Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вибриране на волана между 120 и 140км/ч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вибриране на волана между 120 и 140км/ч

    Колеги ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека пише.Имам съмнения за карета на полуоските но само това.Гумите са балансирани и то прецизно така че това го отписах като проблем.Приемам съвети всякакви.Благодаря предварително
    198mjet Bravo

    #2
    Ако в тази скорост отпуснеш педала на газта (още по добре я пуснеш на нулева предавка) и вибрацията продължи по същия начин, 99% проблема е в гумите, въпреки прецизния баланс.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Има много теми по въпроса. Почти винаги проблемът е в онези неуки дървени философи - гумаджиите. Криви джанти, криви гуми, лош баланс... Почти никога не обръщат внимание на задните джанти/гуми, а те също могат да доведат до вибрации на волана.
      И като каза "прецизен баланс". Отиваш в една гумаджийница, балансират ти гумите. Отиваш в следващата - питат те кой е този некадърник, при който си бил. Те и машините им са толкова в ред. A ако попаднеш и на някои нископрофилни твърди гуми, при които проблемите се усещат по-силно, резултатът е налице. Така че почти винаги проблемът с вибрациите на волана се върти около гуми-джанти.
      Последна редакция от snake; 27.09.2017, 08:12.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Колегата snake e абсолютно прав - първо проверка на задните гуми и джанти , защото от предните симптомите са при доста по-ниска скорост 90-110 км/ч и ако всичко там е ОК тогава проверка на каретата , но 99% не са те.
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Същата тема имах и същите отговори получих, колкото и да повтарях, че съм с 2 комплект гуми с джанти. Причината беше в износени лагерчета на задните носачи, който в един момент почнаха и да свирят на завои по магистралата и гумите да се износват неправилно. Доста гаден ремонт. В 2 сервиза не успяха да сменят ремонтните комплекти, чак в третия ги смениха, в т.нар. мека на италианките във Варна.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Колега как така свирят, да не би нещо друго да е било. То че се разкрачва задницата като се износят тея лагери и се чува щракане да, ама чак пък да свирят.. Не виждам и логика да има тресене от износен лагер на носач... луфт ли какво се получава?

            Коментар


              #7
              Значи не си влизал в завои на магистрала с над 130
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                Влизал съм и с повече, но лагерите ми не са оказвали никакво влияние върху поведението на колата, щракаха само на дупки, легнали полицаи и такива, но както и да е... Не разбрахме каква е колата. Аз залагам също на крива задна гума.

                Коментар


                  #9
                  Боби,махна ли си крака от газта и вибрацийте спират.Дали ще е изключена по инерция или без газ все тая.Но при набиране от към 110/120 до 140-50 си тресе.Имал съм едно време едни страдания с един еспеис и затова питам дали не са карета.При завой или рязко потегляне няма нито щракане,нищо което да показва че е каре обаче знам ли
                  198mjet Bravo

                  Коментар


                    #10
                    а това не е хубаво вече. Все повече прилича на чаша или на маховик. Ама по скоро на второто.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      GeletoFIATbravo написа: Преглед на мнението
                      Боби,махна ли си крака от газта и вибрацийте спират.Дали ще е изключена по инерция или без газ все тая.Но при набиране от към 110/120 до 140-50 си тресе.Имал съм едно време едни страдания с един еспеис и затова питам дали не са карета.При завой или рязко потегляне няма нито щракане,нищо което да показва че е каре обаче знам ли
                      99% са разбити вътрешните карета.
                      Мисля, че при теб може само те да се сменят, а не като на много италианки да върви само цяла полуоска, което си е добре от гледна точка на финанси за справяне с този проблем.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        GeletoFIATbravo написа: Преглед на мнението
                        махна ли си крака от газта и вибрацийте спират
                        Тук гуми и носачи нямат вече нищо общо. Карета на полуоските или маховик.
                        ПП: Не видях, че Банков вече го е казал точно. Тоя род Вибраций римски ли е
                        Последна редакция от wwalker; 29.09.2017, 10:47.
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          Колега,хора сме и всеки греши с правописа.А и не виждам какво общо има правописа с "вибрацийте".Не кандидатствам Бг филология,но щом те кефи да си пишеш пиши,няма проблем
                          198mjet Bravo

                          Коментар


                            #14
                            я споко. и аз пиша като цигане. ама кво да направя с тия лапи на телефон е тегаво.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Карета, разбит диференциал....при мен е същото но от 90 нагоре и не изчезва по инерция. Даже при даване на газ мотора тресеше и скоростния лост се клатеше ама това исчезна след като подложих ени гумени шайби по единия тампон.
                              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                              Коментар

                              Working...
                              X