Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двигателя гасне на студено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Виж какво пише на снимките. Това са ти първите варианти за повреда, почвай да елиминираш едно по едно.
    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

    Коментар


      #32
      Сега гледам и чета, че има хора патили с нагар на клапаните.. само че при тях проблемите преобладаващо са на загрял двигател. Няма мощност, понякога гасне и т.н. Въпроса е, че при мен го прави на студен двигател, след това като загрее няма проблеми! Според вас възможно лие нагар да е причината и да прави моите проблеми?
      Ако знам помагам, ако не знам питам - лична сентенция!

      Коментар


        #33
        Хм

        Наскоро имаше един колега, с подобен проблем и се оказа проблемна дюза. Не съвсем същия, но много сходен...
        Но,
        -при съмнения за клапан- проверка на компресия
        -при съмнения за горивната система-помпа-налягане и дебит, бензинов филтър, регулатор, дюзи/ проверка впръскване.
        -въздушна система- стъпков мотор, филтър, проверка за нерагламентиран въздух или пробойна някъде по системата.

        Щом при всичките диагностики не показва грешки в датчици, но все пак да ги изброим и да си обясним какво следят по пътя на логиката:
        -ТПС-евентуално-следи положенето на дросела и според него регулиа горивната смес
        -МАП,МАФ евентуално-следи налягането в колектора, следи за всмукания въздух
        -топлинни датчици- следят за загряването на мотора и инжекциона евентуално. Има и за Т на всмукания въздух.
        -Датчик на колянов и разпределителен вал-следят синхронизацията на валовете при запалване.
        -запалителна система-свещи, кабели, бобин
        -ламбда/и сонда/и- следят какво излиза от ауспуха и също регулират сместа.
        Ако само има неравномерна работа до достигане на работна температура по пътя на логиката, къде трябва да се търси проблема? Дали датчик или механичен проблем- ако всичко горе изброено е в норми не знам кой може да ти помогне...

        Както казва и Специалиста-"какво излиза отзад", дали е на тласъци, цвета на пушека бял ли е, сив ли е? Колата не е дизел, но все пак може да е ориентировачно за някой. Има ли силен мирис на неизгорял бензин или масло или антифриз. Правена ли е проверка с вадене на кабелите за свещите един по един да се провери, да не би случайно в началото да работи на три цилиндъра?

        На тея "майстори" не знам. Толкова ли нямат два-три манометъра, като го съмнява клапан, сваля свещите и пробва. И на студен и на топъл двигател. Ако има разлика ще се хване.

        Пак да се завторя, че едно момче съвсем наскоро имаше много сходен проблем с "брава" мисля и се оказа дюза-Слави Банков неколкократно го беше насочил натам. Както и други колеги.

        Колега с риск да се подесетиш, но би ли написал още веднъж синтезирано какво е проверено по автомобила и в какво точно се изразява проблема. При какви обстоятелства, от кога и така нататък.

        Просто, докато е студена притриса и гасне на светофара не знаем какво повче да добавим. Особено, че я караш вече на не знам си колко човека по сервизи.
        Всеки би те насочил директно към МПХ, стъпков мотор, но щом е свалян и чистен и някой ти е потвърдил, че работи...

        Не се отказвай, все пак решение ще се намерии по един или друг начин, рано или късно.

        Поздрави и успех.
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #34
          Ще гледам да огранича писането тук... хаоса стана пълен. Когато открия причината за проблема и ако я открия ще пиша тогава. Не се сърдете, благодаря ви за мненията и помощта засега. Проблема го описвах поне 3 пъти в темата, писах какво е правено досега, това е втори сервиз в който я закарах. Питах и за добър майстор да ме насочите, ама... Така че разбера ли нещо ще го опиша. Още веднъж благодаря, за сега темата я приключвам!
          Ако знам помагам, ако не знам питам - лична сентенция!

          Коментар


            #35
            Разбираме че проблема е само и единствено " Колата студена не държи обороти на място, и при отнемане на газта в движение понякога гасне, защото оборотите не се задържат и падат".

            Говори за стъпков мотор- този, който е киснат и "разработен", поне за пробата пробван ли е друг или този откачен?

            Ако освен горепосоеното няма хълцане, тресене, замисляне, загуба на мощност и всякакви такива, с една дума проблема е само на празен ход, а в движение на скорост си ускорява и върви както трябва студена...
            се насочи към системата за поддръжка на празния ход и всичко свързано с нея.

            С това мога да ти бъда полезен.
            Поздрави
            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

            Коментар


              #36
              колега пожелавам ти късмет тогава.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #37
                Lakokara4a написа: Преглед на мнението
                Ще гледам да огранича писането тук... хаоса стана пълен. Когато открия причината за проблема и ако я открия ще пиша тогава. Не се сърдете, благодаря ви за мненията и помощта засега. Проблема го описвах поне 3 пъти в темата, писах какво е правено досега, това е втори сервиз в който я закарах. Питах и за добър майстор да ме насочите, ама... Така че разбера ли нещо ще го опиша. Още веднъж благодаря, за сега темата я приключвам!
                Колега, ще извиняваш но ти изброихме поне 15 причини за проблема, ти нищо не казваш за резултат от проверка. Оставил си колата в сервиз и те не могат да намерят проблема, ти каза ли им да проверят това написаното във форума? Ако не си, защо тогава пускаш темата, някак безмислено ми се вижда!? Да беше направил запис на мотора как работи, някой може да помогне...евентуално. Ако си ги карал да проверят, то тогава се извинявам за написаното. Знам какво е да ходиш при майстор и да не му се занимава с колата ти. Някои неща може да си ги провериш и ти, какво стана например с горивния филтър, провери ли??
                Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                Коментар


                  #38
                  Така, проблема е отстранен! Оказа се, че имам проблемен хидравличен повдигач, колата губи компресия, работи на три цилиндъра от време на време, оборотите са нестабилни и пропадат. Смених всичките повдигачи, така ме посъветваха. Сега колата я тествам вече 2-3 дни и се държи много добре. Дано и продължи по този начин, след толкова главоболия страха да не се обади пак остава Факт е обаче, че сега няма нищо общо с преди.
                  Едно уточнение само. Казах че няма да пиша в темата докато не отстраня всичко, защото никой не четеше предните постове... Всяко нещо, което сте предложили съм го предал на майсторите. Всяко! Няколко пъти сам синпезирам проблема и го описвам отново в темата и пак ми искат синтезирано да кажа какво става. Както и да е, засега е това. Ако помогна на някой със сходен проблем да се оправи по-бързо ще се радвам.
                  Още нещо, комплекта повдигачи при мен излезе около 200 лева, това за ориентир. Просто са 16
                  Ако знам помагам, ако не знам питам - лична сентенция!

                  Коментар

                  Working...
                  X