Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мареа 1.9JTD проблем с оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мареа 1.9JTD проблем с оборотите

    Здравейте наскоро се появи следният малък проблем при движение когато изключа от скорост и се наложи да натисна съединителя и спирачката едновременно в определен момент оборотите падат за 1 до 3 секунди под 700 че ппонякога даже се опитва да изгасне иначе всичко и е наред на място не мърдат държи 850-854об.
    Другото интересно ми е че когато я пусна по-инерция без да пипам никой от педалите задържа около 900 об. ,но това можеби е нормално.
    На диагностика единствената грешка е за датчика на педала на съединителя които иначе работи ,но е счупена пружинката която му обира луфта и затова се появява грешката.
    За съжаление не съм я дебнал с диагностиката на живи данни да видя какво се случва с горивото и фъздуха защото проблема се проявява доста рядко иначе на празен ход всичко изглежда наред стабилни обороти стабилно налягане на горивото.
    Ако някои се е сблъсквал с подобен проблем или ви хрумне някава идея да сподели да не се мъча.

    #2
    Става нещо с вакуума може би, след като се проявява при настискане на спирачката.
    Иначе другото по инерция е нормално, наблюдавал съм го и при други марки коли, въпреки че аз лично не го правя, предпочитам да държа мотора на ппх.

    Коментар


      #3
      Да и аз не карам по-инерция а това за вакума не се бях замислил има голяма логика.

      Коментар


        #4
        вакум помпата виж.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Чети тук. Темата я пуснах аз преди години. Виж на Оги мнението.
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=39986
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар

          Working...
          X