Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъпо или евтино масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Е ти да не очакваш да излезе заедно с тубата от ауспуха, за да го видиш?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #32
      Ето, че пак идва време за смяна на маслото....и пак дилема. Последният път отново сложиш Тотал 10w40.
      Но сега пак започвам да се колебая, цената на Тотала ми е подозрително ниска 33лв за полусинтетика-5л, 15w40 5л е 40л, нещо за което нямам обяснение. Дали да не си взема Селения от Axm Auto? Или пък да пазарувам от Елит Кар? Ровейки се в интернет, разбрах, че Петронас не покрива спецификациите на Фиат, а виждаш ли Селенията става. Също така прочетох добри отзиви за Agip, кажете нещо и вие.
      Сведох избора си до два продукта:
      1.Селения Голд
      2.Мобил 1
      3* Аджип
      Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

      Коментар


        #33
        Намерих характеристиките на Agip Sint и Selenia Gold, някой може ли да ги разчете и да даде мнение?
        https://travel.eni.com/catalog/produ...n_IT_1_101.pdf

        https://www.oilmag.ro/uleimotor/manuals/gold.pdf
        Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

        Коментар


          #34
          Ако не яде масло, защо не слагаш 5w40 ?
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #35
            Гледам, че напоследък много го хвалят това Yacco, само във Франция го правели. И цената му е добра, понеже и аз наближавам смяна мисля да го пробвам. Моята сякаш малко го хапва това 5w40 за 8000км. долях 800гр. ама пък добре го чувствам мотора.
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              #36
              Добро е. Вече трета смяна е яко
              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

              Коментар


                #37
                Yaccoo го гледам в официалният им сайт 4л 10в40 за 46 лв, но пък не отговаря на спецификации.
                Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                Коментар


                  #38
                  Yacco е бутиково масло и се прави само на едно място в света. Много си е хубаво маслото. Само дето не е много евтино и за по-малко пари могат да се вземат по-хубави масла от Германия.

                  Papi___ написа: Преглед на мнението
                  Yaccoo го гледам в официалният им сайт 4л 10в40 за 46 лв, но пък не отговаря на спецификации.
                  Колега, каква е колата и каква спецификация трябва да има маслото ?
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #39
                    Пунтаче е колата мк1, бензинка, на Фиат спецификации. Кажете нещо за Agip?
                    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                    Коментар


                      #40
                      Тази кола няма никакви кой знае какви изисквания към маслото. По спомен, в упътването й се изискваше масло API SJ, което е толкова старо като спецификация, че почти не се намира вече. Всички съвременни масла надминават с много изискванията. Аджип си е масло като масло, стига да е оригинално. В Емаг има на промоция Areca F4500, което го пробвахме с колегите тук и вече знаем, че е абсолютно читаво масло. Анализите на руснаците казват същото. Ако искаш оригинално френско масло за малко пари, това е решението.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #41
                        Благодаря за информацията, колега!
                        Има логика да се взима по -неизвестна марка, защото едва ли ще я ментосват.
                        Последна редакция от Papi___; 04.02.2018, 18:38.
                        Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                        Коментар


                          #42
                          Ето лабораторния му анализ, за тези които четат руски. Прави впечатление високото му алкално число, което говори за отлични миещи и неутрализиращи свойства. Малко по-гъсто е, което не е никак зле за стари двигатели. Освен това и изпаряемостта му е сравнително ниска, което значи стабилно базово масло. Дори са сложили молибден като противоизносна присадка (молибден се слага на доста по-класни масла), освен стандартния ZDDP (цинков диалкилдитиофосфат). За тези пари е много добър избор.
                          http://www.oil-club.ru/forum/topic/21995-areca-f4500-5w-40-svezhee/
                          Последна редакция от DJPOPA; 04.02.2018, 19:46.
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            #43
                            Ами ще избирам между Арека и Аджип. Браво за компетентното мнение
                            Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                            Коментар


                              #44
                              Чак и аз се навих за тая Арека. Ще взема да го пробвам.
                              Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                              Коментар


                                #45
                                Кажете коя Арека да пробвам за пунто мк2 1.2 бензин 60 к.с. до сега съм го карал и с 5в40 и с 10в40 на тотал ,проблеми нямам.Зимата му слагам 5в40,а лятото 10в40. Предвид ,че идва лято тази Арека 10в40 дали ще е подходяща ? Мерси!

                                Коментар

                                Working...
                                X