Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Sedici 1,9 multijet - трудно палене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Sedici 1,9 multijet - трудно палене

    Купих си наскоро един Fiat Sedici -2006г. 1,9 multijet, 120 коня. Колата върви зверски, но се оказа че понякога много трудно пали сутрин - въртя стартера 2-3 пъти продължително, докато взриви. След като запали веднъж, после цял ден е ОК. Но явно като стои дълго време изгасена и после и става нещо. Диагностиката не ми показа проблеми. Смених подгряващи свещи и горивен филтър - никаква промяна!
    Сега седи в един сервиз вече втора седмица и майсторите, не много убедени, ми казаха да си сменя датчика за горивото, който стои на ГНП-то. Този датчик регулирал сместа при палене само при студен двигател. Само че никъде не се продавал като отделен елемент... Трябвало да се търси цяло ГНП, което сигурно струва повече от колата .
    Имате ли представа дали наистина може да е от това проблема, и от къде евентуално да търся подобен датчик? На мен не ми се вярва при толкова модели коли с този двигател, да няма един подобен датчик в продажба по магазините
    Fiat Regata 85, Lancia Dedra 2,0, Lancia Dedra 1,9td

    #2
    смени сервиза.

    Коментар


      #3
      Това и аз си го мисля. Ама в Пазарджик няма свестен сервиз за дизели, затова питам тук дали някой не се е сблъсквал с подобен проблем, та да ми даде някаква идея къде да търся проблема
      Fiat Regata 85, Lancia Dedra 2,0, Lancia Dedra 1,9td

      Коментар


        #4
        Както по горе ивел ти пише,смени сервиза,тея могат да ремонтират лагерни колички и каруци.Датчика(регулатор) за високо налягане струва около 200лв,Но първо има диагностика и тогава смяна ако е наложително.Ако няма кой да ти помогне в Пазарджик,във форума има доста момчета,просто ги потърси спрямо техни коментари,Пазарджик-София е има няма 100 тина км
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          почнете от аб маси тогава другите неща.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Засега я взех от сервиза и си я карам (поне докато още е топло времето ). В близките дни ще я закарам на едни познати да я погледнат и те.
            @GeletoFIATbravo - можеш ли да ми кажеш от къде да го намеря този регулатор, ако все пак се окаже че е от него проблема?
            Fiat Regata 85, Lancia Dedra 2,0, Lancia Dedra 1,9td

            Коментар


              #7
              Чудна работа! Днес закарах колата на по-голям специалист... След диагностиката ми каза че трябва да сменя стартера!!! Според него (въпреки че стартера си върти нормално според мен) не достигал оптимална скорост на завъртане и затова не може да запали нормално. Имало подобни проблеми със зафири със същия двигател. Един познат ми каза че и с неговата кола имал проблем и я оправил с нов стартер. Лично на мен ми се вижда много странна теория това, ама аз така и не разбирам много. Колата сякаш се дави докато върти стартера, а като запали - изхвърля светъл пушек за малко и мирише на сурова нафта. Някакви идеи?
              Fiat Regata 85, Lancia Dedra 2,0, Lancia Dedra 1,9td

              Коментар


                #8
                ---изхвърля светъл пушек за малко и мирише на сурова нафта--
                Това няма как да е от стартера
                При мен го прави това с първо палене но е 1.3 бензин Опел
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Един дизел Common rail за да запали му трябва най-общо казано определено налягане на горивото, определени обороти и компресия. Така че с обороти под исканите не се получава взрив на сместа и пали трудно.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Здравей диско.Не си бях у дома и затова не съм ти отговорил.Регулатора като го свалиш има номер по бош.не го помня,но няма значение.Има го в киров сервиз и при другите доставчици от сорта на ахмауто,техко и тн.Но преди това пак ти казвам,диагностика и живи данни.Човека в София който ми е помогнал е ВО от форума.Потърси го на лични,момчето е изключително много в час.Не е лощо да си провериш дюзите с метода за обратна нафта с шишетата.Има много изписано по тази тема във форума.Успех
                    198mjet Bravo

                    Коментар


                      #11
                      За тези, които ще се сблъскат с подобен проблем в бъдеще - оказа се че наистина е от стартера! Беше клеясал и четките бяха на свършване. След малък ремонт колата пали от раз Благодаря на всички, които помагаха тук!
                      Fiat Regata 85, Lancia Dedra 2,0, Lancia Dedra 1,9td

                      Коментар


                        #12
                        Трудно би предположил човек че е от стартера,но браво-важно че е станала работата.
                        STILO-2003-115 HP-JTD Power
                        Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                        Коментар

                        Working...
                        X