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Сегменти не се проверяват, а направо се сменят. Така и така сваля главата, по-добре и картера да се свали и да се сменят, защото аз направих същата грешка след прегряване и после имах харч на масло, а всичко др. бях сменил. След смяната им се оправи харча.
                Fiat Bravo II 1.4 16v
                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                Коментар

                Working...
                X