Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при шофьорска врата - Гранде Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при шофьорска врата - Гранде Пунто

    Колеги, имам проблем с Грандето, който вече повече от година ме побърква. Вратата като се отвори, нали би трябвало да има 2/3 позиции, в които си стои, без да има нужда да се държи. Само че при мен шофьорската врата няма как да стои по този начин свободно отворена, освен ако не я придържам, иначе тръгва да се затваря. Може би пантата е за смяна? Вие как мислите? Ако е такъв случая, ще ми свърши работа OEM номера на въпросната панта на лявата врата, някой ако може да помогне с него... Прикачвам и снимка.
    Прикачени файлове

    #2
    Ъп

    Коментар


      #3
      Здрасти,

      Проблема ти е с ограничителя на вратата, не с пантите. Пантите на вратата са две: едната е над ограничителя, другата отдолу под черния кабел. Въпросния ограничител, това което си снимала, е една шина с няколко вдлъбнатинки по протежение на профила (на снимката се виждат 1 и половина). Вътре във вратата има метална ролка с пружина. Ролката се търкаля по тези вдъбнатинки, една вдлъбнатинка е една позиция на вратата. С времето се натрупва влага и прах, появява се ръжда и ограничителя се къса.
      Не е нужно да купуваш нов, от морга вършат същата работа, просто като купуваш гледай да няма пукащи и скърцащи звуци. При смяната е нужно добре да се почисти и смаже, а появи ли се звук да се смаже пак. Ограничителя е еднакъв за всички коли като твоята без значение от двигател и брой врати.
      На бравото съм сменял с такива от брава, пасват като у дома си, даже по спомен левия и десния са еднакви. Но това лесно може да се провери на място. Поне при бравото за да се извади е нужно да падне кората на вратата и говорителя. Болтовете са отвън на вратата, но ролката с механизма и се вадят отвътре. Ограничителя се сваля от болта при колонката и двата болта които се виждат при вратата. Можеш да го свалиш и да караш без него, ако е нужно да се прави сравнение по моргите.
      Успех!
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Много ти благодаря за изчерпателния отговор, ще го свърша в най-скоро време, и ще пиша, ако имам още неясноти или въпроси!

        Коментар

        Working...
        X