Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови зимни гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Станев, и аз така я мислех с бравото едно време и познай, ходих си до нашто село два пъти и приключихме
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      D. Stanev написа: Преглед на мнението
      След близо седмица дилема за зимата, проверки, справки и четене на много инфо, както и консултация с "капацитети" и не до там, реших да пробвам всесезонни гуми. По-специално Фалкън. Избора ми беше донякъде предрешен, понеже става въпрос за 225/40/18 с борд, а тази гума ми идва с най-голяма отстъпка от гумаджията с когото работя от доста време и му имам доверие.
      Аргументите които успях да обобщя са следните - в югозападна България (Благоевград) няма много тежки зими и тук сняг се задържа за по няколко дена, при това покривката рядко е повече от 5-10 сантиметра, въпросните гуми ги дават с температурен диапазон в широки граници, но оптимално работещи от -5 до 30 градуса, като особеното е, че не влошават рязко свойствата си при температурите извън този диапазон (предстои да проверя), колата на която ще ги метна не я карам особено много - предимно на дълъг път. Въпроса е дали не сбърках... чудя се, понеже за пръв път се решавам на такъв ход с всесезонни гуми (?!)
      Много зависи.
      Ако си взел за този размер, който спомена, модела АС200, то според мен си сбъркал.
      Всесезонна гума в момента или Добра година, или Нокиан. В трети случай Конти.
      Но АС200 на Фалкен със сигурност не е 4 сезонна гума, а си 3 сезонна отвсякъде. Зимата ще ти е тегаво с нея.

      Или накратко - при избор на всесезонни гуми се стремиш да вземеш "зимен" модел, защото всички гуми, дори и зимните нямаш да имаш ядове да ги караш лятото, но ако не е по "рождение" със зимен характер, то и най-големите проблеми за едни гуми е именно зимния сезон.

      п.п. И колко да е по-евтин този Фалкен от един 4 сезонен Kumho SOLUS HA31, което към днешна дата е около 190 лв., че да си струва? Разбира се ако не си взел 210 модела де.
      Последна редакция от BO; 29.10.2018, 15:42.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        Мисля, че модела е 210 - това е изображението:
        Click image for larger version

Name:	EUROALL_SEASON_AS210_205_55_R16_0Degree.jpg
Views:	1
Size:	85,5 KB
ID:	2098000
        Сега обаче се чудя друго (имам последен шанс) дали за 30 лева разлика (на гума) да не взема Мишелин Кросклимат, че уж са най-доброто (по думите на гумаджията)?!
        Последна редакция от D. Stanev; 29.10.2018, 16:16.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          Карах около година с Кросклимат, включително миналата зима. Вярно, че гумите не ги купих нови, но ги взех сравнително нови - ДОТ15 и не крайно износени. В нета цената на 1бр. такава гума беше 280лв (може би размера беше крив), както и да е, определено не съм доволен - нито зимата, нито лятото. Не, че закъсах някъде предната зима, с внимателно каране, но не се чувствах сигурен, както със зимна гума. Та аз не бих се спрял на всесезонни отново. Има значение и региона, де.

          Коментар


            D. Stanev написа: Преглед на мнението
            Мисля, че модела е 210 - това е изображението:
            [ATTACH=CONFIG]106271[/ATTACH]
            Сега обаче се чудя друго (имам последен шанс) дали за 30 лева разлика (на гума) да не взема Мишелин Кросклимат, че уж са най-доброто (по думите на гумаджията)?!
            Според сайта на Фалкен този размер го няма в 210 серията.
            Иначе ако ти се дават малко повече пари, Кросклимата не е удачен вариант, поради причините, които написах. Най-доброто решение към този момент е Goodyear Vector 4Seasons Gen-2.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Ами... на отговорността на гумаджията поръчах Мишелинките... пък ще видим.
              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

              Коментар


                D. Stanev написа: Преглед на мнението
                Ами... на отговорността на гумаджията поръчах Мишелинките... пък ще видим.
                Отговорността е в теб, а не в него. Негова отговорност е да ти вземе парите.
                Ама щом си поръчал, свирена работата.

                П.п. дано да ти доставят поне "плюс" варианта.
                Последна редакция от BO; 29.10.2018, 23:01.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Успешно търкаляне на Мишелинките.Гледам, че шарката им е зимната на Алпина.И в Благоевград зимата е мека.За мен не са най-доброто обаче за лятото.При температури над 35 по "C ",колата си иска летни гуми.Особено при висока скорост на магистрала.

                  Коментар


                    D. Stanev написа: Преглед на мнението
                    Ами... на отговорността на гумаджията поръчах Мишелинките... пък ще видим.
                    Ако не е тайна колко пари ти идва парчето , понеже гледам си с размер като моята 225/45/17? Аз взех плюс модела с много проценти отстъпка за 196 лв. Редовната цена на сайта беще 313 лв. което ми се видя абсурдно на пръв поглед. Дота е февруари тая година Немски
                    Последна редакция от banski starec; 30.10.2018, 19:16.

                    Коментар


                      Качих ги... май не са "плюс", имат една година гаранция. Цена - 250 лева парчето с ДДС и монтаж. Каквото - такова... Ега изкарат 2 години.

                      Click image for larger version

Name:	20181031_112906.jpg
Views:	1
Size:	409,3 KB
ID:	2098009
                      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                      Коментар


                        Цяло лято, от около 5к км, карам с NEXEN NBLUE 4 SEASON 91T 4PR До момента съм доволен. Тихи, с добро сцепление. Предстои зимата да разбера как са. Надявам се да изкарам поне 3-4г или (30-40к км) с тях.

                        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                        Коментар


                          Я дори са на първо място при тестовете на ADAC за all season tires
                          http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

                          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                          Коментар


                            Аз сложих Dayton
                            ама големи за колата и се вдигна с 3 см
                            Старите бяха 155 65 14 сега см с 165 70 14
                            Въпреки това колата изглежда добре Все едно съм правил ремонт По стегната ми се чувства .
                            Утре ще видим как е на снега че миналата година с други стари гуми беше като шеина
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              Здравейте.

                              За да не отварям нова тема, реших да попитам са съвет тук. За новия сезон, ще трябва да купувам нови зимни гуми за Алфата 159. До сега карах с Nokian WR D3. Сега обаче съм пред следната дилема на какво да заложа за новият зимен сезон ( като вероятно ще се карат още поне два сезона). Колебанието ми е между:
                              - Nokian WR D4 ( по-нов модел на старият Нокиан)
                              - Nokian Snowproof ( доколкото четох това е нов модел, уж адаприран към климатичните условия на Централна и Източна Европа, уж с добри ревюта за пътно поведение на сняг и киша)
                              - Мichelin Alpin A6 - ясно, че това е топ премиум гума, въпроса ми по-скоро е според вас дали си заслужава по-високата инвестиция ( около 100 лв. общо за комплекта от 4 гуми в полза на Snowproof и около 160 лв.,ако е WR D4, в сравнение с Нокиан)?
                              Като цяло, зимата карам колата ежедневно в градски условия, и доста често уикендите, в т.ч. и по планини. Зимния сезон навъртам около 12 хил. км.

                              Коментар

                              Working...
                              X