Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъпо или евтино масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъпо или евтино масло

    Колеги, идва време за смяна на масло и съм пред дилема- какво да взема.
    Не ми се дават много пари за масло, защото го сменям на 7000км или на 7-8 месеца, което настъпи първо. Колата е с мотор 1.2, повече от 3300 оборота не вдигам( или ако вдигам то е в баир, за да мога да превключа) защото от 3000 оборота нагоре, колата се мъчи и почти не ускорява. Много рядко се кара на къси разстояния- тук имам предвид конденза, който се получава при късите пътувания. До сега съм ползвал два пъти Тотал Кварц 10-40, два пъти Репсол Мултивал... нещо си пак 10-40. От Тотала само първия път бях доволен, втория беше румънски. От Репсола също нямам оплаквания, освен, че е много воднист и че е 48 лв.
    Спрял съм се на следните марки-евтини.
    1.Bizol AllRound 10w40- от познат на складова цена 25 лв, нищо не знам за него, видях, че 5w40 е с модифик. на Фиат.
    2.Valvoline 10w40- от официалния дистрибутор за област Ст. Загора, маслото е удобрено от Фиат.Във ВФ форума някои го плюят. Цена-36лв
    3.Fuchs Titan 10w40 4l- Тук съм чел хубави работи, но дотук. Цена -45лв
    4.Mobil 1 10w40- колебая се защото ме е страх от менте. Цена 4л за 38 лв

    От скъпите масла:
    1.Motul 6100- 65лв
    2.Aral-60 лв
    3.Bardahl Xtc-60лв
    4.Selenia Gold- Нещо ме отблъсква от нея, въпреки, че я хвалят.
    Какво ще кажете вие по въпроса?
    Най-съм хвърлил око на Valvoline, защото е удобрен от Фиат, но прочетох не много добри неща за него във Фолкваген форума.
    Приемам и предложения за масла около 35-40 лв.
    Е, няма да взема Манол или AcDelco :D

    П.П Филтър вече само Mann ще си взимам. Clean filters- пълен боклук.
    Последна редакция от Papi___; 12.09.2017, 18:29.
    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

    #2
    Elf evolution 10w40 бях сложил на Типото пролетта. На бюджетна цена 30-на лева за 5 литра. Комшията кара чисто нова Дачия та каза, че Дачиите излизали с това масло от завода. Валволина до колкото знам го правят в Турция, за пазара който е близко до Турция и качеството не било същото, като в бяла Европа... сещай се. Селения е много добро масло, ако ти се дават повече пари. Аз лично утре ще сменям на Стилото и съм си поръчал Мотул 8100 5w40 75 лв за 5л. За масло вече не се скъпя, щото на Типото преди няколко години задрах биелни лагери от калпаво масло... уж да спестя 30 лв. дадох 300 за ремонт. Разликата не е толкова голяма до по-добрите масла и според мен не си струват спестените 20-25 лв. после да трепериш дали няма да изтропа мотора.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    Коментар


      #3
      Ако мотора ти е в кондикция и не е разлопан, сиреч не харчи масло си му сипи качествено масло макар и скъпо, че българина незнам как го прави тоя номер, но винаги има пари да направи основен ремонт на мотора, но после все няма пари да си купи хубаво масло
      Ако имаш вариант си поръчай масло от чужбина, хубаво масло не излиза повече от 50-60лв за 5л., например https://www.ato24.de/ , цените са с поне 30-40% по тънки спрямо същите масла тука в БГ, а и незнаеш тука в БГ дали това което е в тубата отговаря на опаковката, вече 2 пъти съм взимал масла от тоя сайт и мотора макар и мъчейки го в червената зона на оборотите още не иска да роди
      punto HGT

      Коментар


        #4
        карам само с фюкс и алфата и бравото само с фюкс и двете редовно са в лютеницата. да две глави изкривих и спуках ама лагерите са наред.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          http://aralbg.com/shop/index.php?rou...&product_id=60

          Това дали е ОРГИНАЛНО?
          Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

          Коментар


            #6
            Незнам дали е оригинално или не, ама да дадеш близо 50лв за 4л масло с вискозитет 10-40 за мен е прекалено скъпо, тва масло реално не струва повече от 20-25лв, че и тва му е много.
            punto HGT

            Коментар


              #7
              Колега, колко ти излиза всичко от германския сайт?
              Май ще взимам Bardahl от Prospeed.
              Последна редакция от Papi___; 13.09.2017, 08:51.
              Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

              Коментар


                #8
                Papi___ написа: Преглед на мнението
                Колега, колко ти излиза всичко от германския сайт?
                Май ще взимам Bardahl от Prospeed.
                Bardahl е добро решение, но не е евтино. Провери в Метро редовно пускат промоция на Мобил на изгодна цена, поне е сигурно, че им го доставят само от Омникар ( официалният вносител).

                Коментар


                  #9
                  Ното евтино нито скъпо но поне средна цена .
                  За марките спорове има много.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Един приятел с Ауди си взима масло само от някакво момче от Пловдив. Във ВАГ форумите го благословят също. Кастрол и Мотул предлага- 62 лв и 64 лв за 5 л туби. Или от него ще взема или от Проспийд.
                    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                    Коментар


                      #11
                      Аз сега сипах Мотулче 8100 excess 5w40 на много добра цена. Предлага се и Synergie+ за 10w40, даже е малко по-евтино.
                      Разгледай тук https://mototechnica.bg/motorni-masla/
                      и тук - https://maxcar.bg/avtomobilni-masla
                      Според мен дават най-добри цени, и маслата смятам, че са оригинални, а не ментета. Мотул има одобрения от Fiat, на което ти държиш!
                      A масления и въздушен филтър са на Filtron.
                      Последна редакция от blue_coconut; 13.09.2017, 12:15.

                      Коментар


                        #12
                        Добре де, а защо го сменяш на 7000км?
                        В книжката на Темпрата ми пише 15000км.
                        Не виждам причина да си купя някаква боза, която да карам 7000км.
                        По-добре да си купя пълна синтетика и да забравя за следващите 15000км.
                        Без да и е сменяно маслото на 7000км, вече е на 434 000, двигателя никога не е отварян, работи страхотно.
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #13
                          Ами ще взимам Мотул, убедихте ме.
                          Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                          Коментар


                            #14
                            Днес си взех TOTAL QUARTZ 9000 5W-40 5L за 38.00 лв. По баркод излиза да е произведено във Франция и в момента на доста магазини в нет-а цената е същата.
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #15
                              Баркодът винаги е на страната, в която се намира централата на производителя. На тази цена е румънски Тотал-а, без никакво съмнение.

                              Ако колегата не може да е сигурен кой му продава оригинално масло, може да си вземе от Кауфланд. Тяхното със сигурност е оригинално и е произведено в Германия. Ей сега му снимах етикета. Click image for larger version

Name:	IMG_20170913_182456.jpg
Views:	1
Size:	166,8 KB
ID:	2094985
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар

                              Working...
                              X