Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тая гад харчи и масло.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Здравейте, колеги днес свалих дюзите и мерихме компресия ...всичките са ок!... Тия дюзи с кво се почистват от тоя нагар...в нещо да ги потопя да се разтвори или трябва на ултразвук ми казаха ама 70 кинта на бройка ми се вижда мноо... Утре ще сваляме турбото било май от него... Ще пиша
    Тя си вървеше много а тоя нагар как да го махна от дюзите.
    Купи си ФИАТ да не те е яд!

    Коментар


      #17
      ултразвук може само аз доколкот знам но едвали е само той импровизирайте с нещо.
      this

      Коментар


        #18
        с телената четка
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          Здравейте...някой знае ли кога трябва да се включва това турбо...мултиджет...май му е късно около 2200.Преди беше май по рано...мерси.
          Купи си ФИАТ да не те е яд!

          Коментар


            #20
            Какво точно правихте на турбината, тя не е крушка за да се включва.
            Турбината се върти постоянно и се регулира посредством движението на променливата геометрия която има която се задвижва от клапан който най вероятно не е настроен при теб както трябва (това при положение че е разкачан) , иначе причини доста може да има ,но са някъде по тази система.

            Коментар


              #21
              НИКОГА НЕ ЧИСТЕТЕ ДЮЗИ С ТЕЛЕНА ЧЕТКА.

              Коментар


                #22
                Колегии колеги...вече ми омръзна от тая кола...направих ме и турбото ...ноо пак си харчи масло тая гад. Кво да правя ся незнам да сменям ли сигменти да го отварям ли ...кво да правя ...добавки ли да слагам...1000 км/ литър. Кат трабант съм... Кво ще кажете вие кво бихте направили...?
                Купи си ФИАТ да не те е яд!

                Коментар


                  #23
                  Отваряне на мотора + купуване на ремонтен комплект = щастлив водач. Колкото повече отлагаш това действие, толкова по-дълго ще страдаш.
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    #24
                    bobkata Какво правихте на турбото? Компресия мери ли, за да прибягваш до отваряне?
                    тралала

                    Коментар


                      #25
                      tralala написа: Преглед на мнението
                      bobkata Какво правихте на турбото? Компресия мери ли, за да прибягваш до отваряне?
                      Колега аз писах че компресията е ок и за това правих турбото...ноо проблема продължава.
                      Купи си ФИАТ да не те е яд!

                      Коментар

                      Working...
                      X