Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови зимни гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Всички от изброените, както и още много други популярни марки и модели ще ти свършат добра работа през първите 2-3 зими. Ще те изкарат от снега, ще бъдат безпомощни на лед, ще спират малко по-добре или малко по-зле на мокра настилка, ще имат и някаква разлика в шума, която няма да усетиш когато си вътре в колата на затворени прозорци. В общи линии аз не виждам голям смисъл от такива обсъждания, когато се касае за нормални гуми от популярни марки и подобен клас. Някой закъсал веднъж с някаква марка - лоши са, друг пък минал със същите гуми през някой проход при тежки зимни условия - добри са. Ако човек не купува някакви екзотики и гумите са с пресен DOT, трудно ще сбърка.
    Последна редакция от snake; 12.09.2018, 09:52.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      Благодаря за отговорите, по принцип не държа точно на тези, но те ми харесаха. Не съм карал с тях и затова искам мнения, то е ясно че на лед си е трудно да се кара с каквато и да е гума.
      Бюджетът ми е до 90 лв. на гума. На старата кола карах с Дебица и горе долу бяха добре за цената си, сега искам малко по хубави. А на Ладата карахме и със руски зимни гуми и бяхме много доволни, но това беше отдавна.
      Който има впечатления от гумите да пише. Поздрави!
      Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

      Коментар


        snake ти написа най-достоверното и правилно мнение. Всичко е едно и също, остава въпрос на вкус.
        Все едно да питаш дали гроздовата или сливовата ракия е по-добра, при равни други условия. Освен да питаш за личен вкус, няма как да вземеш "по-правилната" ракия за теб на база на този въпрос.
        А технически погледнато много по-правилно решение е да вземеш марка, която много не искаш, защото ще бъдеш много по-внимателен в последствие, а няма да разчиташ, че гумата е "невероятна" на база на общото мнение и ще те измъкне от всяка една ситуация на пътя. Реално само по-голямото ти внимание в последствие зад волана ще те "измъкне" от кофтито ситуация, а не гумата, с която си оборудвал колата.
        Последна редакция от BO; 12.09.2018, 11:15.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          Не съм казал, че мнението не е точно. Никога не съм разчитал на гумите да правят чудеса, зимата се кара не с едно а две на ум, и трябва да си изключително внимателен. Относно гумите за които питам все пак са среден клас, а не премиум, но и премиум да са пак неможеш да си мислиш че сами ще карат колата.
          Благодаря и за твоето мнение. Поздрави!
          Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

          Коментар


            За мен ако караш по неразчистени пътища, градско и пътища с големи наклони гумата е Goodyear Ultragrip 9.Ако си "магистрален боец" т.е. караш на дълъг път Michelin Alpin.Ще обясня защо. Първите имат мек борд и се катерят уверено на сняг при непочистен път.С вторите спокойно може да ги караш 5 зими и да разчиташ на еднакво пътно поведение.Ако зимата е топла не се износват толкова.Някой си ги карат и лятото.От бюджетните марки ми харесва шарката на Fuldata.

            Коментар


              Аз лично мисля да заложа тази зима на Дебица фриго 2 за стилото. Перфектно съотношение цена - качество.
              Дебицата са отлични първата година, втората са на 75%, на трета зима не се карат, пробвано.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                Аз още тогава се отказах от Дебицата и взех Кумхо. А някой карал ли е със всесезонни за задни? Тука един приятел кара само с такива и твърди, че проблеми не е имал... малко съм резервиран към този род гуми ама при положение, че нямам вече ни хубави зимни ни летни за отзад се чудя дали не сложа едни всесезонни, при все че имам по една двойка летни чисто нови на 1000км и зимни на един сезон...
                Последна редакция от angels; 13.09.2018, 13:20.
                Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                Коментар


                  Да, аз съм карал с всесезонни за задни. Точно 4 години и 3 месеца карах астрата целогодишно с всесезонни гуми VREDESTEIN QUATRAC 3 за задни. Предните винаги ми бяха хубави летни или зимни, на не повече от 2-3 сезона. Не съм имал ядове, а астрата доста каране е видяла при всякакви условия, включително и тежки зимни.

