Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика с Multiecuscan

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Диагностика с Multiecuscan

    Здравейте колеги, искам да споделя и да попитам за евентуално решене на проблема.

    Наиграх се да ходя магазини и хора, които продават диагностики и нарочно им казвам, че бих купил ELM-то само ако може да се свърже с Multiecuscan-а .Обаче уви сигурно вече минах повече от 5 души и на нито 1 диагностиката не тръгва под този софтуер. На един познат с някакъв ELM от преди 3 години му върви на пушка, но явно сега само китайските боклуци са останали и нищо на работи. Сигурен съм, че всичко по-програмата настройвам като хората (поне на познатия на ELM-то работи добре), като опитвам даже с няколко различни настройки и не става. Въпросът ми е някой от вас дали познава някой, който аджеба ще ми продаде ELM, на който ще работи multiecusan-а, че вече и на ebay, нямам доверие. Уж си поръчак един от там от високо оценен продавач, който твърди че е оригинален, но се оказа пълно китайско менте (когато отворих кутийката има отличителни белези на китаец).
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    #2
    Виж тука какво съм писал
    http://www.fiatforum.bg/showthread.p...B5%D0%BC/page2

    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

    Коментар


      #3
      Мерси колега и аз го гледах тоя с PIC чипа, но вече имам 3 ELM-та (1 от Ebay 2 от Aliexpress) и на всички пишеше 100% the BEST и вече без да пипна не ми се ще да купувам. Ако знаеш някой, който е внесъл такива ще е най-добре.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #4
        Те всички са с PIC https://en.wikipedia.org/wiki/ELM327 протокола е писан за тях. Аз също имам лош опит с няколко от Али които не работят, но този уж се оказа работещ. В момента нямам фиат на който да го тествам с MES, та само на колегата с Bravo-то го тествах и там се върза с Alfa OBD и Torque но на андорид.

        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

        Коментар


          #5
          Те и моите се свързват с Torque и Car doctor и тем подобните на андроид, но MES не може, а само тя ми върши работа.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #6
            Поръчай от olx и ходи с колата и лаптоп да тестваш на място.

            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

            Коментар


              #7
              Избираш ли правилния компорт?Може да има проблем с драйверите,на моя лаптоп блутута под уин 10 работи без проблеми,но под уин7 когато си иска
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                Аз съм с абсолютно китайски елм за 20-на лева и се връзвах без проблем с мес с 159-ката и сега със Стилото, даже след малка интервенция с премахването на едно съпротивление вече ми разрешава да ровя по почти всички модули с изключение на еърбега и абс. Виж в дивайс мениджъра дали ти разпознава устройството и на кой порт е. После виж в мултиекускана кой порт ти е активен и ако трябва го промени, при мен работи само на скорост на порт 38400.
                Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                Коментар


                  #9
                  Bluetooth драйвърите са ОК, устройствата се свързват с други програми, просто явно МЕС не ги подържа. колега angels от тук ли си взе ЕЛМ-то, ако си, дай адрес или обява да пробвам с такъв. Иначе и аз пробвах всичките скороси от най-бавната до най-бързата и нищо ... при мен не иска нито един модул да чете. Имам 1 с bluetooth, и 2 с usb, като 1 от тези с USB v1.5a не го разпознава МЕС-а като интерфейс, а на другите ми дава грешка, да проверя дали съм свързал устройството правилно и дали колата е на контакт ...
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #10
                    Ахааа ти имаш и елм с блутуут... е това не го бях разбрал, да не от там нещо да се сбъгясва? Моя е обикновен с кабел ето такъв https://www.olx.bg/ad/elm-327-can-ob...tml#7878ce3bb4
                    Драйверите си ги свалих от интернет, 5 файла са като последния се инсталира по малко по специфичен начин.
                    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                    Коментар

                    Working...
                    X