                  П.П. Уменията и психичното състояние на водача са по-важни от гумите!
                  Последна редакция от snake; 13.09.2018, 18:34.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    Колеги, тука един приятел ми предлага почти нови зимни гуми за без пари за отзад, обаче са с размер 205/60/16 при сегашния 205/55/16.. дали ще влязат на Стилото и ще има ли проблеми с абс и системите против занасяне и т.н. заради различния размер?
                    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                    Коментар


                      Ако си с 4 еднакви гуми, няма да има проблеми с АБС. За против занасянето - само съм чувал от една жена на пазара, че няма проблеми, стига пак да са 4 еднакви. Ако оригиналният размер е 205 / 55 / 16, един размер нагоре от ширината или височината винаги влиза без проблеми. Ако обаче оригиналният ти е по-малък от 205 / 55, но сега си с 205 / 55 и искаш да идеш още нагоре по височина, е възможно в някои случаи да има леко задиране във веждата.

                      А тези почти нови гуми по кой показател са почти нови - по грайфер или по възраст, или по двете? Ако са на повече от 4-5 години, дори и с над 5-6 мм грайфер - не е най-доброто решение за гуми, на които смяташ да разчиташ.

                      Коментар


                        На един сезон са или около 4-5000км. Просто си продаде колата а новата му е с друг цолаж и ми ги подарява, ако ги искам... ама предните ми са на 205/55 та затова си мисля, да не стане обърквация с абс-а особено зимата да вземе да си мисли, че нещо буксува..
                        Последна редакция от angels; 01.10.2018, 21:02.
                        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                        Коментар


                          Четох малко през дума и съм пропуснал "за отзад", а мислех, че са 4 гуми. В такъв случай аз лично не бих ги взел, като са различен размер спрямо предните, макар и само един размер нагоре (образно казано). АБС най-вероятно няма да приеме като сериозна грешка разликата в скоростите, за да изключи, но не дай Боже да му се наложи да заработи и тогава заради различните скорости на колелатада подаде някоя погрешна команда към помпата и да освободи спирачките когато не трябва... Дано някой с повече опит да се включи и да каже по-точно какви са възможностите.

                          Коментар


                            Аз още тогава се отказах от Дебицата и взех Кумхо. А някой карал ли е със всесезонни за задни? Тука един приятел кара само с такива и твърди, че проблеми не е имал... малко съм резервиран към този род гуми ама при положение, че нямам вече ни хубави зимни ни летни за отзад се чудя дали не сложа едни всесезонни, при все че имам по една двойка летни чисто нови на 1000км и зимни на един сезон...
                            Аз сложих преди месец нови всесезонни Мишелин кросклимат + естественно нямам особени впечатления ,но най общо са доста тихи, меки и държат при температурите в момента( трудно превъртат със изключен АЕСЕР).Надявам се и в зимни условия да се държат като в момента защото цената им е доста солена и нов комплект гуми ще ми дойде нанагорно. След 2/3месеца ще пиша и за зимното им представяне, ако има зима разбира се. Прибегнах към всесезонките поради същата причина като при теб. Нямам свестни нито зимни, нито летни гуми. В краен случай ще останат за летни, ако не стават зимата.
                            Последна редакция от banski starec; 01.10.2018, 17:53.

                            Коментар


                              А ми май и аз ще се придържам към първия вариант със всесезонните... малко съм с резерви за различен размер гуми отпред и отзад особено за зимни.
                              Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                              Коментар


                                След близо седмица дилема за зимата, проверки, справки и четене на много инфо, както и консултация с "капацитети" и не до там, реших да пробвам всесезонни гуми. По-специално Фалкън. Избора ми беше донякъде предрешен, понеже става въпрос за 225/40/18 с борд, а тази гума ми идва с най-голяма отстъпка от гумаджията с когото работя от доста време и му имам доверие.
                                Аргументите които успях да обобщя са следните - в югозападна България (Благоевград) няма много тежки зими и тук сняг се задържа за по няколко дена, при това покривката рядко е повече от 5-10 сантиметра, въпросните гуми ги дават с температурен диапазон в широки граници, но оптимално работещи от -5 до 30 градуса, като особеното е, че не влошават рязко свойствата си при температурите извън този диапазон (предстои да проверя), колата на която ще ги метна не я карам особено много - предимно на дълъг път. Въпроса е дали не сбърках... чудя се, понеже за пръв път се решавам на такъв ход с всесезонни гуми (?!)
                                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                                Коментар

                                Working...
                                X